Поема "Козачка" розкриває руйнівну сутність радянських і царських імперських сил Союзу РСР і Росії, спрямованих проти українства та козацтва. Вона присвячена людям і подіям недавнього минулого та мазепинської доби в істоії України, тій її трагічній сторінці, що пов'язана з плюндруванням гетьманської столиці Батурина російськими каральними військами у листопаді 1708 року під орудою петрівського воєначальника Меншикова. У центрі сюжетної оповіді – вольове переборення і драматичне утвердження жіночої долі юною українкою.
Поетичному творові властиві легкість письма, змістовне та образне наповнення рядка, мотивована психологічність і переконлива реалістичність. М'яке ліричне ткання поеми органічно виростає в епічне історичне полотно.
Для широкого кола читачів.
Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.
До збірки увійшли раніше не публіковані поезії, присвячені різним життєвим цінностям українців і потребам їх збереження. Це набутки краю і співвітчизників, родини і дитинства ("Спадки"), етнічні, громадянські й державницькі ідеали ("Подунав'я"), посвітні мандрівні й суто земні людські цінності та зваби ("Спокуси") і значущості наші питомі, домашні ("Переваги"), істотні для юного покоління ("Памолодь"), вірші для дітей ("Очевидне") і поема "Перельотчики" – принади світу і життя очима молодих авіаторів.
Поетичному письму автора притаманні змістовно вагомі рядки, густий і ємний ліричний склад, наповнений філософськи та образно.
Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Ця поема Володимира Пащенка – епічне художнє полотно з багатоплановим історичним, природнитам і сюжетно-психологічним наповненням, що охоплює таврійські реалії останньої чверті другого тисячоліття і розкриває драматичні долі достойників восьми поколінь німецького колоністського роду Фальц-Фейнів.
Ємно і стисло, з емоційною силою і науковою достовірністю автор, науковець-географ за фахом, передає основні події та обставини виживання і спадкоємного розквіту родини талановитих підприємців і щедрих добродійників. Вони подолали труднощі освоєння сухостепових земель і зробили потужний внесок у розвиток господарства, збереження і збагачення природи північної Таврії. Головні герої поеми – засновниця порту Хорли Софія Богданівна Фальц-Фейн; її син Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн – природолюб і зоолог-експериментатор, творець "Асканії-Нова", тепер біосферного заповідника його імені; її внуки: Александр Александрович, один із піонерів вітчизняного літакобудування і повітроплавання; Едуард Александрович, барон, теперішній глава роду, відомий меценат; Едуард Фрідріхович, син засновника заповідника і простої українки, ліхтенштейнські нащадки якого є спадкоємцями знаменитого роду.
Основна ідея твору – патріотична: повчальна для наших сучасників всеперемагаюча любов до української землі тих, хто на ній народився, безвідносно до етнічної належності, віросповідання і громадянства.
Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Видання поєднує природничі частини рукописних краєзнавчих творів "Малодівицький район" і "Село Мала Дівиця" колективу Географічного товариства Малодівицької середньої школи (тепер Прилуцького району Чернігівської області) і раніше не публіковану працю колишнього керівника товариства, вчителя геофафії та краєзнавця В.П. Постульги "Фенологічні спостереження: 1927-1928, 1938-1977 роки".
Книга також містить наукові доповнення і коментарі, порівняльні фенологічні матеріали, історичні та енциклопедичні довідки, спогади учнів про талановитогого вчителя і створений ним краєзнавчий музей у Малій Дівиці та художні твори з літературними образами вчителя-краєзнавця й пізнаваного ним краю.
Для вчителів, старшокласників, студентів, науковців.
Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Автор цього науково-освітнього узагальнення передав змістове наповнення слова як науковець, викладач, наукознавець, і ж письменник – на рівні відчуття.
Наукові й освітні тексти, незалежно від їхньої етномовної належності, містять понятійно-термінологічні вади викладу – змістові помилки розвитку й жаргону. Наукознавче обґрунтування потрібних виправлень враховує відмінні сутності об’єктів (пізнаваних реалій) і предметів розгляду (напрацьованих знань). їхні відмінності відповідають функціональним специфікам цих та інших головних атрибутів науки. Ними зумовлені й закономірні відмінності об’єктної (сутнісної) та предметної (знаннєвої) вербальних наукових мов, задіяних у наукових та освітніх текстах. Виправлення текстів відповідно до відмінностей обох вербальних мов є черговим науковим наближенням до істини.
Для вчителів, старшокласників, студентів і викладачів вишів, аспірантів, докторантів, усіх науковців та освітян.
Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється