821(477)
Д 33
Денисенко, Вадим Ігорович.
Кілька історій про кохання [Текст] / Вадим Денисенко. – Львів : Апріорі, 2012. – 166, [1] c. : іл.
Перші зустрічі. Перші почуття. Перше кохання. Перші розчарування. Сімейні перипетії. Спогади і чоловіча дружба. Пошуки банальних (чи й не банальних?) істин. Роздуми гробаря та професора. Такі ніби розмаїті – й одночасно поєднувані теми, картини, сюжети. Зі своєрідним гумором, надзвичайною дотепністю і самобутньо-народною мовою описує події та своїх героїв автор. І все-таки крізь пелену жартівливості постають істинний біль втрат, непорозумінь, вивертів долі...
Читач, ознайомившись з історіями про кохання, вже не зможе забути ні шлюбної анатомії, ні романтичного вечора, ні персонажів цієї чарівливої книги.
84(4УКР)
Л 89
Львів. Кава. Любов [Текст] : збірка / [уклад., авт. передм. Н. Нікаленко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 267, [1] с.
Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга – про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав'ярні, про середньовічну бруківку і старовинні споруди... Про любов. Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають – і знову знаходять своє кохання...
76(477)
К 21
Горинь, Богдан Миколайович.
Любов і творчість Софії Караффи-Корбут [Текст] : док. роман-колаж : у 2 кн. Кн. 1 / Богдан Горинь. – Львів : Апріорі, 2013. – 574 с. : іл.
Книга висвітлює життєвий і творчий шлях видатної української художниці Софії Караффи-Корбут (1924–1996), її жертовну любов до рідних, друзів, обранців її серця, високі злети творчого натхнення, радість, розчарування, страждання, а понад усе самовіддану працю на благо української культури, створення ряду шедеврів у царині станкової та книжкової графіки, в тому числі – за мотивами творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та багатьох інших українських письменників. Видання ілюстроване архівними документами, автографами, світлинами, репродукціями, що надає творові безсумнівної документальної достовірності.
821(477)
К 82
Крижанівська, Марічка.
Таємниця львівського годинникаря [Текст] : для дошк. та мол. шк. віку / Марічка Крижанівська ; худож. Ірина Мартинюк. – Львів : Апріорі, 2013. – 28, [1] c. : іл. – (Апріорі – дітям).
Книга запрошує маленьких читачів до захопливих пригод маленької дівчинки Солі, її брата Максима в казковій Імперії Часу.
94(477)
Ц 35
Цельняк, Ірина.
Данило [Текст] : перекази про князювання Ростиславичів у Галицькій та Романовичів у Галицько-Волинській державі : [за "Літописом Руським" та "Галицько-Волинським літописом"] / Ірина Цельняк ; [іл. Д. Конюхова]. – Львів : Край, 2008. – 180, [2] с. : іл. – (Українські князі).
У історичних розповідях Ірини Цельняк "Українські князі. Данило" йдеться про далекі часи Київської Русі, про боротьбу галицько-волинських князів з половцями, поляками, угорцями, татаро-монголами та литовцями. Вперше детально і послідовно описані події та факти із життя князів галицької та волинської земель – Ростислава, Володаря, Василька, Володимирка, Ярослава Осмомисла, Івана Берладника, Володимира, Романа. Особливо багато місця займають перекази про князя-короля Данила та його брата – князя Василька, їх боротьбу за Галич, будівництво міст Холм та Львів, про часи князювання нащадків Данила та Василька.
У книзі висуваються версії та аналізуються події, критично оцінюється тогочасний менталітет русів-українців. Чимало матеріалу присвячено описові подій не лише у галицько-волинських землях та Київській Русі, а й у Візантії, Польщі, Угорщині, Чехії, Литві, Германській імперії, Золотій Орді. Цей період – постійні війни, колотнечі, грабунки, нищення людей, але й розбудова та становлення української державності.
Перекази написані на основі літописів та історичних праць у авторській інтерпретації.
Для дорослих і школярів, усіх, кому цікаво дізнатися про минуле країни, у якій вони живуть.
821(477)
Д 82
Думанська, Оксана Іванівна.
Школярка з передмістя [Текст] : щоденник, дописаний з уяви / Оксана Думанська. – Львів : Світ дитини, 2008. – 85, [1] c. : іл. – (Бібліотечка школяра ; кн. 16).
Сучасні школярі не пишуть ні листів, ні щоденників, вони спілкуються короткими повідомленнями-есемесками, "гуляють" просторами інтеренету, отримують будь-яку інформацію, навіть шкідливу для їхніх таких ще неспотворених душ... І все ж вони мало чим відрізняються від повнолітніх дітей минулого тисячоліття, коли йдеться про любов, вірність, сподівання на щастя.
Письменниця Оксана Думанська визначила жанр своєї книги як "щоденник, дописаний з уяви". Три роки тому у видавництві "Піраміда" ця лірична оповідь вийшла під назвою "Спосіб існування білкових тіл". Нам же здалося, що читача зіб'є з пантелику словосполучення-термін, тому ми переназвали книгу, зберігши повністю первинний текст. Бажаємо вам, юні читачі, приємних годин за сторінками "щоденника" вашої ровесниці.
746
С 24
Свйонтек, Ірина.
Покутські вишивки Прикарпаття. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту [Изоматериал] : [вишивки кін. XIX – першої половини XX ст.] : альбом 1 / Ірина Свйонтек. – Львів : Апріорі, 2013. – 259 с. : кольор. фот. – (Вишивки Прикарпаття. Покуття: Івано-Франківщина).
Альбом "Покутські вишивки Прикарпаття. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту" є першим альбомом із серії "Вишивки галицького Прикарпаття", який присвячений покутській вишивці кінця XIX–першої половини XX ст. У ньому розглядаються народні вишивки чоловічих і жіночих сорочок, "заборів" переміток Покуття в техніці хрестика, "мережок" і "морщінок", типові узори (орнаментальні мотиви і композиції), їх місцеві назви, виділені основні типи вишивок та їх ареали.
Мистецький альбом містить 64 таблиці, і близько 300 кольорових і чорно-білих фотоілюстрацій.
У додатках подано перелік місцевих назв 336 узорів вишивок Покуття, покутських джерел, опублікованих авторських статей і фотоілюстрацій типажів у традиційному одязі, техніку "городенківських мережок" (розшивок), та "морщінок" ("кафасор") тощо.
Альбом розрахований на мистецтвознавців, українознавців, етнографів, краєзнавців, художників, наукових працівників музеїв, учителів вишивок, їх студентів і учнів шкіл, колекціонерів вишивок і традиційного одягу, вишивальниць, керівників фольклорно-етнографічних колективів, туристів, як корисний і гарний сувенір, а також на велике коло любителів вишивки.
Для кращого ознайомлення читачів із теренами Покуття на початку кожного розділу подано мапу відповідного району Покуття.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється