"Я впав на тій чужій землі…" під такою назвою 13 лютого у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка пройшов вечір-пам’яті до 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.
Захід відкрила організатор заходу головний бібліотекар відділу документів з суспільних та гуманітарних наук Валентина Куценко, вона зробила екскурс на маловідомі історичні факти та представила очевидців бойових дій.
Війна в Афганістані – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати. Вона тривала майже десять років, з 1979 – 1989 рік. За офіційними даними в цій війні взяли участь близько 200 000 тисяч молодих українців, з них 3 360 загинули, 6 тисяч стали інвалідами, 72 потрапили у полон, або пропали безвісти. За мужність і героїзм проявлені при виконанні бойових завдань 18 синів України удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
– "Афганська війна для тих, хто її пройшов, тих, хто втратив на ній своїх синів є душевною раною", – так говорили учасники бойових дій: Отець Володимир зі Свято-Воскресенської церкви, Юрій Анатолійович Русанов – науковець, викладач історичного факультету Чернігівського педагогічного університету ім. Т. Шевченка, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри етнології і краєзнавчо-туристичної роботи та Андрій Васильович Ільїнський – викладач Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту №5.
Отець Володимир після пережитого каже, що війна хоч і закінчилась, але з роками у колишнього солдата лишилися спогади про голод, спеку і нестачу питної води. Ні тоді. ні зараз отець Володимир не відчуває ненависті до афганських воїнів. Навіть у найважчі моменти йому та його бойовим товаришам вдавалося залишатися людьми.
На заході була також презентована історико-документальна повість Ю.А. Русанова "В пасти Панджшера". Вона присвячена подіям, які проходили в Афганістані в квітні 1984 року, коли радянські війська проводили операцію по звільненню долини Панджшер від бойових угруповань Ахмад Шаха Масуда. Книга основана на реальних подіях, свідками є учасники бойових дій в Афганістані.
Провідний бібліотекар відділу абонементу В.Є. Губко прокоментувала тематичну виставку, до якої увійшли понад 40 книг та журнальні і газетні публікації.
Окрім спогадів очевидців, на заході продемонстрували кадри відео-хроніки, звучали пісні і поезія.
В історії є такі дати, які не забуваються... Присутні: вчителі, літератори, бібліотекарі, студенти, громадськість міста, очевидці бойових дій вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.
Була війна жорстока і кривава.
Горів вогонь і забирав життя.
Учасникам боїв довічна буде слава!
І вічна пам’ять тим, хто йшов без вороття!
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється