ДЕМЧЕНКО Тамара Павлівна

ДЕМЧЕНКО Тамара Павлівна

94(477)
Ч-60
  Євген Чикаленко у спогадах, враженнях, оцінках своїх сучасників [Текст] / упоряд. та авт. передм. Інна Старовойтенко. – Київ : Темпора, 2022. – 663 с. : фот.
  У книзі зібрані різножанрові джерела (спогади, прижиттєві та посмертні статті, листи) про Євгена Чикаленка (1861–1929), одного з провідників українського націєтворення та державотворення кін. XIX – поч. XX ст., засновника національної періодики, мецената і письменника, зразкового українського поміщика. Їхніми авторами стали його сучасники: приятель студентських років А. Вержбицький, діти Левко і Ганна, письменники й публіцисти С. Черкасенко, В. Королів-Старий, В. Прокопович, М. Славинський, О. Шульгин, В. Леонтович, В. Дорошенко, Д. Дорошенко, М. Кордуба, селяни С. Стечишин і П. Римарчук та ін. Зібрані матеріали відображають різні періоди та грані діяльності Є. Чикаленка, наповнюють його життєпис новими біографічними фактами. Уперше знайомлять нас із Є. Чикаленком-студентом Єлисаветградського реального училища та Харківського університету (А. Вержбицький), його родинним маєтком у с. Перешори на Херсонщині (Л. Чикаленко), Г. Чикаленко-Келлер, господарською, видавничою, літературною працею, благодійницькими справами, зі складними 1920-ми, останніми роками життя в еміграції, взаєминами з авторами нарисів, їхніми першими оцінками ролі й значення Є. Чикаленка в українській історії.
  Книга розрахована на істориків, дослідників доби кін. XIX – поч. XX ст., журналістів, біографів, мовознавців, краєзнавців, студентів, усіх тих, хто цікавиться історією України та її яскравими постатями.
050(477)
Д 81
Дудко, Віктор Іванович.
  "Основа" та її епоха [Текст] : джерелознавчі студії
/ Віктор Дудко ; вид. підгот. Олесь Федорук ; [заг. та наук. ред., супровід. ст. О. Федорука] ; Наук. Т-во ім. Т. Г. Шевченка в Америці [та ін.]. – Київ : Критика, 2024. – 629, [1] с. – (Відкритий архів).
  Книжка літературознавця Віктора Дудка (1959–2015) підсумовує його багатолітні студії над журналом "Основа" (1861–1862), які є головною та найзмістовнішою частиною його наукового доробку. Дослідження сфокусовано на невивчених аспектах історії видання. З'ясовано фундаментальні питання: як постав журнал і чому припинив існування, яка була його авдиторія, як впливала на нього цензура, хто був його дійсним редактором. У дослідженні широко використано недруковані матеріали з київських, чернігівських, московських, петербурзьких архівів, синхронна українська й інонаціональна (єврейська, польська, російська) преса, епістолярій, мемуари сучасників. Особливу увагу приділено позалітературним контекстам функціонування "Основи". Це визначає міждисциплінарний характер книжки, яка становитиме інтерес не тільки для літературознавців, а й для істориків, культурологів і соціологів.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється