ПЛАКСЮК Юрій Олександрович

ПЛАКСЮК Юрій Олександрович

84(4УКР)
П 37
Плаксюк, Юрій Олександрович.
  Все в минулому [Текст]. Кн. 1. В тенетах долі
/ Юрій Плаксюк. – Київ : Дніпро, 2014. – 630, [1] с. : фот.
  Одна із небагатьох історичних книжок про Полонський район (волость, повіт, район) Хмельницької області, яка відтворює складні суспільні процеси та непересічні події краю з кінця дев'ятнадцятого по шістдесяті роки двадцятого століть. Перша і друга книги, об'єднані спільною назвою "Все в минулому", переповідають життєдіяльність кількох місцевих родин на тлі розгорнутої панорами звитяжної у боротьбі, але трагічної у здобутках долі багатонаціонального українського народу.
  Чи було "все в минулому" так, як оповідає автор, справедливо може запитати допитливий читач. Ні, не сповна так. Але здебільшого так могло бути в ті буремні роки, коли діди і прадіди ще й не передбачали нашу появу на цій грішній землі. Сто років тому в наших містах і селах коїлось багато чого нам незрозумілого, жахливого і фатального, від чого й досі кровоточать рани неньки України. То чому ж не захистились, не відстояли, не визволились? На це уже ніхто не дасть достовірної відповіді, оскільки вічність назавжди поглинула минулу буремну епоху аби розкласти перебіг усіх подій по полицях людської історії та їх утаємничити.
  Перша книжка під назвою "В тенетах долі" є швидше художнім твором, а не документальною розповіддю про Полонський край і його мешканців. І все ж, опис життя літературних героїв відтворено на основі переказів, спогадів, записів та сімейних реліквій конкретних родин, що у своїй більшості знайшли архівне та документальне підтвердження. Саме вони, як ніщо більше спонукають до подальшого вивчення історичних джерел району, біографія якого мічена прадавніми діяннями руських і литовських князів (у т. ч. Святого Володимира), гетьманів і полководців козацької доби, ватажків польського повстання тисяча вісімсот шістдесят третього року, борців за незалежність України, видатними національними митцями Лесею Українкою, Перецом Маркішем, Лео Молом (Леонідом Молодожанином), війнами, голодомором, невтомною працею та неймовірним прагненням полончан до відродження краю. Але і це, на жаль, як і все суще, згодом стане минулим.
821(477)
П 37
Плаксюк, Юрій Олександрович.
  Все в минулому [Текст]. Кн. 2. Тропа на небеса
/ Юрій Плаксюк. – Київ : Дніпро, 2017. – 557, [2] с.
  Друга книга продовжує відтворення складних процесів та непересічних подій Полонського району Хмельницької області і охоплює період тридцятих – шістдесятих років минулого століття.
821(477)
П 37
Плаксюк, Юрій Олександрович.
  З глибин і до небес [Текст] : повість-трилогія
/ Юрій Плаксюк. – Київ : Кліо, 2019. – 477, [1] с.
  У книжці "З глибин і до небес" історія постає під незвичним кутом – від імені звичайних людей, яким судилося їй підкорятися і водночас її творити. Кожна з повістей трилогії – а це становлення підводника і випробування його глибинами океану, афганська сага братів у дні радіоактивної катастрофи на ЧАЕС, міжконтинентальний переліт "кукурудзяника" з Чернігова в Теннессі через російське Заполяр'я, Атлантичний і Північний Льодовитий океани – написана на основі реальних подій. Три вимушені мандрівки молодості заради чужих інтересів сповнені як світла, так і безнадійних сподівань та гірких розчарувань. Перед кожною із них – ретро-спогад про давно минулі звершення, вчинені у тих самих місцях, де наші сучасники-відчайдухи знову пізнавали примарний смак звитяги.
  Для широкого читацького загалу.

 Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових подаровано три примірники книги.
821(477)
П 37
Плаксюк, Юрій Олександрович.
  Одержимий торевт [Текст] : повість времених літ завдовжки у людську долю
/ Юрій Плаксюк. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2021. – 302, [1] с. : фот.
  Нова художня повість письменника Юрія Плаксюка присвячена талановитому художнику по металу, реставратору, вченому і педагогу, професору Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України Олександру Івановичу Мінжуліну, життєвий шлях якого позначений звитягою невтомного трудівника та особисто відреставрованими унікальними експонатами світового значення: золота Пектораль з Товстої Могили; скарби золотих і срібних прикрас XII століття; наукові відкриття щодо відтворення прадавньої технології зерні і філіграні, виробництва скіфської зброї, натуральної реконструкції захисного обладунка скіфського дружинника, а також аварських поясних прикрас VI століття.
  Вихована професором Олександром Мінжуліним плеяда високопрофесійних українських реставраторів-умільців, які трудяться у більшості українських музеях, допомогла їм сягнути рівня відомих європейських культурних центрів по збереженню і популяризації унікальних мистецьких артефактів, а створена ним національна школа реставрації творів декоративно-ужиткового мистецтва – зайняти чільне місце у світовій єрархїї науково-освітніх закладів культури.
  Головний персонаж повісті Дружилін, праобразом для якого став Олександр Мінжулін, лише у сорок років заявив про себе як про обдарованого і одержимого торевта по відновленню і виготовленню творів з металу. Як дослідника історії, методиста, фахівця-експерта, надбаннями якого і нині користуються науково-методичні ради і експертні державні комісії України. Його праця була самовідданою, творчість – вишуканою, слово – авторитетним. Він прожив блискавичне і, у той же час, суперечливе життя сина, чоловіка і батька. Автор свідомо відходить від документального переказу творчого шляху героя, хронологічного опису пов'язаних з його діяльністю подій і фактів, залишаючи при цьому у розповіді, наріжні етапи становлення головного персонажа як неординарної особистості, як видатного і глибоко шанованого митця...

 Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових подаровано два примірники книги.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється