Ідеологи та організатори Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., як і всієї політики комуністичного тоталітарного режиму, творили свій злочин, спираючись на цілий апарат насильства: партійні і радянські органи, карально-репресивні служби, армію і активістів на місцях.
Їх ретельно підбирали з різного роду асоціальних елементів, покидьків, злочинців, алкоголіків і наркоманів. Роками звільнялися від так званих романтиків і ідеалістів, які повірили у брехливі гасла та пропаганду комуністів. Також небезпечними для комуністичної влади були особи, у яких прокинулася совість і почуття людяності. Іншими словами потрібні кадри вишукували, вирощували і використовували.
Автори на прикладі подій в 1932–1933 роках під час Голодомору-геноциду у Чернігівському та сусіднім із ним районах Чернігівської області намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. Книга побудована на нових архівних матеріалах з фондів Державного архіву Чернігівської області, які до останнього часу залишалися невідомими широкому загалу.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється