ШОВКОШИТНИЙ Володимир Федорович

ШОВКОШИТНИЙ Володимир Федорович

  Епопея-трилогія знаного українського письменника й державника Володимира Шовкошитного "Кров — свята" неначе скидає з нашої історії шкаралущу ворожих міфів і являє читачеві храм української державності вже без риштувань. А заодно і вказує шлях очищення колективної пам'яті через її звільнення від намулу малоросійства й меншовартості, через прищеплення українському суспільству гену гідності й самоповаги та психології переможців. Це наш український аналог "Війни і миру" чи "Тихого Дону". Дуже український. І дуже європейський. Автор ніби застерігає нас з вами, європейців: якщо течія Ґольфстриму уповільниться — на нашу Європу чекають люті морози, а весь світ ніколи вже не буде таким затишним для життя.
  Скільки б не з'являлося цікаво-доказових історичних досліджень, зрушення у колективній пам'яті здатна спричинити лише уґрунтована на мітології белетристика. Для такого зрушення замало кількох вершинних творів, а тим більше відверто попсової пригодницької писанини на задану тему. Аби переламати спресовану десятиліттями ситуацію брехні чи напівправди в умовах браку часу на їхнє масове осмислення повинен з'явитися твір, котрий замикає увесь ланцюг поодиноких фактів у структуру цілого феномену. Саме таким виглядає історична епопея Володимира Шовкошитного, трилогія "Кров — свята"

  Художньо-документальна повість "Я бачив" — це нова спроба одного з провідних українських сучасних письменників Володимира Шовкошитного, самовидця Чорнобильської аварії й активного ліквідатора її наслідків, поєднати воєдино літературу пам'яті й літературу факту. Адже, на його думку, не існує жанрів поза життям, а воно, життя, є жанром всеохопним. Отож, у творі поєднані спогади очевидців найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, учасників ліквідації її наслідків, простежені долі літературних героїв, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки наймасштабнішого рукотворного лиха, показані перспективи повернення забруднених територій в народногосподарський обіг. Ця книга дає відповідь на головні питання, що постали після Чорнобиля, вона показує духовний зв'язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО. Адже всі ЗО років після Чорнобиля автор був у епіцентрі Українського життя.
  У книзі також подано власний погляд на постчорнобильський світ відомого фотохудожника Юрія Косіна, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

  Відомий письменник, політичний та громадський діяч, організатор і учасник перепоховання борців за волю України Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина в публіцистичній повісті "Герої народжуються на могилах героїв" розповідає, як тіла видатних українців повертали на Батьківщину. До книги також увійшли деякі з віршів громадянського спрямування письменника, автора понад десяти поетичних і прозових книг.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється