29.04.2015
1683

 9381-m  29 квітня в рамках Днів Європи в Україні відбулась веб-конференція "Угода про асоціацію: виклики для малих виробників сільгосппродукції", за участі представників Центрів європейської інформації, користувачів та працівників відділів документів природничого та сільськогосподарського змісту бібліотек, представники громадських організацій, владних інституцій з Миколаєва, Черкас, Чернівців, Чернігова та Хмельницького. Учасниками обговорювалися загрози та перспективи розвитку малого сільгоспвиробництва, проблеми його переорієнтації на ринок та стандарти ЄС.
  Під час веб-конференції місцевими експертами у сфері АПК було розкрито перспективні напрямки розвитку малого агровиробництва України в контексті Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки ЧНТУ, кандидат економічних наук Михайло Селінний окреслив шляхи подолання наявних загроз та викликів для малих сільгоспвиробників, можливості розвитку туризму й рекреації в сільській місцевості, налагодження первинної переробки сільгосппродукції.
  Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Римма Олексенко розповіла про перспективи розвитку дрібного підприємництва, кооперації на селі та організації органічного виробництва.
  Представників регіонів України – учасників заходу цікавили питання подолання адміністративних перепон у сертифікації господарств та видів їхньої діяльності, вирішення суперечностей з оподаткуванням сільгоспкооперативів, їх виходу на європейський ринок, збільшення інвестиційної привабливості регіонів та підтримки локальних ініціатив вищим державним керівництвом.
  Також висловлювалася думка про брак інформації щодо розвитку сільського господарства, зокрема в обласних та районних бібліотеках, які, до того ж, неспроможні купувати те передплачувати якісну друковану продукцію.
  Наприкінці обговорення його учасники ще раз підкреслили, що необхідною умовою збереження та розвитку малих господарств є докорінна зміна підходів до виробництва, збереження та реалізації продукції. Водночас слід подолати безініціативність, інформаційний вакуум на селі та донести розуміння того, що саме об’єднання спільних зусиль дозволить врешті решт зберегти сільське населення, далі розвивати сільські території та стабільно підвищувати рівень добробуту їх мешканців.

Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється