17.02.2016
1272

Презентація нових книг Віктора Моренця у Чернігові про Українську революцію і чернігівців

  17 лютого у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки імені В.Г. Короленка історик і краєзнавець із Прилук Віктор Моренець представив свої нові книги про Українську революція 1917-1921 рр.
  Відкриваючи презентацію авторських видань "Сім спогадів визвольної війни" та перший том енциклопедії "Подєбрадський полк" Армії УНР. До історії Українських січових стрільців, Богданівського та Гордієнківського полків військ Центральної Ради, 1-ї Сірої, 1-ї Запорозької, 2-ї Волинської, 3-ї Залізної, 4-ї Київської, 5-ї Херсонської та 1-ї Кулеметної дивізій Армії УНР, Галицької армії, Вільного козацтва, повстансько-партизанського руху, Запорозької Січі Юхима Божка, Окремого чорноморського коша військ Директорії, Легії українських націоналістів, УВО, ОУН, Карпатської Січі та дивізії "Галичина", підготовлений у співавторстві з відомим істориком Романом Ковалем, головний бібліотекар відділу документів із суспільних та гуманітарних наук Валентина Куценко нагадала, що це вже не перша зустріч з ним у бібліотеці. Вона привернула увагу до книжкової виставки "За Україну, за її волю" з творами прилуцького історика, виданими раніше і подарованими головній бібліотеці Чернігівщини.
  Представляючи нові видання, В. Моренець наголосив, що якби суспільство знало свою історію, насамперед про Українську революцію 1917-1921 рр. та тогочасну війну з російсько-більшовицьким загарбником, то нинішньої російської агресії могло б не бути. Саме це знання минулого ще за кілька років до 2014-го підказало йому, що напад Росії на Україну був неминучий. Ворог, його стратегія і тактика, підступність і нелюдська жорстокість, як наочно показало сьогодення, ані трохи не змінився. І рецепти української перемоги залишилися ті ж самі. Головне, засвоїти уроки історії…
  Віктор Моренець підкреслив, що в книзі "Сім спогадів визвольної війни" її автори, військовослужбовці Армії УНР та інших українських формувань, є уродженцями Чернігівщини або були з нею пов’язані. А в першому томі енциклопедії "Подєбрадський полк" Армії УНР", що містить 400 біографій українських воїнів, які боролися за незалежність Вітчизни, кожний десятий – уродженець з Чернігівщини. Історія повторюється – наші земляки активно й героїчно воюють з сучасним російським агресором.
  Інформацію про українських героїв часів Української революції дослідники знайшли у архівному фонді Української господарчої академії у місті Подєбради тодішньої Чехословаччини, де вони навчалися в еміграції в 1922-1935 рр. Ці документи зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. Останні два тими енциклопедії побачать світ до кінця цього року.
  Історик продемонстрував учасникам заходу чисельні документи і світлини наших земляків – борців за волю України, наочно довівши, що комуністичний режим приховав від кількох наступних поколінь цілу епоху української історії.
  Людмила Линюк, заступник директора з наукової роботи Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, високо оцінила велику подвижницьку роботу прилуцького дослідника для відновлення нашої справжньої історії. Відмітила, що результати його наукових розвідок надзвичайно важливі також і для оновлення експозицій історичних музеїв Чернігівщини.
  Від імені і за дорученням Володимира В’ятровича, голови Українського інституту національної пам’яті, представник Інституту в області Сергій Бутко подякував Віктору Моренцю за вагомий внесок у дослідженні ще маловідомих сторінок нашої непростої й героїчної історії.
  Він нагадав, що 22 січня ц.р. Президент України видав указ "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років", який дає нові можливості для інтенсифікації дослідницької та інформаційно-просвітницької роботи, увічнення пам’яті про події і постаті Української революції в кожному місті і селі.  
  С. Бутко разом із Василем Чепурним, почесним головою Чернігівського обласного об’єднання "Просвіта" імені Тараса Шевченка, радником голови Чернігівської облдержадміністрації, наголосили, що знання минулого і засвоєння уроків історії убереже нас від помилок і поразок, приведе до безумовної української перемоги.

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті

result_IMG_1908 result_IMG_1910 result_IMG_1932
result_009 result_001 result_007
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється