Як і очікувалося, до Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових продовжують надходити книжкові подарунки. Фонд бібліотеки поповнився вельми цінним з історичної та мистецтвознавчої точки зору виданням. Монографію "Наш тихий геній Леонтович" надіслала нам її авторка – завідувачка науково-дослідницького відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Лариса Семенко. Щиро дякуємо!
Видання присвячене життєвому і частково – творчому шляху видатного українського композитора, диригента, педагога Миколи Леонтовича (1877 – 1921) та підготовлене на основі архівних матеріалів, праць леонтовичезнавців, краєзнавчих розвідок, спогадів рідних, друзів і приятелів митця. Значна частина документальних джерел та ілюстративного матеріалу до наукового обігу вводиться вперше. Книга покликана зробити вагомий внесок у дослідження біографії славетного культурного діяча, неперевершеного майстра-ювеліра в обробці української народної пісні, знакової постаті в історії національної і світової хорової музики.
Монографія зацікавить музикознавців, істориків, краєзнавців, освітян, митців, дослідників національної музичної спадщини та буде справжнім дарунком для всіх, кому небайдужа доля автора легендарного "Щедрика".
Епіграфом до книги стали слова українського журналіста, критика, мистецтвознавця, громадського діяча Олеся Чапківського: "…все життя, творчість і сама мученицька смерть Леонтовича – це символ страждань України".
Що цікаво: для назви монографії взято слова Павла Тичини з незакінченої статті про Леся Курбаса "Чорнобрович", надрукованої в журналі "Прапор" (1970 р., № 1, с. 77–81).
Книга містить дарчий напис: "Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових з великою повагою та добрими побажаннями від автора (підпис). 20.02.2025 р., м. Вінниця".
Незабаром подарована книга стане доступною для читачів. Ласкаво просимо до бібліотеки!