НЕСТЕРЕНКО Петро Андрійович

НЕСТЕРЕНКО Петро Андрійович

  Нова книга сумського журналіста і літератора Петра Нестеренка розповідає про фронтові та повоєнні долі учасників Великої Вітчизняної війни – уродженців Сумщини, а також тих, хто захищав цей край від ворога тієї грізної пори. Більшість героїв книга, на жаль, полягли за нашу Вітчизну чи полишили цей світ вже у мирний час. У бронзі і граніті, в піснях і віршах увіковічнено безсмертний подвиг нашого народу. І ніколи не забудуть наступні покоління незламних підпільників, партизанів, звитяжців-визволителів, пам'ять про них не заросте травою.
  У новій книзі Петро Нестеренко продовжує пошук відповіді на вічні запитання, що є добро і зло, правда і кривда, любов і ненависть... Створюючи екстрімальні сюжетні ситуації, він постійно випробовує своїх героїв на право називатися людиною.Видання розраховане на широке коло читачів.
  Нова книга Петра Нестеренка розповідає про сучасників, людей різних поколінь, чиє життя сповнене цікавих і повчальних подій та історій, пов'язаних із слобожанським краєм. У нарисах, що написані емоційно, образно, публіцистично, йдеться про мужність, працелюбність, благородство і доброзичливість краян, їх уміння протистояти найскладнішим випробуванням. Книгою "Долі людської мить" Петро Нестеренко зустрічає свій 60-літній ювілей.
  У новій книзі художньої прози Петро Нестеренко залишається вірним своїй темі – змальовує сукупність умов і обставин, що викликають певні взаємини між людьми, особливо загострюючи увагу на почуттях глибокої сердечної прихильності до особи іншої статі, здатності тонко відчувати і сприймати навколишнє середовище. Читач зустрінеться з непростими випробуваннями героїв у різні періоди життя, примхами долі та, всупереч всьому, їх щирим коханням.
  Видання розраховане на широке коло читачів.
  У новій книзі український письменник Петро Нестеренко, як і в попередніх творах, порушує вічні питання стосунків між людьми на основі мужності, відданості, порядності, вірного кохання. Автор прагне поєднати через людські долі події воєнної пори і нашу сучасність, коли конфлікти стали відвертішими зовні й напруженішими внутрішньо, коли маємо непросте життя, що часто-густо існує на межі виживання. Та навіть і в цих умовах люди залишаються людьми – кохають, вірять, сподіваються...
  Своєю книгою "Не запізнися з коханням" письменник ще раз доводить, що любов'ю треба дорожити, бо, як писав наш земляк, поет-революціонер Павло Грабовський: "Не кажи, що без кохання твої літа проминуть..."
  Для широкого кола читачів.
  Нова книга українського письменника Петра Нестеренка порушує важливу тему дружби, стосунків на основі прихильності, відданості, надійності. Та чи завжди люди, пов'язані доброзичливими взаєминами, залишаються, як кажуть, на висоті, чи відповідають належним критеріям довіри, обопільності, чи не залишають приятеля в біді? Ось на ці питання певною мірою відповідають повісті "Яке ж то море без шторму?" та "Делікатне розслідування", які вирізняються ліризмом, вдумливістю, ретельністю в обробці характерів і мотивуванням вчинків героїв – цікавих, привабливих.
  Вираз "Дружба дружбою, а служба службою" в цих творах набуває особливого змісту, в них струменить почуття громадянського обов'язку, прагнення віднайти свою життєву лінію. Це стосується не лише цивільних молодих людей, а й військовослужбовців, зокрема, колишніх випускників училища, а потім – офіцерів, які по-різному вирішують злободенні проблеми, та є в них спільна позитивна риса – в будь-яких умовах залишатися людьми високого обов'язку, моральної чистоти, вірної дружби, приязного ставлення один до одного.

  У художньо-документальній повісті "Політ у безсмертя" відомий український письменник Петро Нестеренко розповідає про легендарну льотчицю, Героя Радянського Союзу Катерину Іванівну Зеленко, яка 12 вересня 1941 року здійснила таран фашистського літака у небі Сумщини. Це був перший у світі повітряний таран, здійснений пілотом – жінкою. Її ім'я золотими літерами вписане в історію Другої світової війни. Автор провів величезну пошукову роботу, розкрив маловідомі сторінки життя і подвигу української патріотки.
  Книга присвячується 100-річчю від дня народження та 75-річчю останнього польоту героїні.

Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано три примірники книги.

  "Ходики з трояндами" – п'ята книга прози Петра Нестеренка, у якій він залишається вірним своєму стилю, розкриває характери героїв у неординарних, екстремальних ситуаціях, відшукує глибоко психологічні причини їх несподіваних дій та вчинків.
  Видання розраховане на широке коло читачів.

  У біобібліографічному покажчику йдеться про життєвий і творчий шлях відомого українського письменника, журналіста, дослідника Петра Андрійовича Нестеренка. В ньому подано автобіографічну інформацію про основні віхи життя і діяльності, про книги, публікації в колективних збірниках і альманахах, а також рецензії, відгуки в періодичних виданнях і книгах, інтерв'ю, висловлювання про П.А. Нестеренка та його творчість наших сучасників.
  Книга адресована літературознавцям, викладачам та вчителям, учням і студентам, працівникам бібліотек, а також усім, хто цікавиться сучасною українською літературою.

Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано два примірники книги.

  До нової книги українського письменника Петра Нестеренка увійшли оповідання й новели про Велику Вітчизняну війну, про мужність і героїзм наших солдатів і офіцерів у боях за визволення країни від фашистських загарбників. Зворушливі розповіді письменника, який багато років присвятив темі патріотичного виховання молоді, позначені щирістю, теплотою, гуманністю, правдивістю. Кожен, хто прочитає їх, певною мірою знайде відповіді на непрості запитання про те, як кувалася на фронтах і в тилу довгождана звитяга, як хоробро боролися з ворогом вірні захисники Вітчизни, багатьом з яких, на жаль, не довелося дожити до світлого Дня Перемоги.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється