621.3(477)
Ч-75
Чорнобильське досьє КГБ. Суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період [Текст] : зб. док. про катастрофу на Чорнобильській АЕС / Галуз. держ. арх. Служби безпеки України, Ін-т історії України НАН України, Укр. ін-т нац. пам'яті ; [ упоряд. : Олег Бажан, Володимир Бірчак, Геннадій Боряк ; редкол.: Андрій Когут та інші ]. – Київ : Марченко Ю. І., 2019. – 1197, [1] с.
У виданні зібрано і оприлюднено документи 1986–1991 pp., що висвітлюють постчорнобильське життя – суспільні настрої, повсякдення, заходи з ліквідації наслідків аварії. Наведено інформування радянськими органами держбезпеки відповідних інстанцій про стан ЧАЕС, вжиті заходи з підвищення безпечної експлуатації об'єкта "Укриття", ситуацію в зоні відчуження. Окрему увагу зосереджено на відтворенні моделі ситуативної поведінки різних груп населення України після оприлюднення інформації про "ядерне лихо" та реакцію світової спільноти на Чорнобильську трагедію.
821(477.51)
З-63
Зінич, Євген.
Волонтерські щоденники [Текст] / Євген Зінич. – Київ : АВІАЗ, 2020. – 297, [2] с.
Пропоновані увазі читачів тексти – це щоденникові записи, зафіксовані безпосередньо на Сході враження та несподівані думки, подальші спогади й роздуми, – у супроводі авторських фотографій. Волонтери з Чернігівщини, Євген Зінич та Олег Куриленко, поволі почали занурюватися у волонтерську діяльність ще в часи Революції Гідності. Коли почалася російська агресія проти України, – анексія Криму й заворушення на Донбасі, – вони, хоча ніколи до того не мали жодного стосунку до Донбасу, відчули внутрішню потребу допомогти нашим воїнам. Саме волонтерська діяльність дозволила їм духовно зрости і побачити як відчайдушно Україна потребує напруження усіх зусиль та єднання своїх громадян на основі спільного знаменника – визнання Української Державності як такої найвищою спільною цінністю для усіх громадян.
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано п'ять примірників книги.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється