Нещодавно в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відкрилася виставка вишитих ікон "Вишите відлуння душі" до 85-річчя від дня народження чернігівської майстрині, заслуженого майстра народної творчості України Агнеси Ляшенко.
В експозиції представлено 26 вишитих бісером ікон. Особливістю є те, що майстриня вишиває не за готовими схемами, а за власними. Руки і лики святих теж вишиті, що відрізняє роботи Агнеси Ляшенко від робіт інших майстрів.
Майстриня вишиває переважно ікони Чернігівщини. Спочатку вивчає літературу про ікону, розробляє ескіз, переносить його на тканину, а вже потім береться за голку.
Головна тема творчості Агнеси Ляшенко – образи святих та видатних діячів православ'я України. Улюблений образ майстрині – Богоматір з немовлям.
Виставка діятиме протягом місяця.
Про майстриню
Агнеса Денисівна Ляшенко народилася 11 вересня 1936 року в Чернігові. Закінчила Хіміко-фармацевтичний інститут у Ленінграді (1959 р.), за фахом – провізор. У 1991 р. вийшла на пенсію і почала займатись улюбленою справою – вишиванням.
Основою робіт Агнеси Ляшенко є власні спостереження. Богородицю Оранту вишивала за відомим твором Алімпія Печерського. Святу Агнесу, свою покровительку, створювала за власною уявою.
Всі роботи вишиті в техніці гобеленового шва, гладдю, канонічними кольорами: червоним, блакитним, зеленим, білим. Неповторного кольору додає оздоблення штучною срібною і золотою нитками. Останнім часом майстриня віддає перевагу вишиванню різнобарвним бісером. Вражають урочистістю роботи "Спас Нерукотворний", "Чудотворна Іверська", "Чудотворна Замилування", "Ісус Христос", "Ангел з золотим волоссям", "Микола Чудотворець".
Споглядання ікон Агнеси Ляшенко хвилює душу, нікого не залишає байдужим, залучає глядача до відчуття й розуміння Божої любові, повертає віру в добро та милосердя.
Доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, професор іконології і іконографії Київської Духовної Академії УПЦ Київського патріархату Дмитро Степовик про творчість майстрині: "Вишивані ікони пані Агнеси Ляшенко відновлюють велику і славну традицію українського сакрального мистецтва. Це місцеве чернігівське явище, яке достойне найвищої похвали".
Підготувала Катя Скрипка,
член НСЖУ,
провідний бібліотекар відділу мистецтв
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється