ЦЕНТРАЛЬНА бібліотека ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва

ЦЕНТРАЛЬНА бібліотека ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва

  Практичний посібник присвячено інноваційній діяльності публічних бібліотек з надання населенню послуг електронного урядування.
  Видання підготовлено Центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва в рамках проекту "Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади" за підтримки програми "Бібліоміст".
  Посібник знайомить з основними засадами розвитку електронного урядування в Україні та світі, практичним досвідом бібліотек з даного напрямку в країнах з різним рівнем впровадження е-урядування, містить рекомендації та іншу корисну інформацію щодо організації доступу до послуг е-урядування в бібліотеках України.
  Видання стане в нагоді представникам публічних бібліотек, органів влади, всім зацікавленим у розвитку електронного урядування та електронної демократії в Україні.

 

  Протягом трьох років в українському тижневику ділової інформації – газеті "АГРОПРОФІ" – під постійною рубрикою друкувалися інтерв'ю Героїв України, які представляють агропромисловий комплекс нашої держави.
  Ця серія статей виявилася справжнім інформаційним скарбом, адже ілюструє не лише життєвий шлях успішних людей і ті настанови, завдяки яким їм вдалося досягти непересічних результатів в аграрній сфері, а й показує цих керівників і фахівців сільгосппідприємств з людського боку: з їхніми мріями, сімейними цінностями, острахами та сподіваннями. І, що важливо, усім цим видатним людям – байдуже, чи то керівник, чи доярка або комбайнер, – притаманне державницьке мислення: кожен з них має своє бачення подальшого розвитку аграрного сектору України та держави загалом.
  Розповіді наших Героїв – не сухі енциклопедичні дані і переповідання хронології досягнення успіху, а сповнені щирих людських емоцій думки видатних співвітчизників.
  Коли кількість таких інтерв'ю перевищила 25, а ця рубрика стала чи не найбільш популярною серед читачів, ми зрозуміли: залишати такий скарб в архівних підшивках газети – справжній злочин стосовно як нинішніх Героїв, так і прийдешніх поколінь. Адже молоді фахівці аграрної сфери також повинні мати приклад для наслідування й увібрати в себе не лише матеріалістичні цінності Заходу, а й ті дещо застарілі та немодні сьогодні, на яких виросла та досягла успіху ціла когорта наших Героїв-аграріїв. Крім того, ці розповіді якнайкраще працюють і на імідж вітчизняного АПК – зарубіжні колеги-аграрії та інвестори можуть скласти цілісне уявлення про традиції і значимість українського села і найкращих його представників.
  Тож ми, газетярі, вирішили на основі цієї плеяди нарисів та інтерв'ю зробити книгу, доповнивши її додатковими матеріалами та ілюстраціями. Аналогів такого видання в Україні не існує. Це перша спроба зібрати в одному збірнику авторські публіцистичні матеріали про 56 Героїв України від АПК із 254 нагороджених станом на 20 жовтня 2010 року. В цьому виданні ми презентуємо 49 із них.
  Кожне інтерв'ю – це живе спілкування із легендарною постаттю про її життєвий шлях, становлення як особистості, трудові здобутки, її світогляд і особисте життя. Це спроба донести до широкого загалу безцінний життєвий досвід людини, який вже став загальнодержавним національним надбанням.
  Наша книга – для широкого кола читачів, які цікавляться питаннями історії і економіки агропромислового комплексу України, а також для студентів вишів сільськогосподарського спрямування, фахівців і управлінців агросектору.

 

  В збірник увійшли тези учасників читань, які висвітлюють участь громадськості у збереженні навколишнього середовища Миколаєва і відновленні природних багатств міста; досвід діяльності місцевих закладів, установ та громадських організацій по вихованню екологічної свідомості городян; форми і методи залучення школярів та студентів до природоохоронної діяльності; історію природоохоронного руху на Миколаївщині; втілення новітніх екологічних ідей в практику роботи; партнерство громадськості міста і участь у спільній проектній діяльності щодо збереження довкілля Миколаєва.
  Видання буде корисним представникам органів влади, громадськості та всім, хто небайдужий до вирішення екологічних проблем міста Миколаєва.
  За зміст і достовірність інформації несуть відповідальність автори публікацій.
  Збірник матеріалів V Миколаївських міських екологічних читань видано за підтримки департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

 

  Збірник підготовлено за матеріалами IV Миколаївських міських екологічних читань "Збережемо для нащадків", які відбулись 28-29 жовтня 2011 р. в м. Миколаєві за ініціативи Центру екологічної інформації та культури бібліотеки № 2 для дорослих.
  Тема Читань-2011 – "Екологічний компонент сталого розвитку Миколаєва та інших міст України".
  В збірник увійшли статті представників державних природоохоронних установ та органів влади, місцевого самоврядування, об'єктів господарчої діяльності, науковців, викладачів вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, бібліотекарів, представників місцевих громадських організацій, краєзнавців. В них розглянуто такі питання, як екологічний менеджмент міста, участь мешканців у прийнятті екологічно важливих рішень, екологічна просвіта та виховання мешканців, "екологічний слід" міста, планування та забудова міста, раціональне землекористування, комплексний благоустрій міських територій, стан та проблеми зелених насаджень міста, екологічно безпечні товари, послуги, продукти харчування та ін.
  Метою видання збірника є привернення уваги громадськості міста до проблем збереження навколишнього природного середовища міста, виховання екологічної культури, вміння адекватно реагувати на новітні виклики і загрози та усвідомлення необхідності для життя сталого розвитку міста.
  Видання буде корисним представникам державних установ, господарчих і природоохоронних організацій, науковцям, викладачам вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, студентам, учням та всім, хто небайдужий до проблем охорони та відновлення навколишнього природного середовища міст України, екологічної освіти і виховання екологічної культури.
  За зміст і достовірність інформації несуть відповідальність автори публікацій.

 

  Збірник підготовлено за матеріалами III Миколаївських міських екологічних читань "Збережемо для нащадків", які відбулись 30 листопада 2010 р. в м. Миколаєві за ініціативи міського центру екологічної інформації та культури та підтримки департаменту ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради.
  Тема Читань – "Кращі практики екологічної просвіти в місті Миколаєві".
  В збірник увійшли статті представників природоохоронних організацій, миколаївських науковців, працівників системи освіти міста, викладачів вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, представників екологічних громадських організацій, краєзнавців, бібліотекарів. В них розглянуто такі питання, як історія екологічної просвіти в Миколаєві, екологічна просвіта як компонент міських програм, підготовка спеціалістів за екологічним фахом, сучасний стан екологічної просвіти в Миколаєві, просвітницька діяльність громадського екологічного руху в місті, виховна екологічна робота в навчальних закладах міста.
  Метою цього збірника є знайомство зі станом екологічної просвіти в Миколаєві, досвідом, проблемами, перспективами розвитку, кращими практиками з ціллю удосконалення виховання екологічної культури миколаївської молоді, формування екологічної свідомості жителів миколаївського регіону.
  Видання буде корисним представникам державних установ, господарчих і природоохоронних організацій, науковцям, викладачам миколаївських вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, студентам, учням, представникам екологічних громадських організацій, краєзнавцям, бібліотекарям та всім, хто не байдужий до проблем охорони та відновлення навколишнього природного середовища, екологічної освіти та виховання екологічної культури.
  За зміст і достовірність інформації несуть відповідальність автори публікацій.

 

  Збірник підготовлено за матеріалами II Миколаївських міських екологічних читань "Збережемо для нащадків", які відбулись 27 листопада 2009 р. в м. Миколаєві за ініціативи Міського центру екологічної інформації та культури при підтримці департаменту ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради.

  Тема Читань-2009 – збереження та відновлення фонду зелених насаджень в місті Миколаєві.
  В збірник ввійшли статті представників "зеленого" господарства міста, природоохоронних організацій, миколаївських науковців, викладачів вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, представників екологічних громадських організацій, краєзнавців. В них розглянуто такі питання, як теорія і практика озеленення міста, його історія і сучасний стан, традиції розведення садів і парків, рослини нашого краю, перспективи розвитку природоохоронної діяльності щодо збереження зеленої спадщини, екологічне навчання і виховання в нашому місті.
  Метою цього збірника є привернення уваги громадськості міста до проблем збереження та відновлення фонду зелених насаджень в місті, пам'ятників садово-паркової культури, природних об'єктів рідного краю, унікальних рослин, виховання екологічної культури, поваги до своєї історії, збереження культурної спадщини.
  Видання буде корисним представникам державних установ, господарчих і природоохоронних організацій, науковцям, викладачам миколаївських вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, студентам, учням, представникам екологічних громадських організацій, краєзнавцям, бібліотекарям та всім, хто не байдужий до проблем охорони та відновлення навколишнього природного середовища міста Миколаєва, екологічної освіти і виховання екологічної культури.
  За зміст і достовірність інформації несуть відповідальність автори публікацій.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється