СИТИЙ Юрій Миколайович

СИТИЙ Юрій Миколайович

902(477.51)
А 87
  Археологічні дослідження на Чернігівщині [Текст] : матеріали Восьмих Самоквасівських читань, присвяч. 60-річчю Юрія Миколайовича Ситого / Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця" [та ін. ; редкол.: В. М. Скороход (голова)та ін.]. – Чернігів : Десна Поліграф, 2024. – 162 с. : рис.
  До збірника увійшли матеріали Восьмих Самоквасівських читань, присвячених 60-річчю чернігівського археолога Юрія Миколайовича Ситого. У збірці вміщено статті про його діяльність, зазначаються пам'ятки, на яких він проводив роботи, та матеріали, передані на зберігання до музеїв і заповідників у Чернігівській області.
  Для науковців, педагогів, музейників, усіх, хто цікавиться історією та археологією Чернігово-Сіверської землі.

  Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових подаровано два примірники книги.
904(477.51)
К 57
Когут, Зенон.
  Історико-археологічні досліди Батурина 2020–2021 років [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; упоряд. і відп. ред. Володимир Мезенцев ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту [та ін.]. – Торонто : Гомін України, 2021. – 31 с. : фот. кольор., іл.
  2021 р. тодішній директор Канадського інституту українських студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні у Канаді, провідний історик Гетьманщини проф. Зенон Когут заснував проєкт історико-археологічного вивчення м. Батурина козацької доби. Два десятиліття історики та археологи цього інституту і Понтифікального інституту середньовічних студій Торонтського університету в м. Торонто у Канаді співпрацюють з українськими дослідниками того міста Чернігівської обл. в Україні. Вони разом організують щолітні розкопки Батурина, які українські археологи розпочали там 1995 р., і публікують їхні результати та інші матеріали проєкту.
  Під час пандемії розкопки того міста вдалось продовжити. Цей буклет розгляне основні здобутки польових досліджень Батурина 2020–21 рр. у доповненні нових студій його ранньомодерної історії та культури.
902(477)
К 57
Когут, Зенон.
  Янголи у декорі палацу Івана Мазепи в Батурині: за матеріалами розкопок [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; упоряд. і відп. ред. Володимир Мезенцев ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту, Дослід. ін-т "Україніка", Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця". – Торонто : Гомін України, 2023. – 39 с. : фот. кольор., іл.
  Великомасштабна агресія Росії проти України з 2022 р. призупинила розкопки у м. Батурині Чернігівської обл., які проводили щоліта українські й канадські археологи та історики в 1995–2021 рр. Однак у воєнний час учасники проєкту дослідження історії та культури цієї столиці козацької держави в Канадському інституті українських студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні та його відділі м. Торонто в Канаді, а також у Національному університеті "Чернігівський колегіум" ім. Тараса Шевченка м. Чернігова в Україні продовжили вивчення важливих артефактів, знайдених археологами у Батурині в попередні роки, які ще не були осмислені та опубліковані.
904(477.51)
К 57
Когут, Зенон.
  Археологічні студії Батурина 2018–2019 рр. Герб Івана Мазепи [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; [упоряд. і відп. ред. Володимир Мезенцев] ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту, Дослід. ін-т "Україніка", Нац. ун-т ”Черніг. Колегіум” ім. Т. Г. Шевченка, Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця". – Торонто : Гомін України, 2019. – 31 с. : кольор. іл., фот. кольор.
  У 2018–19 рр. українські та канадські археологи й історики плідно продовжили вивчення Батурина козацької доби і опублікували ряд важливих праць про старожитності того міста на Чернігівщині.
  Цей проект 19 років спонсорують Канадський Інститут Українських Студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні, Понтифікальний Інститут Середньовічних Студій Торонтського університету та Дослідний Інститут "Україніка" у м. Торонті. 2018 р. КІУС надав грант на історико-археологічні дослідження Батурина XVII–XVIII ст. з Вічного Фонду ім. Анни та Нікандера Буковських.
902(477)
К 57
Когут, Зенон.
  Архітектура мазепиного палацу в Батурині та західні аналогії [Текст]
/ Зенон Когут, Володимир Мезенцев, Юрій Ситий ; [упоряд. і відп. ред. В. Мезенцев] ; Канад. ін-т укр. студій Альберт. ун-ту, Дослід. ін-т "Україніка", Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Нац. іст.-культур. заповідник "Гетьман. столиця". – Торонто : Гомін України, 2024. – 35 с. : кольор. іл., фот. кольор.
  У 1995–2021 рр. археологи та історики з Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Тараса Шевченка м. Чернігова в Україні та Канадського інституту українських студій (КІУС) Альбертського університету в м. Едмонтоні та його відділу м. Торонто в Канаді проводили щоліта розкопки у м. Батурині Чернігівської обл. Великомасштабне вторгнення Росії в Україну змусило призупинити стаціонарні археологічні дослідження там у 2022–23 рр. Однак у липні–серпні цього року співробітники Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" разом з волонтерами з Чернігова і м. Луцька Волинської обл. коштом КІУС відновили регулярні розкопки у Батурині, насамперед археологічних пам'яток, пошкоджених військовими діями. Їхні результати будуть представлені у звітах і публікаціях 2025 р. в Канаді, США та Україні.
  Цей буклет підсумує багатолітнє архітектурно-археологічне вивчення залишків головної резиденції гетьмана Івана Мазепи у Батурині в минулі роки, обґрунтує гіпотетичну реконструкцію її екстер'єру та порівняє з аналогічними бароковими палацами й іншими спорудами Заходу. Праця покаже гетьманський маєток у широкому контексті європейського ранньомодерного зодчества та його впливи на столицю козацької держави.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється