Сумська обласна універсальна наукова бібліотека

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека

84(4УКР)
Н 56
025.00/Н 56-ВА
Нестеренко, Петро Андрійович.
  Не запізнися з коханням [Текст] : повісті / Петро Нестеренко. – Суми : Мрія-1, 2014. – 175 с. : іл.

  У новій книзі український письменник Петро Нестеренко, як і в попередніх творах, порушує вічні питання стосунків між людьми на основі мужності, відданості, порядності, вірного кохання. Автор прагне поєднати через людські долі події воєнної пори і нашу сучасність, коли конфлікти стали відвертішими зовні й напруженішими внутрішньо, коли маємо непросте життя, що часто-густо існує на межі виживання. Та навіть і в цих умовах люди залишаються людьми – кохають, вірять, сподіваються...
  Своєю книгою "Не запізнися з коханням" письменник ще раз доводить, що любов'ю треба дорожити, бо, як писав наш земляк, поет-революціонер Павло Грабовський: "Не кажи, що без кохання твої літа проминуть..."
  Для широкого кола читачів.

84(4УКР)
Ц 18
Царик, Юрій Миколайович.
  Прощання без прощання [Текст] : поезії / Юрій Царик ; [упоряд. : Г. Царик, Л. Тесленко]. – Суми : Мрія-1, 2015. – 127 с.

  У творчості відомого українського письменника Юрія Царика ця книжка, як і дев'ять попередніх (з них вісім – проза) відтворює перш за все провальний світ трепетної душі автора. Це світ і всіх вас, його емоційних однодумців, людей аж хворобливо чесних, яким випало жити в часи глобалізації душ, народів, держав.
  Книга, звичайно, не для так званого масового читача, а для вас, унісонних "анахронізмів".

26.890(4УКР) / 91(С2)
С 89
  Суми. Запрошуемо до знайомства [Текст] : все про Суми історія та сучасність : путівник = Sumy. We invite to get acquainted : guidebook / [пер. на англ. С. В. Дорда ; авт. тексту Д. В. Кудінов ; фот.: О. В. Корженко та ін.]. – Суми : Фолігрант, 2013. – 157 с. : фот. кольор. – Текст укр., англ.

  Путівник "Суми. Запрошуємо до знайомства" стисло презентує сучасність та історію міста Суми. Для зручності головний текст об'єднаний у дев'ять маршрутів районами міста. Кожен із них представлений таким чином, що перед читачем постає не просто вказівка шляху та опис цікавих об'єктів, а й розгортається широка картина подорожі Сумами. Назви маршрутів подаються з урахуванням історичних топонімів, в тому числі тих, що нині не вживаються (Лифицька Стінка). Їх актуалізація є важливою для збереження історичної пам'яті сумчан і відновлення у вжитку в зв'язку з перейменуваннями назв вулиць і районів міста.
  Путівник містить карти, схеми, довідковий матеріал і численні ілюстрації, що зробить знайомство з містом зручним й інформативним.
  Для широкого кола читачів – сумчан і гостей міста.

  Журнал присвячений темі "Суми – небуденна історія".

85.31(4УКР) / 78С
М 15
Макарова, Валентина Андреевна.
  Гармония времён [Текст] : страницы музыкальной культуры Сумщины / В. А. Макарова, Л. А. Макарова . – Сумы : СумГПУ им. А. С. Макаренко, 2013. – 252 с. : цв. ил.

  В научно-популярном издании впервые систематизируются известные и малоизвестные страницы истории музыкальной культуры Сумщины.
  Этот материал, с привлечением значительного количества иллюстраций, адресован широкому кругу читателей, в том числе, и приграничных областей России, всем, кого интересует культурное наследие Сумщины.

85.143(4УКР) / 75С
В 58
  Костянтин Власовський [Текст] : художник у провінції : альбом-каталог / Упр. культури і туризму Сум. облдержадмін., Сум. худож. музей ім. Н. Онацького ; [уклад. Л. К. Федевич]. – Суми : ВТД Університетська книга, 2008. – 111 с. : іл. кольор.

  Дане видання – це спроба зібрати разом усі відомі авторам факти з життя і творчості маловідомого художника Сумщини кінця XIX – початку XX ст. Костянтина Івановича Власовського представити його картини, етюди, альбоми, архіви, які в результаті пошукової роботи наукових працівників потрапила до музею за період 1981-1988 років.
  Джерелами інформації стали перш за все розповіді старшої доньки художника Марії Костянтинівни Власовської, завдяки старанням якої та її молодшої сестри Єлизавети збереглося майже не розпорошеним творче надбання художника. Другим скупим, але надійним джерелом стали знайдені у Сумському та Харківському обласних, у Державному історичному (Санкт-Петербург) та Російському державному військово-історичному (Москва) архівах матеріали, які або підтвердили, або доповнили раніше відомі факти. Встановити деякі подробиці біографії художника допомогли фотодокументи, афіші та датовані записи в двох альбомах Власовського, що зберігаються у музеї. І, нарешті, останнім і найяскравішим джерелом стали самі картини, етюди, малюнки К.І. Власовського, створені протягом 1882-1919 років, оскільки вони мають переважно біографічний характер.
  Розвідки науковців доповнено уривком з роману охтирської журналістки О. Стрельникової.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється