Сучасні досягнення в медицині та фармації

Сучасні досягнення в медицині та фармації

10.01.2025
58
  У перші дні 2025 року філія "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових ознайомлює читачів з новими надходженнями книг у фонди бібліотеки книжковою виставкою "Сучасні досягнення в медицині та фармації".
  Багато хто впевнений, що української науки й медицини не існує, враховуючи важку економічну ситуацію та повномасштабну війну росії проти України. Але це далеко не так.
  Ось лише декілька цікавих фактів.
  У 2017 році українка Ольга Броварець зробила сенсаційне відкриття, яке дає надію на повне одужання від раку і багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації генів.
  Українськими науковцями тільки за останні роки створено мамограф та унікальний титановий протез. Важливим здобутком є й те, що винахідники випустили пристрій, який здатен "пророкувати" інфаркт, і унікальний у своєму роді апарат "Тренар", що дозволяє максимально швидко розробляти пошкоджені або паралізовані м'язи. Розроблено засіб, який швидко зупиняє кровотечу при тяжких пораненнях. Це особливо актуально сьогодні, в умовах активних бойових дій.
  На виставці представлені книги з актуальних питань медицини. Особливу увагу приділено інфекційним хворобам, враховуючи, що планета пережила пандемію COVID -19. В осінньо-зимовий період спостерігається небезпека захворювання на мультирезистентні інфекційні недуги, що уражують верхні й нижні дихальні шляхи людини та легені (грип, ковід і його різновид омікрон, новий вірус, який нещодавно з'явився в Китаї, – метапневмовірус тощо).
  Найбільш схильні до захворювань діти, враховуючи, що вони тривалий час проводять у колективі (школа, дитячий садок, укриття).
  На жаль, онкозахворювання посідають невтішні позиції в Україні і з кожним роком чисельність пацієнтів з цією патологією зростає.


 
  Пропонуємо ознайомитися з літературою, що представлена на виставці.
  1. Воробйова А. Мистецтво жити під час хіміотерапії : артбук / Альона Воробйова. – Харків : Vivat, 2020. – 189 с. : іл. кольор.
  Ця книга – історія боротьби з хворобою і водночас історія пошуку нової радості і глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, артдиректорки культурного центру "АRT ARTA ДК" Альони Воробйової. В артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки та щемні відверті розмови з друзями, а також коментарі психотерапевтів. Фотографії, вміщені у книзі, розповідають про внутрішні й зовнішні зміни, які сталися з авторкою.
  2. Індивідуалізації тактики інтенсивної терапії у онкохворих після мультиорганних операцій : [монографія] / [М. В. Красносельський та ін.] ; за ред. М. В. Красносельського ; Нац. акад. мед. наук України, ДУ "Ін-т мед. радіології та онкології ім. С. П. Григор'єва НАМН України". – Харків : Друкарня Мадрид, 2020. – 124 с. : рис., табл.
  Монографія призначена для поглибленого вивчення інтенсивної терапії у онкохворих після мультиорганних операцій. У виданні теоретично обґрунтовано і представлено нове рішення питання діагностики та методів інтенсивної терапії у онкохворих після мультиорганних операцій, спрямованих на зменшення кількості перед- і післяопераційних ускладнень та зниження летальності в цій категорії хворих.
  Рекомендовано студентам вищих медичних закладів, лікарям-інтернам, хірургам, онкологам, анестезіологам.
  3. Крайф П. Мисливці на мікробів : книга про головні відкриття у світі мікроорганізмів / Пол де Крайф ; [пер. з англ. М. Солдаткіної]. – Київ : КМБУКС, 2021. – 366, [1] с. : іл. – (Світовий бестселер).
  Одне з кращих видань, присвячених першим дослідникам мікросвіту. Перед читачем розгортається безсмертна драма про вчених, які, ризикуючи власним життям, виходили на бій із хвороботворними мікробами (і, на жаль, не завжди перемагали), про їхні злети й розчарування, про вчених, які, власне кажучи, заклали підвалини мікробіології, зберегли не один мільйон людських життів.
  Цей непідвладний часу, перекладений вісімнадцятьма мовами світу бестселер, що витримав величезну кількість перевидань, безперечно, викличе справжнє захоплення у сучасного читача.

  4. Невідкладні стани в педіатричній практиці : навч. посіб. для студентів, лікарів-інтернів мед. закладів вищ. освіти / Ю. В. Марушко [та ін.]. – 2-ге вид., перероб. та допов. – Київ : Медицина, 2020. – 339, [1] с. : мал., табл.
  Навчальний посібник призначено для засвоєння навчального матеріалу з надання невідкладної допомоги дітям. Розглянуто основні невідкладні стани в педіатрії в аспекті етіопатогенезу, клінічної картини, діагностики та лікування.
  Матеріали посібника підготовлено на основі сучасних клінічних рекомендацій, затверджених у країнах Європейського Союзу, США, Канади, що є одним із важливих шляхів упровадження доказової медицини в Україні.
  Рекомендовано студентам вищих медичних закладів, лікарям-інтернам, педіатрам та лікарям загальної практики – сімейної медицини.

  5. Тактика дій лікаря загальної практики – сімейної медицини у терапії найбільш поширених захворювань у дітей : метод. рек / Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця ; [уклад.: Ю. В. Марушко та ін.]. – Київ : Ріджи, 2014. – 227 с. : табл.
  Методичне видання розраховане для визначення терапевтичних заходів дітям із найбільш поширеними захворюваннями органів дихання та органів травлення. Видання побудоване на найновіших досягненнях педіатричної науки. У ньому надані протоколи терапії дітей з найбільш частими захворюваннями органів дихання – ГРВІ, ринітом, бронхітом, пневмонією. Видання розраховане на лікарів загальної практики – сімейної медицини, студентів вищих медичних закладів, педіатрів.
  6. Юрко К. В. Внутрішньолікарняні інфекції та інфекційний контроль : навч. посіб. для мед. закл. освіти, лікарів-інтернів, слухачів ін-ту післядиплом. освіти, лікарів і мед. сестер практ. охорони здоров'я / К. В. Юрко, В. М. Козько, Г. О. Соломенник. – Київ : Медицина, 2020. – 295 с. : табл.
  У навчальному посібнику викладено сучасні уявлення про внутрішньолікарняні інфекції, причини їх виникнення, етіологію, епідеміологію, принципи епідемічного процесу, шляхи профілактики, зокрема дотримання санітарно-протиепідемічного режиму лікувально-профілактичних закладів різного профілю. Особливу увагу приділено трьом основним етапам оброблення виробів медичного призначення – дезінфекції. Також – передстерилізаційному етапу, стерилізації, контролю їх якості.
  Видання розраховане на лікарів загальної практики – сімейної медицини, студентів вищих медичних закладів.

  7. Юрко К. В. Соціально значущі та особливо небезпечні інфекційні хвороби : навч. посіб. для студ. мед. закл. вищ. освіти, лікарів-інтернів, курсантів закладів післядиплом. освіти та практич. лікарів / К. В. Юрко, Г. О. Соломенник. – Київ : Медицина, 2023. – 255 с. : іл., табл.
  У навчальному посібнику викладено сучасні уявлення про найпоширеніші соціально значущі та особливо небезпечні інфекційні хвороби. Наведено їх загальну характеристику, етіологію, епідеміологію, патогенез, клінічні прояви, ускладнення, діагностику й диференціальну діагностику, лікування, профілактику. Особливу увагу приділено питанням біобезпеки, біотероризму та протидії їм.
  Видання розраховане на лікарів загальної практики – сімейної медицини, студентів вищих медичних закладів.

  Виставка працюватиме з 10 до 20 січня. Щиро запрошуємо!
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється