Здоровим бути – здорово!

Здоровим бути – здорово!

04.04.2025
56
  Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня на честь прийняття в 1950 році Статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). У філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових з цієї нагоди організована книжкова виставка "Здоровим бути – здорово!".
  Мета виставки – привернути увагу до питання важливості здоров'я в нашому житті, залучення кожної людини до розв'язання фізичних і ментальних проблем, підвищення поінформованості про різноманітні захворювання, надання рекомендацій щодо поліпшення самопочуття і стану здоров'я особистості й людства загалом.
  Всесвітній день здоров'я щороку присвячується певній темі, яка наразі найбільш актуальна для ВООЗ і відображає пріоритетну сферу її діяльності. Цього року Всесвітній день здоров'я присвячено питанням справедливості в охороні здоров'я. проходить він під гаслом "Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ!".
  У матеріалах ВООЗ наголошено, що людство живе у світі, повному нерівності, де нині спостерігається значна диференціація населення за рівнем життя та здоров'я. Одні мають можливості вести більш здоровий спосіб життя і легше отримувати доступ до медичних послуг, ніж інші, лише завдяки умовам, у яких вони народжуються, ростуть, живуть, працюють і старіють.
  За твердженням ВООЗ, це несправедливо, але це можна змінити: кожен може відігравати важливу роль у виявленні й викоріненні причин нерівності у сфері охорони здоров'я, підтримувати здоров'я для всіх, оскільки ніхто не буде у безпеці, поки у безпеці не будуть усі.
  ВООЗ наголошує на необхідності відстежувати прояви нерівності у сфері охорони здоров'я і викорінювати її першопричини; забезпечити всім людям доступ до якісних медичних послуг; збільшити обсяг інвестицій у первинну медико-санітарну допомогу, у спільноти й відповідні заходи у сфері покращення громадського здоров'я.
  В Україні 12 лютого 2025 року Верховна Рада затвердила Закон № 11493 "Про лікарські засоби", за яким ціни на ліки знижуються на 10–30% і стають більш доступними для соціально незахищених верств населення. З першого квітня список найпопулярніших ліків за зниженими цінами розширився.
  На виставці представлені книги та статті з періодичних видань з коротким анонсом до них про здоровий спосіб життя, його складові та необхідність піклування про своє здоров'я з молодості до активної старості.
 
  
Список літератури
  1. Санологія (медичні аспекти валеології) : підручник для лікарів-слухачів закладів післядипломної освіти вищих навч. мед. закл. Укр. 3–4 рівнів акредитації / Г. Л. Апанасенко, Л. А. Попова, А. В. Магльований. – К. ; Львів : Кварт, 2011. – 303 с.
  У підручнику викладено загальні уявлення про санологію як медико-біологічний розділ валеології – науки про індивідуальне здоров'я. Ідеться про витоки та історію розвитку санології; санологію як науку і галузь практичної діяльності; діагностику та прогнозування індивіда; інтеграційний підхід в оздоровленні.
  Підручник призначений для лікарів-слухачів закладів (факультетів) післядипломної освіти, а також може бути корисним для студентів, інтернів, магістрів вищих навчальних медичних закладів України III–IV рівнів акредитації, сімейних лікарів, фахівців центрів здоров'я тощо.

  2. Веденко Б. Г. Здоров'я нації – основа її процвітання / Б. Г. Веденко // Новини медицини та фармації. – 2010. – № 5. – С. 21.
  3. Воронцовська І. Як не розгубити здоров'я змолоду / Ірина Воронцовська // Деснянська правда. – 2010. – 27 лют. – С. 4.
  4. Геник С. Скарби здоров'я навколо нас / Степан Миколайович Геник. – Івано-Франківськ : Hова Зоря, 2002. – 680 с.
  Книга адресована передусім молоді, однак небайдужі роздуми автора – професора, лікаря за фахом – про сенс буття, ненав'язливі поради щодо організації здорового способу життя, засобів профілактики і лікування вже набутих захворювань стануть у пригоді читачеві будь-якого віку. Хто зважає на досягнення медичної науки, на досвід старших поколінь, традиції наших предків, той знайде потрібні поради й відповіді в цій книзі.
  5. Грибан В. Г. Валеологія : Навчальн. посібн. для студ. вищих навч. закл. / В. Г. Грибан ; М-во освіти і науки Укр., М-во внутрішніх справ Укр., Юридична академія. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. – 256 с.
  У книзі розкриваються основні поняття дисципліни валеології, джерела та історія розвитку науки, діагностика і прогноз здоров'я індивіда. Висвітлюється роль харчування, дихання, серцево-судинної системи у збереженні здоров'я. Описуються основні засоби зміцнення здоров'я та профілактики професійних захворювань.
  Для курсантів, студентів, викладачів, науковців і всіх, хто займається проблемами здоров'я та виховання молоді.

  6. Дейкун М. П. Здоровий спосіб життя : навч. посібник / М. П. Дейкун ; рец.: М. О. Носко, С. В. Грищенко, В. А. Архипов. – К. : СПД Чалчинська Н. Б., 2016. – 212 с.
  У навчальному посібнику розкрито науково-педагогічні аспекти запровадження здорового способу життя дітей та молоді. Обґрунтовано теоретичні й методичні засади просвітницько-профілактичної роботи щодо формування навичок здорового способу життя, практичні аспекти запровадження здорового способу життя в загальноосвітніх навчальних закладах України.
  Для студентів, магістрів, аспірантів, викладачів та науково-педагогічних працівників, яких цікавлять проблеми здоров'я та збереження здоров'я молодого покоління.

  7. Дудка В. Турбота про здоров'я – це інвестиції в трудовий ресурс / В. Дудка // Урядовий кур'єр. – 2011. – 15 листопада. – С. 20.
  8. Здоровий спосіб життя : порадник для тих, хто піклується про своє здоров'я / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; [уклад.: Н. Яременко, Н. Вереня ; відп. за вип. Ю. Соболь]. – Чернігів : Черніг. ОУНБ, 2024. – 33 с. : кольор. іл.
  9. Ісаков Р. І. Синдром емоційного вигорання / Р. І. Ісаков, Л. О. Герасименко // Нейро NEWS. Психоневрологія та нейропсихіатрія. – 2024. – № 5–6. – С. 24–26.
  10. Карпова І. Б. Фізична культура та формування здорового способу життя : Навч. посіб. / І. Б. Карпова, В. Л. Корчинський, А. В. Зотов. – К. : КНЕУ, 2005. – 104 с.
  У навчальному посібнику значну увагу приділено методам оцінювання рівня фізичного здоров'я і фізичної підготовки для контролю й самоконтролю студентів. Висвітлені теоретико-методичні основи оздоровчого тренування. Наведені підготовчо-відновлювальні форми фізичної активності в режимі навчальної праці студентів.
  Для студентів I курсу вищих навчальних закладів.

  11. Ментальне здоров'я: стійкість і вразливість майбутнього / Підгот. Лариса Мартинова // Нейро NEWS. Психоневрологія та нейропсихіатрія. – 2023 – № 6. – С. 5– 6.
  Виставка працюватиме з 4 до 23 квітня. Приємного ознайомлення!
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється