Видавець САВЧУК Олександр Олегович

Видавець САВЧУК Олександр Олегович

821(477)
Ш 37
Шевченко, Тарас Григорович.
  Щоденник [Текст]
/ Тарас Шевченко ; [за заг. ред. Л. Івшиної ; упоряд. : І. Сюндюков, Н. Тисячна]. – Київ : Українська прес-група, 2013. – 79 с. : портр. – (Бібліотека газети "День". Україна Incognita) (Підривна література).   

  12 червня 1857 року. Надворі спекотне азійське літо. Новопетровський форт, немов ластівчине гніздо, приліпився на стрімчастому північному березі Каспійського моря. Цього дня великий український поет і художник Тарас Шевченко, на ту пору рядовий 1-го Оренбурзького лінійного батальйону, який із нетерпінням чекав на наказ про звільнення зі служби, дістав у ротного писаря шість аркушів сіруватого паперу й рушив у свою улюблену альтанку на комендантський город. Там він зшив собі зошит, акуратно обрізав його – правда, не без пригод, бо зламав просто безцінний у цій пустелі кишеньковий ножик, – і почав вести щоденник. Перша записана подія – саме про те, як він зламав ножик...

85.113(4УКР) / 72С
Т 19
Таранушенко, Стефан Андрійович.
  Дерев'яна монументальна архітектура Лівобережної України [Текст] : повна редакція
/ Стефан Таранушенко ; [НАН України та ін.]. – Харків : Савчук О. О., 2014. – 862, [1] с. : іл. – (Слобожанський світ ; вип. 8). – Бібліогр.: с. 766–770 та в підрядк. прим.   

  Книга є першим повним виданням рукопису С. А. Таранушенка (1889–1976) "Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України" (1967). До видання вперше увійшов весь ілюстративний ряд (світлини, кресленики, схеми аналізу пропорцій), запланований Автором.
  Видання донині залишається класичною працею в галузі дослідження української дерев’яної сакральної архітектури. У книзі проаналізовано понад 180 пам’яток архітектури, з яких на сьогодні збереглося 16. До книги також увійшли додатки – рецензії на рукопис праці, ілюстрований реєстр збережених пам’яток архітектури та документи, що супроводжували видання книги у видавництві "Будівельник" (Київ, 1976). Розроблено іменний та предметно-географічний покажчики.
  Видання присвячено 125-й річниці від дня народження Автора.

85.113(4УКР) / 72С
Д 72
Драган, Михайло Дмитрович.
  Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм [Репринт] : в 2 ч.
/ Михайло Драган ; [упоряд. О. О. Савчук] ; Нац. музей у Львові ім. Андрея Шептицького, Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна, Центральна наукова бібліотека. – [Передрук з вид. 1937 р. з доп.]. – Харків : Савчук О. О., 2014. – 447 с. : іл. – Укр., пол. – Бібліогр.: с. 155–168, бібліогр. в підрядк. прим.

   Перевидання фундаментального двотомовика Михайла Драґана "Українські деревляні церкви" здійснюється вперше від 1937-го року з доповненнями та усуненням неточностей першого видання.
  Сучасними фахівцями створено примітки; удосконалено і вивірено предметно-географічний покажчик: розташування населених пунктів приведено у відповідність до сучасного адміністративно-територіального поділу, дати побудови церков уточнено. В допомогу читачеві розроблено тлумачний словник термінів та застарілих слів.
  Для більшості ілюстрацій віднайдено оригінали, що зберігаються у фонді Михайла Драґана Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.
  Видання присвячено 115-й річниці від дня народження Автора.

85.03 / 7
Т 19
Таранушенко, Стефан Андрійович.
  Наукова спадщина. Харківський період. Дослідження 1918-1932 рр. [Текст] : моногр. вид., ст., рец., дод., таранушенкознавчі студії, іл., довід. матеріали
/ С. А. Таранушенко ; Ін-т рукопису Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського НАН України [та ін.]. – Харків : Савчук О. О., 2011. – 690 с. : іл. – (Слобожанський світ ; вип. 1). – Бібліогр. в прим. та в підрядк. прим.

  Пропонована збірка класика українського мистецтвознавства С. А. Таранушенка (1889–1976 рр.) містить бібліографічні раритети, що жодного разу не перевидавалися, низку архівних матеріалів, а також праць сучасних дослідників, спеціально написаних для цієї книги. Частина фотоматеріалів друкується вперше, інші ілюстрації у своїй більшості не републікувалися. Видання розраховане на істориків архітектури, мистецтвознавців, краєзнавців, а також усіх, кого цікавить історія української культури.
  Видання підготовлено до 35-річчя від дня смерті С. А. Таранушенка.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється