ГРИМИЧ Марина Віллівна

ГРИМИЧ Марина Віллівна

   

  С 1933-го по 1945 год в Восточной Европе было уничтожено 14 миллионов человек. Книга профессора Йельского университета (США), блестящего историка и искусного рассказчика Тимоти Снайдера, "Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным" посвящена трагическим страницам в истории Восточной Европы. Украинский Голодомор, сталинские массовые экзекуции, Холокост, расстрелы немцами гражданского населения в ходе антипартизанских операций, преднамеренное морение голодом советских военнопленных, послевоенные этнические чистки... Две тоталитарные системы совершали одинаковые преступления в одно и то же время, в одних и тех же местах, содействуя друг другу и подстрекая друг друга.
  Книга Тимоти Снайдера мгновенно стала мировым бестселлером, пережила 29 изданий на 26 языках мира. На русском языке публикуется впервые.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Герой дещо єретичного роману Марини Гримич – майже бездоганний молодий чоловік з високим IQ, здоровим ставленням до життя і легкою рукою, – опиняється на "тому світі", перебування на якому ламає всі існуючі в "цьому світі" стереотипи і міфи. Щоправда, часом виникає сумнів, чи той простір, куди потрапляє головний герой, не є насправді віртуальним?

  

  Опинившись після тривалої відсутності у напів-зруйнованому домі свого дитинства, головна героїня роману – успішна бізнес-леді – бродить його порожніми кімнатами і химерними чорними ходами, лабіринтами своєї пам'яті, підземеллями історії старовинного міста, зустрічаючи на своєму шляху привид Ґешефта, вічного мандрівника часу Юру-юродивого, представників давніх аристократичних польських родів, вірменських торгівельних династій і єврейських підприємницьких фамілій, знаменитих картярів, гендлярів, коханців, фарцовщиків і контрабандистів.

   

  Чи можуть дівчата вагітніти від привида? Всі мешканці маленького острівного канадського містечка не бачать у цьому нічого дивного. Проте новоприбула українка, не позбавлена цікавості й винахідливості, береться розслідувати цю загадку.

   

  Збірник наукових праць "Поле" присвячений актуальним проблемам історії, теорії та методології польових досліджень в галузі суспільних дисциплін. У першому томі окреслюються такі теми, як стилістика і етика польових досліджень, професійна субкультура польовиків, взаємовідносини збирача і респондента, специфіка досліджень на нових та незнайомих "полях", старі і нові методи дослідження, проблеми фальсифікатів, експериментування "в полі", метафолькор тощо.
  Призначається для науковців гуманітарних та суспільних дисциплін, студентів гуманітарнх вузів, широкого кола читачів.

   

  "Ти чуєш, Марго?.." – це чуттєва і водночас дотепна історія кохання, що почалася як службовий роман у маленькому, але теплому колективі етносоціологів-польовиків, а закінчилася Великою Пригодоюв позачассі і позапросторі.
  Лауреат конкурсу "Коронація слова".

   

  У своїй новій книзі Марина Гримич ділиться своїм калейдоскопічним досвідом мандрівника і дослідника історії та культури українців Бразилії. У притаманній їй манері захоплюючої і разом з тим дуже пізнавальної для читача оповіді, наповненій м'яким дотепним гумором і самоіронією, авторка представляє дивовижну країну Бранзолію, де ось уже 120 років живуть і працюють українці.

   

  Паризький франт і невизнаний молодий поет приїжджає в повітове містечко на Слобожанщину, отримавши посаду вчителя в ліцеї, заснованому заможним цукрозаводчиком. Замість очікуваної нудьги в провінційній дірці, Оґюст Ґівонт зустрічається з багатокультурною спільнотою учителів, винахідливими і дотепними учнями, з дивовижними звичаями чаювання і, звичайно, з коханням.

   

  До першого тому тритомного зібрання творів відомого українського перекладача з багатьох, в їх числі рідкісних мов, лауреата премії імені Максима Рильського, Почесного члена Словенської академії наук та мистецтв, бойового офіцера Другої світової війни Віля Гримича увійшли наукові та літературно-критичні праці автора з шевченкознавства та історії зарубіжної літератури й культури.

   

  "Усна історія села Тарасовичі (1940–1950-і рр.)" – це спогади кандидата філологічних наук, професора Галини Гримич про воєнні та повоєнні роки в селі, де минуло її дитинство, і якого вже немає на мапі України, оскільки воно було зруйноване і затоплене, внаслідок будівництва Київської ГЕС. У книзі, окрім мейнстрімівських тем усної історії (війна, повоєнні роки, сільське повсякдення), висвітлюються малознані сторінки нашого минулого: життя українців пліч-о-пліч з представниками іншої – німецької – культури на окупованих територіях, "німчуки" – діти, народжені від німців; нові специфічні соціальні відносини повоєнного села, які склалися у зв'язку з порушенням гендерного балансу; руйнування традиції і творення нової сільської культури. Видання розраховане на студентів та викладачів гуманітарних факультетів ВНЗ, на дослідників усної історії та тендерних студій, для широкого кола читачів.

   

  Стабільне життя успішного столичного журналіста враз перетворюється на суцільну низку пригод з тотальним стеженням, прослуховуванням телефонів, бійками, кіднепінгом та небезпечними погонями, шантажем і погрозами, тільки-но Олексій Дем'яненко пристає на пропозицію інженера Ріхарда, небожа й імовірного спадкоємця померлого німецького барона, разом прояснити деякі баронові сімейні таємниці, що виникли за перебування німецького аристократа на території України під час Другої світової війни. Як на те в житті Олексія знову з'являється жінка, в котру він колись був щиро закоханий.
  Чи вдасться героєві розв'язати всі загадки, що підносить йому доля, і не вплутатися до нової детективної історії?

   

  Куди може привести неперспективне за всіма ознаками розслідування рядового київського журналіста із невеличкої бульварної газети, що спеціалізується на маніяках та усілякій чортівні? Всі ж знають, що перевертнів не існує, і Ігор Байда теж це знав. Проте ці фундаментальні істини іноді дають слабину. У лісі з'являється перевертень, а в психіатричній клініці звичайний маніяк перетворюється на вампіра, а примари доводять людей до самогубств. Це вже не розслідування – це Пекло. І саме до цього Пекла потрапляє Ігор Байда, намагаючись дізнатися: хто або що стоїть за всіма тими подіями.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Родіон Іконников, закоханий у скандально відому поетесу Зінаїду Гіппіус, вирішив написати роман про Страх. Бажання дізнатися Страх і Любов, проводить його через дивовижні і жахливі пригоди. Його щоденник, виявлений майже через століття, дає несподіваний поштовх серії загадкових вбивств, змусивши головного героя, Олега, стати учасником неймовірних подій, весь час відчуваючи поруч подих смерті. Що стоїть за цими вбивствами: кривава данина темним силам, чи підступний намір людини? Чи можна сплатити будь-яку ціну за кохання? 

   

  Лілія Мусіхіна  автор нон-фікшн бестселеру "Магія українців очима очевидців" та ряду етнографічних популярних видань, позаштатний кореспондент "National Geographic Ukraine", фанатичний мандрівник старими українськими селами, якому довіряють свої таємниці знахарі та мольфари,  уперше спробувала себе в художній літературі. "ЗВИЧАЙНИК" зайняв 4 місце на Всеукраїнському літературному конкурсі "Коронація слова" 2014-го року в номінації "романи". Редакція видавництва визначила жанр твору як старосвітський роман, в центрі сюжету  кобзар Мартин, його поводир  Устимко та "приблудний" незнайомець на прізвисько Амфібрахій, який виявився Іваном Мазепою...

   

  Видання п'ятдесяти нарисів Якова Гордієнка з українського "примарознавства" "Errare humanuni est" (з лат. Людині властиво помилятися), відкриває нову науково-популярну, або, як зараз модно казати, нон-фікшн серію видавництва "Дуліби" "Великі містифікації". Метою книжки не є боротьба з міфами і не висміювання помилкових уявлень. Адже кожен має право вірити у що хоче, навіть у цілковиту нісенітницю. Науковці так само мають право на те, щоб їхня позиція, підкріплена документами та незаперечними фактами, отримала широке розповсюдження і стала загальним надбанням.

   

  Книга належить перу визначного канадського науковця, доктора фольклористики Роберта-Богдана Климаша. Це є перше в Україні видання про народну культуру українців, що оселилися в XIX  на початку XX ст. в західній Канаді і стали там фармерувати. За кілька десятиліть вони витворили своєрідну українсько-канадську регіональну субкультуру, яка поповнила загально-український культурний фонд такими унікальними явищами, як українське кантрі, іммігрантський гумор, макаронічна говірка half-напів, усні народні оповідання про піонерську добу, новотвори народної пісенності. Книга містить велику добірку українсько-канадського фольклору.
  Призначається як для науковців гуманітарних і суспільних дисциплін, для студентів історичних та філологічнх факультетів, а також для широкого кола читачів.

   

  "Фатальні маршрути" – це захоплююча книга мандрів відомого у всьому світі киргизького лікаря-нарколога Женішбека Назаралієва. Автор побував у найнебезпечніших куточках Землі – в місцях легального й нелегального нарковиробництва і на шляхах наркоперевезень, на власні очі побачив, яку страхітливу загрозу суспільству становить наркобізнес, вивчив історію використання наркотичних засобів у традиційних культурах. У книзі, окрім подорожніх нотаток, записані розмови Ж. Назаралієва з лікарями-наркологами усього світу про їхній власний досвід і методику лікування наркозалежних хворих, перемовини з поліцейськими, які ознайомили автора зі своїми поглядами на проблеми боротьби з наркомафією, діалоги з філософами, священнослужителями різних віросповідань, а головне – чесно сказано про масштаби загрози наркоманії суспільству.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється