Медсестра – це стан душі

Медсестра – це стан душі

08.05.2025
36
  До Міжнародного дня медичної сестри, який відзначається щорічно 12 травня (в день народження Флоренс Найтінгейл, першої професійної сестри милосердя, яка народилася цього дня в 1820 році) під егідою Міжнародної Ради медсестер (ICN), у філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових 8 травня розпочинає роботу книжкова виставка "Медсестра – це стан душі".
  Мета цієї виставки – привернути увагу людей до важливої місії медсестер у суспільстві, до їхнього вагомого внеску у справу надання широким верствам населення сучасних якісних медичних послуг, а також дати можливість усім охочим отримати більше інформації про цю гуманну професію, адже у повсякденному житті ми нечасто замислюємося над її справжнім значенням.
  Кажуть, що медсестри – це серце охорони здоров'я. Їхня професія – це справа, яка вимагає щодня віддавати частину своєї душі. Тож коли людина вирішує стати медсестрою, вона ухвалює найважливіше рішення у своєму житті, бо це означає присвятити себе турботі про інших.
  Медичні працівники – це люди, з якими протягом життя доводиться зустрітися кожному. Для когось вони стають наставниками, для когось – порадниками та рятівниками. І найголовніше – медики дають нам відчуття безпеки й віру у завтрашній день.
  Сучасна медична сестра – це висококваліфікований спеціаліст, який володіє науковими знаннями та практичними навичками, що мають попит не тільки на вітчизняному, але й на міжнародному ринку праці.
  Самовідданість, милосердя, професіоналізм – такі основні риси людей, які обрали цей фах. Роботу медичної сестри, окрім підтримки здоров'я, профілактики факторів ризику, професійного догляду за хворими, полегшення їхніх страждань, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби милосердя і доброти, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю. Це не тільки професія, а й покликання. Щоб завоювати віру, довіру та любов пацієнта, необхідно стати близькою, рідною людиною.
  Щороку Міжнародна рада медсестер обирає тему для професійного свята відповідно до актуальних світових викликів, проводить обговорення, підготовку й розповсюдження освітніх та інформаційних матеріалів. На 2025 рік тема звучить так: "Наші медсестри – наше майбутнє. Турбота про медсестер зміцнює економіку".
  В Україні Міжнародний день медсестер відзначається святковими заходами, концертами, а також конкурсами для визначення кращої у професії медсестри. Цього дня медичні сестри приймають привітання від безпосереднього керівництва та державних діячів, також відбуваються урочисті нагородження грамотами й пам'ятними подарунками.
  12 травня кожен із нас має обов'язково привітати всіх своїх знайомих медсестер, побажати їм сил і натхнення в такій нелегкій, але надзвичайно потрібній роботі.

  На виставці представлено літературу та статті з періодичного видання "Журнал головної медичної сестри".

  1. Демченко О. К. Медсестринство в терапії / О. К. Демченко. – Київ : Здоров'я, 2002. – 336 с.
  У навчальному посібнику висвітлено основні питання з диференціального догляду за хворими терапевтичного профілю, проблеми невідкладних станів і надання першої долікарської допомоги.
  Для студентів вищих медичних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації.


  2. Касевич Н. М. Практикум із сестринської справи: навч. посіб. / Н. М. Касевич. – Київ : Здоров'я, 2008. – 464 с.
  У другому, доповненому, виданні навчального посібника описано засоби, форми й методи роботи медичного працівника середньої ланки в лікувально-профілактичних закладах відповідно до вимог навчальних програм з питань сестринської, лікувальної та акушерської справи.
  Для студентів вищих медичних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації, коледжів і середніх медичних працівників.


  3. Корконішко О. М. Медсестринство в офтальмології / О. М. Корконішко. – Київ : Здоров'я, 2003. – 112 с.
  У пропонованому навчальному посібнику послідовно викладено теоретичний матеріал щодо здорових функцій, рефракції ока та очних захворювань.
  Обсяг матеріалу з офтальмології, передбачений навчальною програмою і викладений у посібнику, забезпечує необхідний рівень знань студентів медичних училищ І-ІІ рівнів акредитації.


  4. Клименко О. Медичний реєстратор у лабораторію – обов'язки та повноваження / Олександр Клименко // Журнал головної медичної сестри. – 2024. – № 4. – С. 50–52.

  5. Медсестринський догляд за пацієнтом : стандарти медсестринських процедур, маніпуляцій та планів догляду і навчання : [навч. посіб. для студ. вищ. мед. закл. освіти] / І. Я. Губенко [та ін.]. – Київ : Медицина, 2008. – 304 с.
  У навчальному посібнику представлені стандарти медсестринських процедур з догляду за пацієнтом, маніпуляції, плани медсестринського догляду, зразки медсестринської документації, стандарти навчання пацієнтів та їхніх родичів.
  Для студентів і викладачів вищих медичних навчальних закладів І-ІІІ рівнів акредитації, медсестринських факультетів університетів, слухачів відділень післядипломної освіти, медичних сестер, фельдшерів, акушерок.


  6. Медсестринство в сiмейнiй медицинi : Hавч. посiб. для мед. iн-тiв. – Київ : Здоров'я, 2001. – 312 с.
  Відображено сучасні теорії медсестринства в сімейній медицині, яка є частиною загальної медицини. Вона передбачає лікарське та оздоровче обслуговування сімей у соматичному, психічному й соціальному аспектах. Особливу увагу приділено питанням диспансеризації на територіальній дільниці сімейного лікаря, реабілітації хворих, догляду за пацієнтами з різними патологічними станами, насамперед в умовах домашнього стаціонару. Визначено професіограму медичної сестри – помічника сімейного лікаря.

  7. Смирнова З. М. Посібник з медсестринського процесу (з предмета "Основи сестринської справи") : Навч.-метод. посіб. для студ. вищ. мед. навч. закл. / З. М. Смирнова, З. Б. Алтинбекова. – Київ : Здоров'я, 2002. – 288 с.
  У посібнику висвітлено медсестринський процес починаючи з окремих елементів та етапів і закінчуючи сестринською курацією пацієнта, заповненням сестринської документації та реалізацією сестринського процесу.
  Посібник призначений для проведення навчальної і виробничої практики з предмета "Основи сестринської справи".


  8. Шегедин М. Б. Медсестринство в Українi : Hавч. посiб. для вищ. мед. навч. закл. / М. Б. Шегедин. – Тернопіль : Укрмедкнига, 2003. – 280 с.
  У посібнику висвітлені питання становлення та розвитку спеціальності "Сестринська справа" в країнах світу і результатів реформування медсестринської діяльності та освіти в Україні.
  Наведені конкретні результати медичної та соціальної ефективності і перспективи запровадження системи вищої неперервної ступеневої системи медичних сестер відповідно до потреб охорони здоров'я України й міжнародних стандартів.
  Розрахований на студентів медсестринської спеціальності обох освітньо-кваліфікаційних рівнів історії медсестринства, теорії та сучасних моделей медичних сестер у світовій і вітчизняній практиці охорони здоров'я.


  Виставка працюватиме до 22 травня. Приємного ознайомлення!
 

 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється