САЄНКО Ніна Олександрівна

САЄНКО Ніна Олександрівна

  У книзі-альбомі висвітлено життя і багатогранну творчу діяльність Ніни Олександрівни Саєнко – художника, мистецтвознавця, педагога, знавця музейної справи, діяча у сфері збереження пам'яток історії та культури, популяризації мистецької спадщини. Твори заслуженого діяча мистецтв України Ніни Саєнко – килими, гобелени, мозаїки соломою – відомі в багатьох країнах світу. Її мистецтвознавчі дослідження присвячені окремим аспектам культурного життя України, починаючи з 20-х років минулого століття. Масштабні арт-проекти куратора і режисера Ніни Саєнко стали гідним представленням за кордоном досягнень української культури на зламі XX–XXI століть.
  Багатоілюстроване видання може бути корисним для шанувальників і дослідників декоративного мистецтва, музеєзнавців, культурологів, викладачів і студентів.

  Ім'я Саєнків у нашому мистецтві – це справді яскрава сторінка. Династія цих відомих художників відтворює в своїх роботах неповторне розуміння світу, підґрунтям якому є могутні пласти національної культури. Рід Саєнків виступає носієм давніх мистецьких традицій України, не лише зберігаючи, а й примножуючи їх.

  Творчість видатного українського митця Олександра Саєнка (1899–1985), позначена яскравими національними рисами, розвивалася під впливом волелюбних мистецьких ідей Тараса Шевченка. У книзі представлено творчу спадщину Саєнка, присвячену образу поета та інтерпретації його творів, що зароджувалась у 1920-ті роки в Українській академії мистецтва й активно розвивалась упродовж творчого шляху митця. Значна частина доробку Саєнка – монументальні панно та живописні роботи 1930–1950-х років – ілюструє перебування Шевченка на Чернігівщині. Уперше подано відомості про дві акварелі (з репродукціями), створені, ймовірно, Тарасом Шевченком під час його перебування на Борзнянщині.
   Видання стане гідним внеском до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – духовного провідника українського народу.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється