СИТИЙ Юрій Миколайович

СИТИЙ Юрій Миколайович

016:9
С 41
  Юрій Ситий [Текст] : (до 60-річчя від дня народж. : біобібліогр. покажч. / Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця" ; [уклад. Саєнко Н. А. ; редкол.: Реброва Н. Б., Кіяшко Л. Г.]. – Ніжин : Лисенко М. М., 2023. – 61, [1] с. : портр.
  Біобібліографічний покажчик містить бібліографію праць і наукових звітів археолога Юрія Миколайовича Ситого за 1985–2023 роки, що яскраво показують його роль в організації та проведенні досліджень пам'яток Батурина, Чернігова, Шестовиці та ін.
  Покажчик зацікавить археологів, істориків, викладачів і вчителів, працівників музеїв, заповідників й архівів, а також широке коло шанувальників історії Чернігівщини та гетьманського Батурина зокрема.
902(477)
К 57
Когут, Зенон.
  Янголи у декорі палацу Івана Мазепи в Батурині: за матеріалами розкопок [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; упоряд. і відп. ред. Володимир Мезенцев ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту, Дослід. ін-т "Україніка", Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця". – Торонто : Гомін України, 2023. – 39 с. : фот. кольор., іл.
  Великомасштабна агресія Росії проти України з 2022 р. призупинила розкопки у м. Батурині Чернігівської області, які проводили щоліта українські й канадські археологи та історики в 1995–2021 рр. Однак у воєнний час учасники проекту дослідження історії та культури цієї столиці козацької держави в Канадському інституті українських студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні та його відділі м. Торонто в Канаді, а також у Національному університеті "Чернігівський колегіум" ім. Тараса Шевченка м. Чернігова в Україні продовжили вивчення важливих артефактів, знайдених археологами у Батурині в попередні роки, які ще не були осмислені та опубліковані.
904(477.51)
К 57
Когут, Зенон.
  Історико-археологічні досліди Батурина 2020–2021 років [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; упоряд. і відп. ред. Володимир Мезенцев ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту [та ін.]. – Торонто : Гомін України, 2021. – 31 с. : фот. кольор., іл.
  2021 р. тодішній директор Канадського інституту українських студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні у Канаді, провідний історик Гетьманщини проф. Зенон Когут заснував проєкт історико-археологічного вивчення м. Батурина козацької доби. Два десятиліття історики та археологи цього інституту і Понтифікального інституту середньовічних студій Торонтського університету в м. Торонто у Канаді співпрацюють з українськими дослідниками того міста Чернігівської обл. в Україні. Вони разом організують щолітні розкопки Батурина, які українські археологи розпочали там 1995 р., і публікують їхні результати та інші матеріали проєкту.
  Під час пандемії розкопки того міста вдалось продовжити. Цей буклет розгляне основні здобутки польових досліджень Батурина 2020–21 рр. у доповненні нових студій його ранньомодерної історії та культури.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється