З нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Чернігівській ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових відбувся спільний захід – Шевченківські читання – для здобувачів освіти Чернігівського професійного будівельного ліцею, які завітали до бібліотеки разом зі своїми викладачами.
Спочатку ліцеїсти побували у відділі абонемента, працівниці якого підготували книжкову виставку "Єднаймо Україну Тарасовим словом", де представлена література про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря. Головна бібліотекарка Світлана Дегтяренко ознайомила гостей з роботою відділу та провела бібліографічний огляд книжкової виставки. Багато цікавих фактів із життя Тараса Шевченка дізналися відвідувачі з розповіді пані Світлани. Ще раз зустрітися з геніальною людиною, пізнати творця, який жив серцем і просто переносив на полотно те, що випромінювала його сум'ятна душа, допомогла цікава зустріч у бібліотеці.
Після цього наші гості завітали до відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, на базі якого діє Хаб цифрової освіти. Про послуги, що надаються у відділі, розповіла провідна бібліотекарка Олена Слєпченко. А її колега Світлана Сусленко запросила здобувачів освіти на мінібібліоурок. Пані Світлана нагадала, що Тараса Шевченка називають пророком, і провела паралелі між деякими його творами й сьогоденням.
А далі була невеличка вікторина. Учні (та й викладачі теж) відповідали на запитання, що стосувалися біографії Кобзаря та його творчості. Той, хто давав правильну відповідь, отримував солодкий приз. Особливо сподобався всім цікавий факт про модний плащ-макінтош, куплений Шевченком за велику на той час суму – 100 рублів. Про це Кобзар згадував у своєму щоденнику.
Говорили про повагу до української мови та своїх рідних звичаїв, про російсько-українську війну й перемогу України. Також згадали, де в Чернігові розташований пам'ятник Шевченкові та які заклади в нашому місті названі його іменем.
Принагідно ліцеїсти і їхні наставники ознайомилися з виставками світлин, що експонуються в читальній залі й Мистецькій вітальні. А ті, хто ще не долучився до числа наших читачів, записалися до бібліотеки.
Шевченківські читання вийшли цікавими та корисними, а спілкування – щирим і невимушеним.