22.08.2018
1549

  22 серпня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка провели акцію, присвячену 27-й річниці Незалежності України – "У рідному краї серце співає – одна Україна і двох не буває".
  Розпочалося свято чудовими піснями про Україну, які виконала Софія Копачова, лауреат Новгород-Сіверського районного конкурсу "Золота зіронька".
  Ведуча заходу, завідувач відділу документів із гуманітарних наук Валентина Куценко, привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України: "Шлях державотворення України був довгим і тернистим. Саме внутрішній розлад 100 років тому став причиною втрати державності. І тому головні висновки минулого століття варто знати сьогодні. Ми маємо бути сильними, мужніми, єдиними, адже давно відомо, що мужність творить переможців, єдність творить непереможених. Україна – це національна родина, іншої в нас немає. І буде вона такою, якою ми її зробимо".
  З вітальним словом до гостей свята звернулася директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Вона щиро привітала присутніх з Днем Незалежності України, побажала всім любові, добробуту, мирного неба над головою. Також Інна Михайлівна зазначила: "За роки незалежності вдалося багато чого зробити для громади у сфері покращення бібліотечного обслуговування. В обласній бібліотеці створені й успішно функціонують електронний каталог, низка баз даних. Оновлений бібліотечний сайт стає більш комфортним для користування нашими читачами. Свою роботу бібліотекарі висвітлюють через численні блоги, сторінки у соцмережах. Створюється електронна бібліотека. Оцифровується фонд рідкісних і цінних видань. У тісній співпраці з авторами, редакціями створюється електронна бібліотека сучасних видань".
  Завдяки партнерським стосункам бібліотеки з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області на заході працював куточок правової інформації, де всі охочі мали змогу отримати соціально-правову допомогу. Долучилася до привітань з Днем Незалежності й начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції у Чернігівській області Людмила Кузьмина.
  Після привітань розпочалося захопливе знайомство з книгою. Адже саме книга має ті три великі сили – знання, розуміння, настрій, – які навчають, спонукають, мотивують. Кожний відділ ОУНБ ім. В. Г. Короленка цікаво і креативно представив свої книжкові виставки.
  Працівники відділу краєзнавства підготували книжкову експозицію "Індекс людської свободи: і книги бувають в'язнями". Головний меседж виставки – ознайомити чернігівців з поняттям "спецфонд у бібліотеці" та книгами, що протягом тривалого часу були "в'язнями" радянських "спецхранов". Зацікавленій публіці представлені видання, автори яких були репресовані в 1930–1950-х рр., дисиденти 1970–1980-х рр., емігрантська література тощо. Бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова прокоментувала експозицію й особливу увагу звернула на книги Івана Бовкуна "Солдати другого фронту", Петра Шелеста "Україна наша радянська", Юрія Шереха "Всеволод Ганцов", які безпосередньо пов'язані з історією та культурою Чернігівщини. Всі ці видання і ще багато інших "підлягали вилученню з бібліотек громадського користування" і тільки у 90-х рр. ХХ ст. змогли повернутись у відкриті фонди аби стати доступними широкому загалу читачів.
  Головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Наталія Утиро прокоментувала книжкову виставку "Україна на шляху незалежності і суверенітету".
  Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук представив книжкову експозицію "Незабуті реформи в Україні (1991–2018)", де вміщено добірку літератури найбільш вагомих досягнень незалежної України в техніці, науці, економіці та сільському господарстві. Огляд виставки здійснила головний бібліотекар Людмила Бердак.
  Відділ документів іноземними мовами та центр "Вікно в Америку" не лише підготували виставку, а й залучили глядачів до участі в лотереї "Спробуй удачу – виграй книгу!", де розіграли 3 книги. Крім того, завідувач відділу Вікторія Кашнікова розповіла про міжнародну співпрацю та досягнення, які вплинули не тільки на розвиток відділу документів іноземними мовами та центру "Вікно в Америку", але й безпосередньо на бібліотеку.
  Нотну виставку-інсталяцію "Пісня – то душа народу" підготував відділ мистецтв. Цікаво представила інсталяцію Катерина Мехеда, провідний бібліотекар відділу: "Українці без пісні, як квіти без бджіл. Коли сумують – співають, коли радіють – співають ще голосніше. В інсталяції присутня валіза, в якій знаходиться програвач для платівок. Ця апаратура добросовісно відслужила понад 30 років, допомагала багатьом студентам і викладачам, але зараз замінена більш сучасними технологіями і займає почесне місце в музейній експозиції відділу. Валіза в цьому випадку символізує наше минуле: ми не завжди беремо його з собою; ми його закриваємо, відкладаємо, але ніколи не забуваємо. З іншого боку викладки розташувалися сучасні ноти, пісні, створені вже новими українськими авторами – нашим майбутнім".
  Головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Оксана Плаунова провела бібліографічний огляд літератури "Герої України на захисті Вітчизни". Гостям заходу були представлені книги про сучасних воїнів, які захищають кордони Україну.
  Цікавий, інформативний захід, насичений словами любові до нашої славної України, Валентина Куценко завершила рядками з вірша В. Сосюри:

"Люби свій край. Всю душу солов'їну.
  І серця жар йому віддай в піснях.
  Це так, як дихати – любити Батьківщину,
  Дивитись на квітки в замріяних садах".

 

028_IMG_7079 027_IMG_7075 031_IMG_7096
024_IMG_7050 025_IMG_7062 026_IMG_7068
020_IMG_7036 021_IMG_7045 023_IMG_7049
018_IMG_7025 017_IMG_7020 019_IMG_7027
006_IMG_6968 013_IMG_7002 015_IMG_7015
001_IMG_6958 004_IMG_6947 005_IMG_6964
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється