У відділі краєзнавства влаштовано книжково-інформаційну виставку "Пам’ять не спалити" до днів Корюківської трагедії, які ми щорічно відзначаємо 1-3 березня.
У політиці нацизму у Другій світовій війні в Україні окремим видом злочинів проти мирного населення стало знищення населених пунктів разом з його мешканцями. У цьому скорботному списку виділяється містечко Корюківка Чернігівської області.
Вранці 1 березня 1943 р. з м. Щорс у Корюківку прибув німецький каральний загін. Населений пункт було оточено. Мешканців групами по 50-100 чол. зганяли у великі будинки і розстрілювали. Одночасно карателі на легковиках прочісували містечко і вбивали жителів, як у помешканнях, так і на вулицях.
Наслідки нацистського злочину: вбито близько 7 тис. мешканців. В Акті Чернігівської обласної комісії з встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників у Корюківці від 17 грудня 1943 р. вказано, що 1 і 2 березня 1943 р. за підрахунками вбито 6700 чоловік, спалено 1290 будинків.
Корюківська трагедія 1-2 березня 1943 р. за своїми масштабами є найбільшою каральною акцією нацистів зі знищення мирного населення разом з населеним пунктом у Другій світовій війні в Європі.
Представлені на виставці збірки документів, спогади очевидців, книги, статті з періодичних видань, а також тематичний бібліографічний покажчик, виданий бібліотекою у 2013 році, знайомлять з цією героїчною та трагічною сторінкою історії Чернігівщини ХХ століття.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється