КОВАЛЕНКО Олександр Борисович

КОВАЛЕНКО Олександр Борисович

63.3(4УКР) / 9(С2)
М 27
Маркевич, Микола Андрійович.
  Історичний та статистичний опис Чернігова [Текст]
/ Микола Маркевич ; пер. з рос., вступ. ст. та прим. Олександра Коваленка ; Упр. у справах преси та інформ. – Чернігів : Лозовий В. М., 2010. – 135 с. : іл. – (Чернігівська історична бібліотека).

  Уперше опублікована у 1852 р. книга М. А. Маркевича, що містить унікальні відомості з історії Чернігова, давно вже стала бібліографічною рідкістю. Її перевидання українською мовою покликане активізувати історико-краєзнавчі студії, привернути увагу громадськості до минувшини Чернігова.
  Для істориків, краєзнавців, викладачів, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

85.113(4УКР) / 72С
П 15
  Пам'ятки Седнева на малюнках і світлинах із зібрання Стефана Таранушенка [Образотворчий матеріал] / [упоряд. і авт. тексту: О. Б. Коваленко, А. М. Острянко, О. О. Тригуб]. – Чернігів : Лозовий В. М., 2013. – 1 тека (12 окр. листівок) : фот. – (Чернігівщина туристична).

  Старожитності Седнева (давньоруського Сновська) здавна приваблювали істориків та археологів. У другій половині 20 – на початку 30-х рр. XX ст. до їх вивчення долучився видатний український вчений-мистецтвознавець Стефан Андрійович Таранушенко (1889-1976). Саме тоді він на чолі групи харківських науковців здійснив фронтальне обстеження і обміри пам'яток архітектури Лівобережної України XVII – XIX ст. Підсумки цих студій С. Таранушенко, якого було репресовано в 1933 р., спромігся частково підвести у капітальній монографії "Монументальна дерев’яна архітектура Лівобережної України", що побачила світ лише в 1976 р. за кілька місяців до смерті вченого. До неї, зокрема, увійшли й відомості про Георгіївську та Покровську церкви початку XVIII ст. у Седневі (остання з них до наших днів не збереглася). Водночас С. Таранушенко звернув увагу і на пам’ятки мурованої архітектури кінця XVII ст. – Воскресенську церкву та вкрай занедбану натоді кам’яницю Лизогубів, якій він присвятив окрему ґрунтовну працю, оприлюднену в 1931 р., що й досі не втратила своєї наукової цінності. У полі зору С. Таранушенка перебували й старовинні хати – він одним з перших побачив у традиційному народному житлі мистецький витвір, продукт архітектурної творчості українського народу.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано три примірники книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється