Четвертий том щоденникових записів видатного українського політичного діяча, прозаїка, драматурга і художника Володимира Винниченка охоплює період французької еміграції 1929–1931 рр. Це продовження трьох попередніх книг: перші дві виходили друком в Едмонтоні-Нью-Йорку 1980 р. і 1983 р. й містили записи 1911–1920 і 1921–1925 рр., а третя – вже у київському видавництві "Смолоскип" 2010 р. й була присвячена 1926–1928 рр.
Систематичні авторські нотатки досконало відтворюють не лише культурно-мистецьку й громадсько-політичну атмосферу, в якій жив і творив В. Винниченко, а являють цікавому читачу його унікальний внутрішній світ. Щоденники сповнені великою кількістю побутових дрібниць, інтимних переживань, психологічних роздумів і політичних візій оригінального майстра слова.
Видання розраховане на широкі кола шанувальників української та світової літератури, культури та історії.
Третій том щоденникових записів видатного українського політичного діяча, прозаїка, драматурга і художника Володимира Винниченка охоплює період 1926-1928 рр. Це довгоочікуване продовження двох попередніх книг, що виходили друком в Едмонтоні-Нью-Йорку 1980 р. і 1983 р. й містили записи 1911–1920 і 1921–1925 рр.
Авторські систематичні нотатки якнайкраще відтворюють атмосферу, в якій жив митець, являють допитливому читачу лабораторію його творчості, а заразом сповнені величезною кількістю інтимних переживань, політичних візій, філософсько-публіцистичних і психологічних роздумів оригінального майстра слова.
Пропонуємо увазі читачів збірку поезій Володимира Някляєва (1946) – відомого білоруського письменника, а також політика, який зазнав репресій від лукашенківської диктатури підчас подій зими 2010 року.
У книжці "Кін" зібрано вірші Някляєва від 1960-х до 2000-х років: тексти філософські, риторично-парадоксальні, пейзажні, ліричні або й з елементами публіцистичності, виконані у досить різноманітній техніці та стилістиці. Ці твори наповнені емоціями вельми широкого спектру: від піднесеного пафосу до глибокої іронії.
Українські переклади зробили Павло Вольвач, Василь Герасим’юк і Тарас Федюк.
Для всіх, хто любить поезію і вболіває за Білорусь.
У 9-й том Творів Вячеслава Чорновола в десяти томах увійшли виступи, інтерв’ю, статті періоду 1996-1997 років. Особливу увагу привертають статті "Колонок редактора" газети "Час/Тіmе", виступи у Верховній Раді, розлогі інтерв’ю, публікації біографічного характеру, матеріали про прийняття Конституції України та нового виборчого закону. У цьому томі висвітлені проблемні питання, актуальні й сьогодні, зокрема щодо Криму, стосунків з Росією та Європою, вступу України в НАТО.
Рекомендовано дослідникам, які вивчають історію нашої держави.
Творчість Лесі Українки – пристрасного лірика органічно злита з її особистістю, і події її життя, до найінтимніших моментів "біографії душі", стають природним, украй важливим коментарем для розуміння текстів, так само як тексти – ключем до її життя.
Текстологічні дослідження, у ході яких постають усе нові й нові об’єкти спостережень (події, манускрипти, епістолярій, спогади, іконографія), часом розгортаються у великі панорамні картини "життєтворчості", становлячи документально обґрунтовану генеалогію творів.
У монографії досліджується літературна критика, художні твори, культурологічні розробки представників українського вістниківського кола: Д. Донцова, Є. Маланюка, І. Гончаренка, Ю. Клена,Ю. Липи, Л. Мосендза, Д. Віконської, Н. Ґеркен-Русової, О. Теліги, Р. Єндика, Л. Луціва та ін. Аналізуються особливості вістниківського літературно-критичного стилю, концепти і стратегії, скеровані на формування бажаного літературного наративу та національного культурного простору. Авторка простежує взаємодію вістниківських ідей з різними естетичними та ідеологічними парадигмами першої половини XX ст.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється