"42 дні в бомбосховищі: як в Чернігові під обстрілами народжувалося нове життя" – це назва нового видання, яким щойно поповнився фонд Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Щиро вдячні за зворушливий подарунок!
Здавалось би, маленька тоненька книжечка… Але її неможливо читати без сліз – болю і гордості одночасно. Кожне слово тут – цінне. Бо це тепер – наша історія.
Авторка цих свідчень – старша акушерка Чернігівського пологового будинку Віра Целик. 24 лютого 2022 року вона вийшла на своє найдовше чергування. 42 дні пані Віра провела у бомбосховищі, допомагаючи вагітним і породіллям. Ця сильна жінка приймала пологи, організовувала побут, а ще – піднімала моральний дух пацієнткам та колегам. І все це в той час, коли ворог намагався знищити її рідний Чернігів, а з родиною, яка перебувала в селі Левковичі недалеко від міста, не було зв'язку – населений пункт росіяни окупували на третій день великої війни.
Про те, яким було життя в бомбосховищі, як під звуки вибухів народжувалися маленькі українці і про беззаперечну віру в Перемогу Віра Целик розповіла в цій книжці.
Дуже символічно, що видання потрапило до нашої книгозбірні під час Національного тижня читання нонфіку, який цьогоріч відбувається в Україні вперше під гаслом "З історії незакінченої війни".
12 травня 2022 року Віра Целик отримала з рук Президента України Володимира Зеленського орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Жінка вважає, що в цій нагороді є часточка кожного співробітника пологового будинку, який залишився під час облоги в Чернігові й віддано працював з першого до останнього дня. І це чиста правда. Бо наша сила – в єдності!
Велика подяка і низький уклін пані Вірі та її колегам, які були поруч у ті дні.
Все буде Перемога!