Шукаємо зцілення у природи

Шукаємо зцілення у природи

09.07.2025
39
  Саме таку назву має книжкова виставка, яка розпочинає роботу 7 липня у філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Матеріали виставки розповідають про лікувальний вплив природи на здоров'я людини. Значна частина книг – про лікарські рослини, адже саме вони допомагають людині подолати недугу та є важливим фактором профілактики.
  Які назви лікарських рослин варто знати, в чому їхня лікувальна дія, кому вони небажані та як приготувати настій чи відвар із лікарської рослинної сировини в домашніх умовах?
  З давніх часів для лікування різних захворювань людина використовувала лікарські рослини, а цілющі властивості трав у різні часи неодноразово згадувались у працях філософів та лікарів. Рослини в той далекий час були і їжею, і ліками. Відомості про використання цілющих властивостей рослин можна знайти у пам'ятках прадавньої культури – санскритською, староєврейською, китайською, грецькою, латинською мовами. Згадаймо відомий вислів середньовічного вченого, філософа і лікаря Авіценни: "Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж". Здоров'я сучасної людини теж багато в чому залежить від якості й кількості біологічно активних речовин рослинного походження. Застосування лікарських рослин – один із дієвих, часто альтернативних методів оздоровлення та профілактики багатьох поширених захворювань.

  Види лікарських рослин

  Якщо назви всіх лікарських рослин укласти у список, він буде надзвичайно довгим. Загалом у світі відомо понад 20 тисяч видів лікарських рослин. Переважно їх застосовують у народній медицині. Проте науковці невпинно вивчають склад лікарських рослин, виділяють із них активні компоненти, досліджують дію та можливість застосування у схемах лікування і профілактики найрізноманітніших захворювань. Сучасні класифікації ґрунтуються на терапевтичній дії та ефектах лікарських рослин. Зокрема, згідно з фармакологічною класифікацією лікарські рослини поділяються на групи, що діють на такі органи:
  • серцево-судинну систему;
  • шлунково-кишкову систему;
  • центральну нервову систему;
  • ендокринну систему;
  • імунну систему;
  • органи дихання;
  • нирки й сечовивідні шляхи;
  • шкіру;
  • використовуються при інфекційно-запальних захворюванях;
  • при авітамінозах;
  • при кровотечах тощо.
  Значна частина лікарських рослин належить водночас до кількох хімічних або терапевтичних груп. Здебільшого лікарські рослини застосовують у вигляді настоїв, відварів, спиртових настоянок, екстрактів, а також у формі біологічно активних добавок (БАД) – продуктів харчової, фармацевтичної та біотехнічної промисловості.
  Крім книг про лікарські рослини на виставці представлені інші цікаві матеріали про природні фактори здоров'я. Це і про продукти бджільництва та їх роль в оздоровленні, і про здорове харчування, і про вітаміни, які можна виростити на своїй присадибній ділянці.

  Пропонуємо до вашої уваги перелік деяких книг, представлених на виставці.

  1. Мусій О. Медичний словник лікарських рослин (російсько-латинсько-український) : 4 320 назв / Олег Мусій. – Київ : КЛТ, 2002. – 208 с.
  2. Перевозченко І. І. Шукайте лiкаря в природi / I. I. Перевозченко, Т. Л. Андрiєнко, Б. В. Заверуха. – Київ : Урожай, 2002. – 212 с.
  3. Продукти бджільництва і їх застосування / Уклад.: С. І. Стегній, З. А. Городиська. – Київ : Вища школа, 1993. – 127 с.
  4. Світко О. В. Рецепти здоров'я для кожної родини. Кн. 2 / О. В. Світко. – Київ : Дім, сад, город, 2007. – 64 с. – (Бібліотека "Дім, сад, город").
  5. Чекман І. С. Клінічна фітотерапія / І. С. Чекман. – Київ : АСК, 2003. – 552 с.

  Крім вищеназваних на виставці представлено ще багато інших книжок означеної тематики.
  Виставка працюватиме до 20 липня.
  Приємного перегляду!
 

 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється