РОЖКО Володимир Євтухович

РОЖКО Володимир Євтухович

  Нове дослідження Володимира Рожка присвячене долі малодослідженої теми, яка має важливе значення як в церковному, так і в світському житті. Воскова свічка супроводжує людину впродовж всього життя – від народження до останніх днів. У чотирьох розділах монографії розкрито різні аспекти: походження воскової свічки, інформація про свічки в Богослужбових книгах, сукання, виливання й шанування воскових свічок на історичній Волині, призначення й використання воскових свічок у Божих храмах Волині.
  Світло воскової свічки – світло вічного життя. Саме тому праця стане дуже цінним історичним джерелом для студентів, викладачів, науковців духовних і світських навчальних закладів України, української діаспори на Заході, матиме широке коло читачів, українців на рідних землях і в розсіянні сущих.
  Нова монографія автора є вагомим внеском у церковно-історичну волиніану. Як і всі попередні, видання відзначається новизною як самої теми, досі ніким грунтовно не опрацьованої, так і методологією її викладу.
  Хрест у житті кожного свідомого християнина відіграє важливу роль. Дитині після таїнства хрещення одягають на шию натільний хрестик на знак того, що вона є християнином, хрест супроводжує обряд вінчання, проводжає людину в останню путь тощо. Без хреста не відбувається жодна подія у житті святої Помісної Української Православної церкви.
  Історія появи перших хрестів, використання їх в дохристиянську добу, тлумачення хреста Святим Письмом, їх роль у Божих храмах історичної Волині, хрести поховань часів княжої та козацької доби, пам’ятні та придорожні хрести – усі ці теми розкриваються у монографії В. Рожка.
  Ця праця – вагомий внесок у волинезнавчу ставрологію. Розрахована на науковців, викладачів, студентів, широке коло читачів, вірних нашої Святої Помісної Української Православної церкви, українців в розсіянні сущих.
  Практично все життя людину супроводжує звучання церковних дзвонів. Дзвін закликає до молитви й попереджає про небезпеку, сповіщає про радість перемоги й супроводжує в останню путь.
  Історія появи церковних дзвонів, найважливі осередки людвісарського мистецтва, значення й порядок використання дзвонів у Богослужінні, найяскравіші зразки церковних дзвіниць – усі ці теми розкриваються у глибокій монографії, яку пропонує увазі читача В.Є. Рожко.
  Книга написана на основі історичних джерел і численних наукових подорожей автора – з пошуками і знахідками на місцях.
  Ця праця – вагомий внесок у скарбницю волинезнавчої науки, розрахована на науковців, викладачів, широке коло читачів, вірних нашої Святої Помісної Української Православної церкви, українців в розсіянні сущих.

  Нове дослідження Володимира Рожка присвячене темі, яка довгий і нас вважалася доволі дискусійною. Адже московські, промосковські комуністичні і посткомуністичні "шевченкознавці" уперто відкидали окремі пам’ятні місця Волині, в яких, на їх думку, поет не побував: Берестечко, Вербка, Секунь тощо – й іменували тих, хто насмілювався стверджувати протилежне, мало не невігласами.
  Про кожне, велике й мале місто, містечко, село на історичній Волині, яке відвідав Великий Кобзар в час своєї наукової подорожі, Володимир Рожко розповідаєпосилаючись не лише на поетичні чи прозові твори поета, його художні полотна, а на неспростовні архівні документи, спогади свідків тощо.
  Книга розрахована на викладачів і студентів, учнів і вчителів, усіх, хто прагне глибше пізнати творчість Тараса Шевченка, історію рідного краю, місце Волині в історії культури, літератури, мистецтва, православ'я України.

  Нове дослідження Володимира Рожка є вагомим внеском у церковно-історичну волиніану. Праця грунтовно досліджує життя і творчість на духовній ниві видатного сина України, праведника святого українського православ’я архієпископа Могильовського і Вітебського Варлаама Шишацького, який задля ідеї автокефалії нашої церкви пожертвував своїм становищем і, зрештою, життям.

  Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано чотири примірники книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється