ЛИТВИН Катерина Андріївна

ЛИТВИН Катерина Андріївна

94(477.51)
Ч-49
  Чернігів у війні – 2022: голоси очевидців [Текст] / [кер. проєкту Олександр Шевчук ; наук. ред. Світлана Маховська ; ред. група проєкту: Ольга Березовська та ін.]. – Чернігів : Десна Поліграф, 2024. – 278 с. : іл.
  Пропоноване видання є своєрідним щоденником облоги міста Чернігова та окупації Чернігівської області російськими військами у лютому–квітні 2022 р., що складається з 24-х інтерв'ю. У цій книзі ви не знайдете професійної військової аналітики щодо подій початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну чи юридично обґрунтованих протоколів воєнних злочинів загарбників. Це збірка свідчень очевидців окупації та облоги, які промовляють до читача різними голосами: цивільних жінок і чоловіків різного віку, з різною освітою та професійним досвідом, з різними релігійними переконаннями й цінностями. Утім вранці 24 лютого 2022 р. усі згадувані в цій книзі оповідачі стали напрочуд схожими один на одного, адже закони людяності, порушені російськими окупантами, згуртували їх навколо спільної мети – вижити попри все.

  Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових подаровано п'ять примірників книги.
94(477.51)
В 42
  Війна, наука та емоції: (не) проговорене [Текст] : зб. матеріалів Міжнар. воркшопу (м. Чернігів, 21–22 лют. 2024 р.) / [Ін-т історії України НАН України, Упр. культури та туризму Черніг. міськради, Черніг. н.-д. центр антропології війни та ін. ; ред. С. Маховська]. – Київ : Юрка Любченка, 2024. – 244, [2] c. : іл. – Укр., англ.
  Збірник матеріалів Міжнародного воркшопу "Війна, наука та емоції: (не)проговорене" (м. Чернігів 21–22 лютого 2024 р.) містить тези і статті українських дослідників із різним професійним запліччям, які з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а подекуди й з часів Революції Гідності, займаються фіксацією усноісторичних свідчень про події російсько-української війни. Ця збірка є продовженням серії видань "Війна, наука та емоції", започаткованої командою Чернігівського науково-дослідного центру антропології війни у 2023 р. Рік по тому, з появою нового досвіду, відбулися зміни дослідницької оптики, специфіки польових досліджень, підходів до інтерпретації та осмислення явищ. Тож у цій книзі зосереджено чимало рефлексій і узагальнень як щодо теоретико-методологічних, так і прикладних аспектів вивчення війни, що триває.
  Примітно: попри досвід дворічних пошуків і рефлексій (не)проговореного стає дедалі більше.

  Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових подаровано два примірники книги.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється