Альбом виданий Міністерством культури і мистецтв спільно з Національною спілкою художників України. До нього увійшло понад 80 кращих творів учасників седнівських пленерів різних років, переважно пейзажів, різних за технікою виконання, зображуваними мотивами, емоційною та колористичною наповненістю.
Початок нового тисячоліття позначився відродженням "Седнева" – улюбленої творчої бази кількох поколінь українських митців. Ожила – і поступово розширюється – робота живописних пленерів. Седнівська природа, як живописний храм, знов і знов притягує до себе художників, що сповідують красу і духовну гармонію світовідчуття. Метафоричність, мінливість, переливчастість образів, відтворених учасниками нинішньої групи, ілюструють нескінченну різноманітність мови живопису.
Книга приурочена 80-річчю утворення Ріпкинського району. До неї увійшли матеріали про Ріпкінський край, його історію, географію, природу, економіку, культуру і побут населення. Книга містить символіку району, поетичні твори про Ріпкинщину. Окремий розділ присвячено нашим землякам – видатним діячам науки, культури, тим, хто має високі державні нагороди, почесні звання.
Книга розрахована на широке коло читачів.
У могографії відтворено історію розвитку професійної освіти та особливості самореалізації жінок в Україні у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття. На підставі вивчення архівних і літературних джерел проаналізовано особливості функціонування мережі жіночих професійних навчальних закладів з підготовки фахівців різних кваліфікаційних рівнів та спеціальностей; виявлено тенденції розвитку жіночої професійної освіти у зарубіжному контексті; охарактеризовано зміст і форми організації фахового навчання жінок в Україні; обгрунтовано підходи до класифікації закладів жіночої професійної освіти; розкрито сутність законодавчого забезпечення фахової освіти та професійної діяльності жінок.
Для педагогів, істориків, науковців, студентів, аспірантів, усіх тих, хто цікавиться гендерною проблематикою, громадсько-політичним і духовним життям України.
У книзі розкрита багата історія одного з найстаріших вузів України, показано, як формувалась творча доля письменників М. Гоголя, Є. Гребінки, Н. Кукольника, Л. Глібова та багатьох інших, як виникали наукові філологічна та історична школи, з якими пов'язані імена визначних вчених академіків М. О. Лавровського, П. В. Нікітіна, член-кореспондентів АН професорів А. С. Будиловича, Р. Ф. Брандта, Г. А. Ільїнського, В. І. Рєзанова, М. П. Сперанського та інших, як і чим жила Ніжинська вища школа у XIX та XX століттях.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється