Працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, зокрема директор Інна Михайлівна Аліференко, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Алла Миколаївна Мальована взяли участь у науково-практичній конференції "Стратегія розвитку бібліотек: від професіоналізму до креативності", яка відбулася 3 вересня у Науковій бібліотеці Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися привітні та доброзичливі господарі – Володимир Олександрович Дятлов, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор історичних наук, професор Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, та Ганна Григорівна Макарова, голова методичного обʼєднання бібліотек ЗВО Чернігівського регіону, кандидат педагогічних наук, директор Наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.
Учасниками конференції були фахівці з бібліотек різного підпорядкування (наукових, університетських, медичних, шкільних), які в умовах сьогодення обʼєднані спільними проблемами.
На пленарному засіданні бібліотечна спільнота мала нагоду обговорити проблеми та перспективи подальшого розвитку бібліотек, їх переорієнтацію відповідно до вимог суспільства; поділитися власним досвідом та напрацюваннями у певних напрямках бібліотечної роботи.
Інна Михайлівна Аліференко, директор ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка, як голова бібліотечної Корпорації Чернігівського регіону, закликала бібліотеки всіх рівнів обʼєднуватися, співпрацювати, разом відстоювати свої права на існування та права читачів на доступ до інформації.
Алла Миколаївна Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка, розповіла учасникам конференції про ресурс "Вебліографічні матеріали", створені науково-методичним відділом Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з метою допомогти бібліотечним працівникам області зорієнтуватися у професійних темах, представлених в інтернеті, посприяти покращенню практичної роботи, залучити бібліотекарів до створення подібних матеріалів для своїх користувачів. Алла Миколаївна провела цікаву віртуальну екскурсію ресурсом, назвала переваги та недоліки вебліографії.
Про розвиток творчого потенціалу шкільного бібліотекаря у системі методичної роботи говорила Лідія Петрівна Бурцева, методист з бібліотечної роботи відділу виховної роботи і здорового способу життя Чернігівського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського.
Директор бібліотеки ім. М. О. Лавровського Ніжинського державного університету ім. М. В. Гоголя Олександр Сергійович Морозов розповів про музейно-експозиційну діяльність у бібліотеці як засіб розкриття та популяризації фондових колекцій, презентував новий проект бібліотеки – створену у 2018 році постійну меморіальну кімнату мореплавця Ю. Ф. Лисянського.
Про проблеми медичних бібліотек говорила Надія Дмитрівна Яременко, директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Чернігівської обласної ради.
Олена Григорівна Костриця, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської міської бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського, розповіла про виклики та можливості проектної діяльності бібліотек, заохотила бібліотечних фахівців до участі у проектах.
Завідувачка бібліотеки ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" Наталія Олегівна Гордіна поділилась досвідом формування інформаційного середовища бібліотеки інституту в контексті сучасних потреб студентів та науковців.
Завідувачка сектору комплектування Наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету Євгенія Павлівна Бура окреслила становище електронної книги в Україні і бібліотеці зокрема.
Під час конференції відбулося засідання методичного обʼєднання бібліотек ЗВО та бібліотечної Корпорації Чернігівського регіону, проведено екскурсії Науковою бібліотекою та музеями університету.
Ольга Шурубенко,
бібліотекар науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється