ВИННИК Тетяна Анатоліївна

ВИННИК Тетяна Анатоліївна

84(4УКР)
Т 16
Талалай, Леонід Миколайович.
  Безпритульна течія [Текст] : вибр. поезії
/ Леонід Талалай. – Чернівці : Букрек, 2011. – 311 с. : портр. – (Третє Тисячоліття: українська поезія).

  Лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, поет Леонід Талалай належить до тієї когорти літераторів, які не розміняли свої таланти на тусовочні паради, тому й не знайдете їхніх збірок у книгарнях. Крім того, правдиве слово в поезії нині – велика рідкість. Л. Талалай, зі своїм натурфілософським баченням нашої дійсності, один із небагатьох, кому віриш і довіряєш його словові. Його вибране "Безпритульна течія", написане за останні десять років, чи не найкраще репрезентує нову книжкову серію "Третє тисячоліття: українська поезія", підтриману Міжнародним благодійним фондом "Україна 3000" (голова Наглядової ради Катерина Ющенко). 

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано чотири примірники книги.

84(4УКР)
Т 31
Теліга, Олена Іванівна.
  Вибрані твори [Текст]
/ Олена Теліга ; упоряд. Осип Зінкевич. – Вид. 3-тє. – Київ : Смолоскип, 2014. – 531 с. : іл. – Бібліогр.: с. 507–517.    

  Видавництво "Смолоскип" презентує третє видання вибраних творів Олени Теліги – політичної діячки і поетеси, розстріляної фашистами в 1942 році в Бабиному Яру. До збірки увійшли всі її відомі поетичні, центральні публіцистичні твори та добірка листів. Книжку доповнює важлива стаття про життя і творчість Теліги, яку написав її побратим – Олег Штуль-Жданович, а також – численні спогади інших соратників поетки, підбірка літературно-критичних статей, присвячених її творчості (як сучасників Олени Теліги, так і теперішніх авторів), анотований покажчик імен і вибіркова бібліографія.
  Збірка призначена для студентів, викладачів, широкого кола зацікавлених осіб; може бути використана як посібник у школах і вищих навчальних закладах.

84(4УКР)
Х 30
Хвильовий, Микола Григорович.
  Вибрані твори [Текст]
/ Микола Хвильовий ; упоряд., [авт. передм., прим.] Ростислав Мельників. – Київ : Смолоскип, 2011. – 1035 с. : іл., фот. – (Розстріляне Відродження). – Бібліогр. в підрядк. прим., бібліогр.: с. 1009–1015.

  Пропоновані вибрані твори Миколи Хвильового (1893–1933) мають на меті комплексно представити неординарну постать автора – батька новітньої української прози та ідеолога культурного відродження 1920-х рр. До тому увійшли найкращі зразки поезії, прози, публіцистики, а також епістолярію письменника. Крім того, видання містить ключові рецепції його доробку й відповідну бібліографію.
  Книга розрахована на студентів, викладачів та широке коло зацікавлених осіб і може бути використана як посібник для середньої та вищої школи. 

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано три примірники книги.

83.84
В 48
Винник, Тетяна Анатоліївна.
  Відлуння нашої хати [Текст] : [повість для дітей]
/ Тетяна Винник ; худож. Корнелія Коляджин. – Чернівці : Букрек, 2015. – 65, [5] с. : іл.

  У повісті для дітей "Відлуння нашої хати" розповідається про дівчинку Даринку, якій було сумно самій, тому вона дуже хотіла братика. Проте, коли Ромчик народився, Даринка засумувала ще дужче, адже увага родини тепер зосереджувалася на малюкові. Життя Дарусі змінюється, коли на старому горищі вона знайомиться з хлопчиком-відлунням на ім'я Талалайко. Зі своїм новим другом Даринка дізнається багато цікавого про тих істот, які заселяють їхній дім, про дружбу і допомогу. З Даринкою і Талалайком трапляються цікаві та повчальні пригоди, після яких дівчинка починає більше цінувати дружбу та батьківську любов. Унікальним у повісті є те, що головний герой Талалайко розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, актуалізує дитячу увагу, робить процес читання цікавим, захоплюючим та повчальним.
  Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. 

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

83.84
С 13
Савченко-Гнатюк, Ольга.
  Летики-полетики [Текст]
/ Ольга Савченко–Гнатюк ; [худож. Г. Антощук]. – Чернівці : [б. в.], [2000]. – [14] с. : іл.

  Віршики для дітей.

83.84
Б 87
Бризгун-Шанта, Леся.
  Про Мишку-Гризокнижку [Текст]
/ Леся Бризгун-Шанта ; обгортка та іл. – Христина Копчук. – Торонто : Карпати, 2015. – 24 с. : іл.

  Книжка-розмальовка для дітей.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Ж 17
Жадько, Віктор Олексійович.
  Кирило Осьмак: "Заповідаю вам Україну" [Текст] : роман-сповідь
/ Віктор Жадько. – Київ : Експрес-Поліграф, 2012. – 343 с. : фот. – Бібліогр.: с. 338–341. 

  У романі В. О. Жадька розповідається про непросту, але гідну увічнення в пам'яті співвітчизників долю українського патріота, науковця, політичного діяча, Президента Української Головної Визвольної Ради (1944) полтавчанина Кирила Івановича Осьмака. Книга написана на основі вивчення багатьох архівних матеріалів зі щирим бажанням автора показати читачеві трагічну історію українського народу крізь призму пошуків, досягнень, страждань людини, яка до творення цієї історії була причетна.

83.84
Л 87
Лущевська, Оксана.
  Золоте колесо року [Текст] : зб. оповідань
/ Оксана Лущевська ; [іл. С. Балух]. – Київ : Смолоскип, 2011. – 99, [2] с.

  "Золоте колесо року" – збірка оповідань і казок, присвячених народному святковому циклу. Він охоплює як великі християнські свята – Різдво, Благовіщення, Великдень, Спаса, Покрова, – так і менш відомі, наприклад Теплого Олекси, "коли риба-щука лід розбиває – зиму проганяє". Від інших видань на подібну тематику книжка відрізняється тим, що її героями є сучасні діти, котрі, як і читачі, мешкають здебільшого у великих містах. Видання розраховане на дітей молодшого шкільного віку. Воно стане в пригоді на уроках з народознавста та християнської етики.

75.5 / 7А8
С 44
Скоцень, Олександр Антонович.
  З футболом у світ :  український Пеле, або Батяр Лєньо з Левандівки [Текст] : спомини
/ Олександр Скоцень ; [авт. передм. М. Слабошпицький]. – Київ : Ярославів Вал, 2012. – 486, [2] с. : фот. – (Persona grata).

  Він – це прекрасна футбольна легенда з 1930-х і 1940-х рр. XX століття. Його визнавали найкращим гравцем французьких чемпіонатів, а французькі ЗМІ захоплено писали про унікальне спортивне мистецтво, пойменовуючи його грандом європейського футболу – він перший український футбольний кондотьєр, чий талант було оцінено поза Україною.
  Про свою химерну долю і про футбол у ній написав цю цікаву книжку політичний емігрант Олександр Скоцень.

83.84
К 14
  Казкарі нашого міста [Текст] : [зб. казок / іл. З. Казанцева]. – Ніжин : Лисенко М. М., 2012. – 90 с. : іл. 

  Казкарі пропонують дітлахам свої казки.

82.3(4УКР)
У 45
  Українські народні казки [Текст]. Кн. 40. Казки Чернігівщини / записав, упоряд. і літ. опрац. Микола Зінчук ; [худож. Віктор Бурнос]. – Чернівці : Букрек, 2012. – 503 с. : іл.

  Пропоноване видання є сороковою книгою унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких упорядник присвятив майже 35 років. Упродовж цього часу вдалося записати понад 8 000 казок. До цієї книги ввійшли казки самобутнього етнографічного району України – Чернігівщини, записані у 2007–2008 роках.
  Мову казок наближено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Лексичні діалектизми подано у словнику наприкінці книги.
  Для широкого кола читачів.

84(4УКР)
Т 16
Талалай, Леонід Миколайович.
  Коли заговорить душа [Текст]
/ Леонід Талалай ; [упоряд. Раїса Талалай]. – Київ : Інтерсервіс, 2016. – 191 с. – (Українська бібліотека імені Івана Багряного ; № 2–2016). – Бібліогр.: с. 190.

  До цього видання увійшли публіцистичні та літературознавчі статті видатного українського поета, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка Леоніда Талалая (1941–2012), чий голос й досі незабутньо звучить над рідними українськими просторами, нагадуючи нам про талант, у природі якого – прагнення прозирнути дійсність "аж до дна", відтворити ЇЇ "по живому", а також про те, що творчість цього письменника – одне з найсвітліших надбань української Музи.

84(0)
Л 64
  Литаври [Текст] : альманах = Lytavry : anthology / [Громад. орг. "Центр новіт. ініціатив та комунікації" ; упоряд. Т. Винник]. – Ніжин : Лисенко М. М., 2016. – 543 с. – Укр., англ.    

  Ти тримаєш у своїх руках альманах, у якому представлена творчість сучасних відомих світових письменників – учасників Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі "Lytavry" 2016 року. Цей фестиваль на Чернігівщині започатковано Громадською організацією "Центр новітніх ініціатив та комунікації". Серед почесних гостей фестивалю, творчість яких представлена у цій книжці, письменники з таких країн як Грузія, Німеччина, Болгарія, Італія, Македонія, Сербія, Чехія, Хорватія, Польща, Білорусія, Словенія, Корея, Литва, Сирія, Вірменія, Туреччина, Японія, Китай та В'єтнам. А також відомі українські письменники з усієї України та Чернігівщини. Альманах може бути допоміжним матеріалом для вивчення сучасної світової, української та літератури рідного краю Чернігівщини. 

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано три примірники книги.

81.0 / 4
О–36
Огієнко, Іван Іванович (митрополит Іларіон).
  Наука про рідномовні обов'язки [Текст] : рідномовний Катехизис для вчителів, робітників пера, духовенства, адвокатів, учнів і широкого громадянства
/ Іван Огієнко. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 54, [1] с. – (Бібліотека рідної мови).

  "Без добре виробленої рідної мови немає всенародної свідомости, без свідомости немає нації, а без свідомої нації – немає державности як найвищої громадської організації".
  Ці слова видатного мовознавця професора Івана Огієнка особливо актуальні сьогодні.

84(4УКР)
Л 19
Лакиза, Тетяна.
  О світе мій, світе [Текст] : поезії
/ Тетяна Лакиза. – Київ : Задруга, 2004. – 71 с. : іл., портр.

  У Тетяни Лакизи вже вийшли поетична збірка "Журавлиний біль" (2002), книги прози "Летіла зозуля" (2001) й "Калиновий вінок" (2003), які схвально сприйняли читачі.
  "О світе мій, світе" – четверта книжка письменниці.

84(4УКР)
П 62
  Посмішка чорного кота: гобі, забобони, анекдоти [Текст] : збірник / [передм., упорядкув. М. Ф. Слабошпицького]. – Київ : Ярославів Вал, 2011. – 542, [5] с. : іл. – (Пегас).

  Збірник: гобі, забобони, анекдоти. 

 Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

84(5ГРУ)
П 30
Петріашвілі, Г.  
  Пригоди Елі і Рару [Текст]
/ Гурам Петріашвілі ; [пер. з груз. Олекси Синиченка ; худож. Віра Крутіліна]. – Київ : Вета-Прес, 2007. – 127 с. : іл.

  Маленька Елі та її брат Бруно вирішили врятувати слона.
  Це викликало багато небезпечних і водночас веселих пригод, в які були втягнуті зовсім різні люди.

84(4УКР)
В 48
Винник, Тетяна Анатоліївна.
  Прокинусь живою [Текст] : [вірші]
/ Тетяна Винник. – Ніжин : Лисенко М. М., 2014. – 133 с. : іл.

  У четвертій поетичній книжці Тетяни Винник "Прокинусь живою" увійшли вірші останніх років та деякі поезії з попередніх книжок.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Р 91
  Рух опору в Україні, 1960–1990 [Текст] : енцикл. довід. / Музей-архів і документац. центр укр. самвидаву при видавництві "Смолоскип" ; голов. ред. О. Зінкевич. – Вид. 2-е, доп. – Київ : Смолоскип, 2012. – 895 с. – Паралел. тит. англ. – Бібліогр. в кінці тем.

  Енциклопедичний довідник "Рух опору в Україні: 1960–1990" присвячений подіям, які почали розгортатися в Україні на початку 1960-х рр. і завершилися здобуттям незалежності 1991 р.
  Видання охоплює проблематику національних і людських прав. У ньому окреслено феномен шістдесятництва, вітчизняного самвидаву, зародження дисидентського (правозахисного) руху. Довідник містить не лише біографічні дані окремих діячів та інформацію про їхні твори, неформальну пресу і правозахисні різномовні видання, а й детальну бібліографію творчості учасників руху опору, політв'язнів і репресованих, спогадів і статей, відгуків іноземної преси. Тут подано інформацію про діяльність підпільних груп в Україні, а також організацій і комітетів на захист українських політв'язнів у Західних країнах. Окрему увагу приділено репресіям радянської влади. Низка статей стосується діяльності української діаспори, а також тих різнонаціональних діячів, які виступали на захист представників українського правозахисного руху, співпрацювали з ними й передавали український самвидав на Захід.
  Видання є спільною працею колективу авторів, які були причетні до правозахисного руху в Україні та займалися його вивченням, досліджуючи архівні матеріали, які зберігаються в Музеї-архіві і документаційному центрі українського самвидаву при видавництві "Смолоскип" у Києві.
  Це вже друге, доповнене видання довідника, що містить нові біографічні й тематичні статті. Водночас чимало попередніх статей збагачено додатковою інформацією, зокрема розширеною бібліографією.
  Енциклопедичний довідник адресовано дослідникам, викладачам, студентам, широкому колу читачів, які цікавляться новітньою історією боротьби українського народу за Незалежність.

84(4УКР)
В 48
Винник, Т.  
  Самоспалення дерева [Текст] : поезії
/ Тетяна Винник ; [передм. В. Герасим'юка]. – Київ : Просвіта, 2008. – 151 с.

  Тетяна Винник належить до покоління поетів, які ввійшли в літературу як "двотисячники". Вона автор поетичної книги – "Золотоноша" (2003). Лауреат Міжнародної Недержавної україно-німецької премії імені Олеся Гончара за книгу поезій "Гетсиманська молитва" (2004).
  Новій книзі Тетяни Винник – "Самоспалення дерева" – притаманний непідробний ліризм та драматичне світовідчуття. Поетеса багато експериментує у царині форми, часом звертається до глибинних джерел фольклору та міфології. Її мова образна, а думки несподівані і глибокі. 

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

84(4УКР)
Ш 24
Шаповал, Олександра.
  7 днів [Текст] : [повість та оповідання]
/ Олександра Шаповал ; худож. оформ. Юрій Шаповал та Анатолій Шаповал. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2007. – 166 с. : іл.

   До книги увійшли повість "7 днів" і шість оповідань.
  Головний нерв прози Олександри Шаповал – тема любові. Любов – "...наче чарівна паличка, яка торкається звичайних речей – і вони стають казковими", а без неї людина втрачає себе.
  Читаючи твори молодого автора, ніби проживаєш життя наново – з усім його трагізмом і всіма радощами, разом з її героями поринаєш у світ мрій і знов опускаєшся на землю, бо "життя – це не мрії, це реальність, це те, що зараз, у цю мить... Не потім...".

83.84
Н 70
Ницой, Лариса.
  Ярик и дракон [Текст] : сказка для чтения в семейном кругу
/ Лариса Ницой ; [худож. Елена Роща]. – Киев : Аконит, 2009. – 27 с. : цв. ил.  

  Встречали ли Вы когда-нибудь живого дракона? Нет?! Ярик тоже не встречал. Он вообще думал, что драконы бывают только в мультиках. Но вот однажды... 

 Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано п'ять примірників книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється