Нове довідкове видання – бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини"

Нове довідкове видання – бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини"

21.11.2023
304
  Чернігівська область славиться великою кількістю визначних пам'яток історії та архітектурних перлин світового значення. Також в області наявні величезні природні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, історико-культурні ресурси, які забезпечують розвиток найрізноманітніших видів туризму: культурно-пізнавального, сільського, зеленого, гастрономічного, активного, релігійного, лікувально-оздоровчого, пляжного тощо.
  За кількістю пам'яток культурної спадщини Чернігівщина посідає одне з топових місць в Україні. Серед понад 9 тисяч пам'яток, що налічуються в області, 1779 мають загальнонаціональне значення, а близько 200 – світове. До Списку історичних населених місць України включено 14 населених пунктів Чернігівщини, серед яких – Чернігів, Ніжин, Остер, Новгород-Сіверський, Батурин, Прилуки та ін.
  В області розташовано понад 30 музеїв найрізноманітнішого спрямування: краєзнавчі, історичні, археологічні, меморіальні, літературні тощо; 3 національні заповідники ("Чернігів стародавній", "Гетьманська столиця", "Качанівка") Міністерства культури та інформаційної політики України й меморіальний комплекс "Пам'яті Героїв Крут" Міністерства оборони України. У музеях області зберігається близько 350 тисяч експонатів.
  На Чернігівщині є понад 500 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, найбільші серед яких – Мезинський національний природний парк, Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Тростянецький дендропарк тощо.
  Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини". У ньому зібрано матеріали про обласні заповідники, пам'ятки архітектури та археології.
  За видовою ознакою до покажчика включені книги, збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет і журналів. Матеріал систематизовано за розділами (по районах області), які в комплексі містять інформацію про основні історичні та архітектурні пам'ятки Чернігівщини. Для зручності користувачів у межах кожного розділу матеріали розміщено у хронологічній послідовності, а у межах року – за алфавітом авторів та назв документів.
  Опис літератури здійснено відповідно до чинних державних стандартів. Бібліографічні описи пронумеровані.
  Використовується система посилань. До випуску ввійшло 1081 друковане джерело.
  Довідковий апарат складається з алфавітного та географічного покажчиків.
  Видання може бути корисним краєзнавцям, екскурсоводам, викладачам і студентам вищих навчальних закладів.
  З онлайн-версією покажчика можна ознайомитися на сайті Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових у розділі "Електронна бібліотека" за посиланням
 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється