06.12.2017
1140

  Уже екватор XIV Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA і в середу, 6 грудня, відбувся показ насправді однієї з найкращих документальних стрічок українського виробництва "Війна химер". Фільму, що просто обпалює душу і має вже просто таки історичне значення.
  Показ фільму відбувся у читальній залі Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка – одного з партнерів заходів фестивалю в Чернігові.
  "Війна химер" – це особиста історія про війну, кохання та смерть, знята Анастасією та Марією Старожицькими та її безпосередніми учасниками. За кадром, а потім і в кадрі двоє, хлопець та дівчина. Він пішов добровольцем, вона поїхала туди, звідки щойно пішла війна. Він потрапив у Іловайський котел, втратив найближчих побратимів, вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі на передову.
  Також після показу фільму відбулася зустріч з Марією Старожицькою, яка розповіла про ідею стрічки, як вона створювалася та подальшу долю героїв.
  На сьогодні, "Війна химер" отримала чимале визнання. Після прем'єри стрічки на фестивалі документального кіно з прав людини Docudays UA, у липні 2017-го фільм брав участь в конкурсній програмі європейських документальних фільмів на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі.
  У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою".
  І це саме той фільм, який варто подивитися кожному.
  Для довідки:
  Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він є неполітичний і некомерційний, проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація "Південь", Херсонський обласний фонд милосердя і здоров'я, громадська організація "Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв".
  Кожного року, восени, Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно). Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.
  Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
  Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
  Фестиваль – неполітичний та некомерційний. Вхід на всі кінопокази – вільний.
  Докладніше з програмою регіональних показів можна буде ознайомитись на веб-ресурсах Громадська організація МАRТ, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
  Організатори та партнери заходів фестивалю в Чернігові та Чернігівській області:
  Громадська організація МАRТ, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Чернігівський обласний молодіжний центр, Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА.
  Контактна особа: Сергій Блєднов, ГО "MART",
  тел.: +38 073 481 37 27.

result_1 result_2 result_3
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється