У філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відкрито книжкову виставку нових видань з медицини "Бібліотечка практичного лікаря". Тут представлені книги, які поповнили фонди філії протягом 2023–2024 років, на допомогу сімейному лікареві, терапевту, хірургові, педіатру, інфекціоністові, онкологу та іншим медичним фахівцям.
Враховуючи, що країна вже четвертий рік перебуває у стані повномасштабної війни, як ніколи актуально володіти інформацією, яка лише доповнить знання лікаря-практика, щоб максимально оперативно надавати медичну допомогу в нинішніх умовах.
Пропонуємо короткий анонс деяких представлених на виставці видань. Приємного ознайомлення!
1. Захворювання нервової системи у практиці лікаря загальної практики – сімейної медицини : методичні рекомендації / Людмила Антонівна Дзяк [та ін.] – Київ : [б. в.], 2015 – 224 c.
У методичних рекомендаціях розглянуто актуальні питання ведення пацієнтів із захворюванням нервової системи на етапі первинної медичної допомоги з позиції доказової медицини.
Захворювання нервової системи належать до групи найбільш поширених недуг, з якими стикаються лікарі первинної ланки охорони здоров'я у своїй щоденній практичній діяльності. Тому застосування спеціально розроблених для лікарів загальної практики – сімейної медицини методичних рекомендацій, що базуються на принципах доказової медицини, дозволить підвищити якість надання первинної медичної допомого цьому контингенту хворих, сприятиме покращенню показників ефективності ведення таких пацієнтів на амбулаторному рівні, впровадженню доказових рекомендацій із профілактики, діагностики і лікування захворювань нервової системи в практичну діяльність закладів охорони здоров'я.
Методичні рекомендації розраховані на лікарів загальної практики – сімейної медицини, дільничних терапевтів, клінічних ординаторів, лікарів-інтернів.
2. Невідкладні стани в педіатричній практиці : навч. посіб. / Ю. В. Марушко [та ін.]. – 2-ге вид., перероб. та допов. – Київ : ВСВ "Медицина", 2020. – 440 с.
Навчальний посібник призначено для засвоєння навчального матеріалу з надання невідкладної допомоги дітям. Розглянуто основні невідкладні стани в педіатрії в аспекті етіопатогенезу, клінічної картини, діагностику та лікування.
Матеріали посібника підготовлено на основі сучасних клінічних рекомендацій, затверджених у країнах Європейського Союзу, США, Канади, що є одним із важливих шляхів упровадження доказової медицини в Україні. Також використано накази МОЗ України згідно з протокольним нозологічним підходом у терапії невідкладних станів.
Для студентів старших курсів, лікарів-інтернів медичних закладів вищої освіти, педіатрів та лікарів загальної практики – сімейних лікарів.
3. Перша медична (екстрена) допомога з елементами тактичної медицини на догоспітальному етапі в умовах надзвичайних ситуацій : навч. посіб. / В. С. Тарасюк [та ін.]; за ред. В. С. Тарасюка. – 2-ге вид., випр. – Київ : ВСВ "Медицина", 2017. – 368 с.
У навчальному посібнику розкрито питання надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, застосування вогнепальної зброї, дії факторів ураження на організм людини. Питання надання екстреної медичної допомоги після реформи медицини в Україні й тактичної медицини в зоні АТО наведено в окремих розділах.
Також детально висвітлено травми окремих частин тіла та органів, питання надання допомоги в осередку ураження з особливостями в зоні АТО, методи транспортування до лікувального закладу.
Для студентів вищих навчальних закладів: медичних університетів, інститутів і академій, а також коледжів, училищ та інститутів медсестринства. Посібник буде корисним учням середніх шкіл, волонтерам, організованому і неорганізованому населенню під час навчання його навичок домедичної допомоги.
4. Роль факторів прогнозу в індивідуалізації комбінованого лікування хворих на поширений рак яєчників / О. А. Міхановський [та ін. ]; за ред. М. В. Красносельського. – Харків : ТОВ "Планета-Принт", 2021 – 132 с.
Монографія призначена для поглибленого вивчення визначення ролі експресії молекулярно-біологічних маркерів пухлини в розвитку різних видів рецидивів поширеного раку яєчників. У монографії обґрунтовані та представлені індивідуалізовані схеми комбінованого лікування хворих на рак яєчників ІІІ–ІV стадії на підставі визначення молекулярно-біологічного профілю прогнозованого рецидиву захворювання, що вірогідно підвищило виживаність хворих.
Рекомендовано студентам вищих медичних закладів освіти IV рівня акредитації, лікарям-інтернам, лікарям-онкологам та лікарям-онкогінекологам.
5. Сімейна медицина: У 5 т. Т. 1. Внутрішні хвороби: У 2 кн. Кн. 2. Хвороби органів травлення. Хвороби нирок і сечових шляхів. Хвороби органів кровотворення. Експертиза працездатності при патології внутрішніх органів. / Є. Х. Заремба [та ін. ]; за ред. В. Г. Передерія, Є. Х. Заремби. – Київ : Здоров'я, 2006. – 568 с.
В енциклопедичному виданні розглянуто хвороби органів травлення, нирок і сечових шляхів та органів кровотворення. Викладено питання експертизи працездатності при патології внутрішніх органів. Поданий матеріал адаптований до вимог фахової підготовки сімейних лікарів.
Для лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, гастроентерологів, урологів і нефрологів, гематологів, курсантів вищих медичних закладів післядипломної освіти.
6. Тактика дій лікаря загальної практики – сімейної медицини у терапії найбільш поширених захворювань у дітей : методичні рекомендації / Уклад. Ю. В. Мурашко та ін. – Київ : [б. в.], 2014. – 228 с.
У посібнику представлені основні фармпрепарати для терапії захворювань органів дихання та органів травлення у дітей. Автори звертають увагу читачів на те, що дозовий режим наведених у виданні лікарських засобів має здійснюватися відповідно до вимог інструкції для медичного застосування, затверджених відповідними наказами МОЗ України.
Видання розраховане на лікарів загальної практики – сімейної медицини, інтернів, студентів старших курсів ВМНЗ України IV р. а.
7. Юрко К. В. Соціально значущі та особливо небезпечні інфекційні хвороби : навч. посіб. / К. В. Юрко, Г. О. Соломеник. – Київ : ВСВ "Медицина", 2023. – 225 с.
У навчальному посібнику викладено сучасні уявлення про найпоширеніші соціально значущі та особливо небезпечні інфекційні хвороби. Наведено їх загальну характеристику, етіологію, епідеміологію, патогенез, клінічні прояви. Розказано про ускладнення, діагностику й диференціальну діагностику, лікування, профілактику. Особливу увагу приділено питанням безпеки, біотероризму та протидії їм.
Рекомендовано студентам вищих медичних закладів освіти IV рівня акредитації.
Крім книг на виставці представлені фахові медичні журнали, які будуть корисними практичним лікарям: "Дитячий лікар", "Медичні аспекти здоров'я жінки", "Кардіологія та інтервенційна кардіологія", "Український пульмонологічний журнал" та ін.
Виставка працюватиме до 22 березня. Запрошуємо на перегляд до бібліотеки!