Днями до Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка знову надійшла книжкова посилка. Цього разу – з Верхньодніпровська, що на Січеславщині. Фонд нашої бібліотеки поповнять п'ять книжок, які нам подарував письменник і поет
Євген Безус. Щиро дякуємо, пане Євгене! Здоров'я, миру, невичерпної енергії та нових творчих здобутків Вам.
Розповімо про подаровані книжки трішки детальніше.
Роман "Неприкаяні черепки імперії" – часом щемкий, а часом іронічно-саркастичний твір про долю українців, змушених обставинами життя у 90-х роках минулого століття, після розпаду совкової імперії, податися на заробітки в Чехію. Здавалось би – цивілізована країна. Але… Чужина є чужина – холодна і байдужа. А втрачені для країни чудові фахівці – це вже проблеми байдужої Батьківщини…
"Крізь дерезу до слави" – збірка повістей та оповідань, до якої увійшли твори, сповнені драматизму людських характерів і доль, просякнуті любов'ю й добротою. А на завершення книжки ще одна грань – зразки іронічної прози.
"Поетичні вишиванки-2". Як і перша збірка "вишиванок", це книжка досвіду та емоційного виплеску душі, що дивиться у свічадо часу й замережує словом миті, вихоплені з калейдоскопу буття. Елегійно-філософські мотиви видання змінюють публіцистичні, ліричні рядки переходять у пісенні тексти. А насамкінець на читачів чекають іронічні мінітвори автора, які він охрестив "безусасмішками". Вірші приваблюють своєю відкритістю, щирістю, змушують замислитися над чималим колом проблем, які постають у житті сучасників.
У дитячому куточку "Почитайко" тепер житимуть "Залізничні казочки" – книжка для дошкільнят і молодших школярів, у якій розповідається про неймовірні пригоди Дідуся-паротяга, електрички й тепловоза. Ця книжка допоможе діткам зрозуміти, що гарні вчинки, взаємодопомога і дружба дають не тільки радість спілкування, а й відчуття любові до рідних, друзів та Батьківщини.
До речі, неважко здогадатися, що головні герої "Залізничних казочок" – син, невістка й онучата пана Євгена. "Щира вдячність моєму синочку Олегу Безусу за фінансову і моральну підтримку в написанні і виданні цієї книжки". Здавалось би, простий напис, а скільки в ньому значущості й теплоти…
"Слово глибоке і чесне". Таку назву має збірка спогадів колег та друзів колишнього голови ДніпроОНСПУ Володимира Луценка – талановитого письменника, чия літературна творчість осяяна хистом гумориста і сатирика. Євген Безус причетний до народження цього видання як упорядник.
Луценко слів дарма не ронить,
Таких є мало – бачить Бог.
Хто б міг ще так розфейлетонить
Найфейлетоннішу з епох?
Ці рядки належать перу українського поета-сатирика Григорія Гарченка. Одна строфа – а влучніше, напевно, й не скажеш. Одразу людина перед вами – як на долоні.
Уже цікаво? Тоді приходьте до бібліотеки!