95 років тому народився Георгій Васильович ДЗІСЬ (1926–2003) – український державний діяч, кандидат економічних наук, академік Академії економічних наук України. Дитинство його пройшло в Ніжині, де він закінчив технікум електрифікації і механізації сільського господарства. У 1953–1963 рр. працював на Чернігівщині (Чернігів, Борзна, Олишівка).
130 років тому в Ніжині народився Осип Матвійович ТВЕРДОВСЬКИЙ (1891–1930) – учасник бою під Крутами. За часів Директорії УНР – заступник коменданта бронепоїзду "Помста". Побував у польському полоні. Після завершення визвольних змагань опинився в еміграції. Керував відділом ОУН у Люксембурзі, де і помер.
130 років тому народився Федір Людвігович ЕРНСТ (1891–1942) – український історик-мистецтвознавець, діяч у галузі охорони пам'яток історії та культури України. Завдяки його діяльності вдалося зберегти значну кількість сакральних пам'яток на Чернігівщині. Відіграв значну роль у створенні Чернігівського заповідника. У 1941 р. звинувачений як "німецький шпигун", заарештований і розстріляний у м. Уфа (Росія). Реабілітований посмертно.
70 років від дня народження Олега Петровича ШОЛОХА (1951) – заслуженого журналіста України, члена Національної спілки кінематографістів. Тривалий час працював заступником генерального директора з питань радіомовлення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.
(За іншими даними 13 грудня) – 200 років тому (1821) Чернігівська класична чоловіча гімназія переїхала у нове приміщення. Будинок збудовано в 1802–1806 рр. за проєктом архітектора М. Захарова як резиденція генерал-губернатора Малоросії О. Б. Куракіна.
120 років тому народився Георгій Осипович ПЕТРАШ (1901–1985) – чернігівський краєзнавець, художник. Десять років провів на Соловках, звинувачений у шпигунстві на користь чеського уряду. У 1939 р. митець оселився у Чернігові. Працював у Чернігівському історичному музеї. Досліджував сонячний годинник Спасо-Преображенського собору. Співпрацював з філіалом заповідника "Софія Київська" (нині НАІЗ "Чернігів стародавній"). Автор кількох живописних картин з історії м. Чернігова.
65 років від дня народження Тетяни Іванівни ІЖЕВСЬКОЇ (1956) – Надзвичайного і Повноважного Посла України у Ватикані, Надзвичайного і Повноважного Посла України при Суверенному військовому ордені госпітальєрів святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти (за сумісництвом). Народилася в Прилуках.
40 років тому (1981) ухвалено постанову ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР "Про оголошення ансамблю пам'яток історії та культури в селищі Качанівка Чернігівської області Державним історико-культурним заповідником".
215 років тому в с. Шестовиця Чернігівського р-ну народився Пилип Семенович МОРАЧЕВСЬКИЙ (1806–1879) – український письменник, педагог, поет романтик, філолог, перекладач українською мовою всіх чотирьох Євангелій. Помер у с. Шняківка поблизу Ніжина, де похований на цвинтарі біля сільської церкви.
140 років тому в Чернігові народився Петро Андрійович ГАНЖА (1881–1979) – підполковник, начальник дивізії Дієвої армії УНР. У грудні 1919 р. створив та очолив підпільну Національну Повстанчу раду в Чернігові. Був заарештований. Після звільнення у 1938 р. оселився в Маріуполі. З 1941 р. брав участь у партизанському русі у Приазов’ї. Похований у Маріуполі.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється