"Воскресну нині! Ради їх,
Людей закованих моїх
Убогих, нищих… Возвеличу,
Малих отих рабов німих!
Я на сторожі коло їх
Поставлю слово."
Т. Г. Шевченко
Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике і вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові дні і новий досвід народу, відзиваючись на нові болі і думи, стаючи до нових скрижалів долі. Він росте і розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка…
Тараса Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому. Але щоб краще зрозуміти його як нашого сучасника, треба повністю осягнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ століття. Він сам приходить у наш день. Але й ми повинні йти у його час. Лише так між нами й ним буде глибше взаєморозуміння.
Для більш глибокого пізнання генія Шевченка відділ абонемента пропонує ознайомитися з книжковою виставкою "Слідами Тарасової долі", яка присвячена 205-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.
Запрошуємо всіх охочих.
Список літератури:
- Барабаш Ю. Просторінь Шевченкового слова / Юрій Барабаш. – Київ : Темпора, 2011. – 506 с.
- Грабович Г. Шевченко, якого не знаємо. (З проблематики символічної автобіографії та сучасної рецепції поета) / Г. Грабович. – Київ : Критика, 2000. – 317 с.
- Дзюба І. М. З криниці літ : у 3 т. Т. 2. Шевченко і світ. Естетика і культурологія. Знайомство з десятою Музою. "Бо то не просто мова, звуки". Тернисті дороги порозуміння / І. М. Дзюба. – Київ : Києво-Могилянська академія, 2006. – 973 с.
- Дзюба І. М. Тарас Шевченко / І. М. Дзюба. – Київ : Альтернативи, 2005. – 701 с. : ілюстр.
- Жур П. В. Труди і дні Кобзаря / П. В. Жур ; [передм. М. М. Павлюка]. – Київ : Дніпро, 2003. – 516 с.
- Забужко О. С. Шевченків міф України : спроба філософського аналізу / О. С. Забужко. – Київ : Факт, 2006. – 146 с.
- Зайцев П. І. Життя Тараса Шевченка / П. І. Зайцев. – 2-ге вид. – Київ : Обереги, 2004. – 477 с.
- Касіян В. І. Пророк / В. І. Касіян. Есе / Я. Гоян ; [відп. ред. вид., упоряд., іл. О. Гоян]. – Київ : Веселка, 2006. – 429 с. : іл
- Ковтун Ю. І. Тарасові музи : трагедія кохання на 6 дій / Юрій Ковтун. – Харків : Міська друкарня, 2012. – 83 с. ілюстр.
- Мамчак М. А. Тарас Шевченко і флот / Мирослав Мамчак. – Снятин : Прут Принт, 2010. – 74 с.
- Огієнко І. І. Тарас Шевченко / І. Огієнко (митрополит Іларіон) ; [упоряд. М. Тимошик]. – Київ : Наша культура і наука, 2003. – 430 с.
- Реп'ях С. Тарасові сліди (Т. Г. Шевченко на Чернігівщині). Марево (Т. Г. Шевченко і жінки) / С. Реп'ях. – Чернігів : Редакційно-видавничий відділ обласного управління по пресі, 1993. – 131 с.
- Шевченко Т. Г. Усі твори в одному томі / Т. Г. Шевченко ; [упоряд. Г. В. Латник]. – Київ ; Ірпінь : Перун, 2007. – 822 с. : ілюстр.
- Шевченкова дорога в Білорусь / [упоряд. Р. М. Лубківський]. – Львів : Світ, 2004. – 270 с. : ілюстр.
- Ушкалов Л. В. Тарас Шевченко / Л. Ушкалов. – Харків : Фоліо, 2009. – 121 с.