Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Читайте періодику Чернігівщини онлайн!
Пропонуємо скористатися нашою електронною бібліотекою та ознайомитися з цифровими копіями періодичних видань Чернігівщини. Щоб переглядати газети й журнали, потрібно зареєструватися. Зробити це дуже легко: 2-3 хвилини – і Ви наш новий читач. Найсвіжіші номери періодики можна почитати, завітавши до нашого затишного інтернет-центру.
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових спільно з волонтерами започатковує акцію "Мандрівна бібліотека" в межах Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Мета цієї ініціативи – збір та передача книг нашим захисникам, чернігівським воїнам.
До Національного тижня читання – 2025 під назвою "Арабески книжкових шляхів" від Українського інституту книги відділ мистецтв Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових дібрав 5 книг із психології творчости, щоб відшукати відповідь на запитання, що ж таке, власне, ця ваша "творчість".
Найстаріша і найвпливовіша щоденна газета США "The New York Times" представила рейтинг найкращих книг, які були написані та опубліковані у ХХІ столітті. Список переможців склали на основі опитування, проведеного серед понад 500 письменників, поетів, критиків і любителів читання. До вашої уваги – відеорозповідь про книжки українською мовою, які очолюють цей рейтинг.
19 червня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових за участі спеціалістів Благодійного Фонду "Право на захист" працювала точка доступу до правничої допомоги.
Надавалися юридичні консультації з питань пенсійного і спадкового права; процедури подання інформації про пошкоджене та знищене через бойові дії майно з метою подальшого отримання відповідних компенсацій.
До флешмобу, що триває в межах Національного тижня читання "Арабески книжкових шляхів", відділ документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових пропонує до ознайомлення книгу Bryony Gordon "No such thing as normal", яка занурить читачів у роздуми та переосмислення поняття "нормальності".
Життя знаного українського історика Федора Лося було тісно пов'язане з освітою, наукою та вивченням вітчизняної історії, попри непрості часи, в які йому довелося працювати. Федір Євдокимович пройшов шлях від сільського вчителя до доктора історичних наук, професора та заслуженого діяча науки України.
Народився Федір Лось 19 червня 1908 року в селі Півнівщина (нині Чернігівського району) в селянській сім'ї. Юнак починав свій шлях з рідного села просто, як доступно кожному: закінчив середню школу, в 1925 році – Городнянський педагогічний технікум, а вже в 1931-му здобув вищу освіту на соціально-економічному факультеті Чернігівського інституту соціального виховання. До 1933 року викладав історію у школі та педтехнікумі, потім два роки служив на Чорноморському флоті у Севастополі.