Розпочався другий місяць весни – квітень. У багатьох культурах він асоціюється зі свіжістю та оновленням, оскільки в цей час природа остаточно прокидається від зимового сну. Квітень – час переходу від прохолодних днів до тепла й розквіту.
28 квітня православні святкуватимуть Вербну неділю, а з 29 квітня розпочинається Страсний тиждень.
Слід пам'ятати і про професійні свята, зокрема День працівників ракетно-космічної галузі України, День скаута в Україні, День фахівця з радіоелектронної боротьби, День пожежної охорони, День прикордонника та інші.
Також варто звернути увагу на свята, які відзначають міжнародна спільнота й Україна.
5 квітня
Перша конституція
Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.
Повна назва цього документа – "Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою".
11 квітня
Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів
Відзначається за ініціативою ООН. Дату обрано не випадково: 11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю.
Загалом на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
За роки Другої світової війни через табори смерті пройшло 18 мільйонів людей.
16 квітня
Всесвітній день боротьби з дитячим рабством
За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), близько 152 мільйонів дітей віком від 5 до 17 років залучені до дитячої праці. Щороку понад мільйон дітей продають у рабство. Багато хто працює в небезпечних умовах, і щороку під час роботи гине понад 20 000 дітей. Чверть усіх жертв торгівлі людьми – діти, залучені до примусової праці.
З метою привернення уваги міжнародної спільноти до цієї проблеми проводиться Всесвітній день боротьби з дитячим рабством.
24 квітня
Міжнародний день солідарності молоді
Відзначається щорічно з 1957 року за рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді.
Цей пам'ятний день – іще один привід для того, щоб привернути увагу державних органів, суспільства й засобів масової інформації до проблем молоді.
Список використаних джерел