Протягом листопада 2013-го – лютого 2014 року в містах Перечині, Ужгороді та Львові відбулися чотири тренінги за програмою "Лідерство" для молодих бібліотекарів. Також програмою передбачено навчальний візит до Латвії з метою вивчення досвіду публічних бібліотек Латвії з надання інноваційних послуг. Програма здійснюється за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програми "Бібліоміст" і Благодійного фонду "Творчий центр ТЦК". Мета програми – надання можливості молодим бібліотекарям підвищувати професійний рівень та сприяти посиленню їх творчого потенціалу, запровадження інновацій у практику роботи українських книгозбірень. Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. В.Г. Короленка представляла Олена Павлівна Попович.
Перший із чотирьох тренінгів "Надання сучасних бібліотечних послуг" відбувся в Ужгороді й Перечині Закарпатської області. Координаторами та тренерами були представник Благодійного фонду "Творчий центр ТЦК" Іван Ледчак, регіональний представник програми "Бібліоміст" у Закарпатській області Андрій Вишняк, заступник директора Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка Олена Канюка. Учасники тренінгу відвідали бібліотеки області з метою ознайомлення з інноваційними послугами установ регіону – Перечинської ЦБС, Перечинської РЦБ, Перечинської районної дитячої бібліотеки, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, міської дитячої бібліотеки Ужгорода. Бібліотеки тісно співпрацюють із громадськими організаціями, реалізують спільні проекти, проводять корисні та цікаві заходи для користувачів, як, наприклад, розвиток туристичного напряму, консультаційні центри для окремих категорій читачів, бібліовечорниці, реалізують програму "Майбутнє варто планувати" тощо.
Другий і третій тренінги "Технології Web 2.0 у сучасній бібліотеці" та "Оцінювання потреб та залучення громади" відбувалися в Ужгороді й Перечині. Учасників привітали менеджер тренінгових центрів програми "Бібліоміст" Олена Башун та виконавчий директор Благодійного фонду "Творчий центр ТЦК" Володимир Купрій. На тренінгу учасники опановували технології Веб 2.0 у бібліотеці (модернізація сайта бібліотеки, блогерство для бібліотекарів, використання соціальних мереж), ознайомлювалися з корисними онлайн-сервісами й ресурсами. Навчання проводив спеціаліст з інтернет-маркетингу та освіти Олександр Равчев. Наступний тренінг проводили експерт з розвитку громади Елеонора Вишняк та експерт з якісної соціології Олена Бікла. Учасники ознайомлювалися з потребами й ресурсами громади, формами та методами її залучення, особливостями співпраці з партнерами, дослідженням потреб громади шляхом проведення соціологічних досліджень тощо.
Четвертий тренінг "Управління проектами" відбувся у Львові. Тренери Олена Бікла та Андрій Залужний приділили увагу питанням теорії та практики проектної діяльності. По закінченні заходу учасники отримали сертифікати. На тренінгу також були оголошені переможці конкурсного відбору для участі у навчальному візиті до Латвії (з 30 учасників програми обрано п’ятнадцять). Серед переможців – і наша колега Олена Попович.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється