У 1982 році Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародний союз боротьби з туберкульозом і захворюванням легенів запропонували вважати 24 березня офіційним Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.
27 грудня 2017 року Кабінетом Міністрів України була затверджена Концепція Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2021 роки.
Сьогодні туберкульоз є найпоширенішою інфекцією у світі. Щорічно на цей недуг захворює понад 20 млн людей і помирає близько 4 млн.
З дев'яностих років XX століття у зв'язку з економічними та екологічними проблемами, міграційними процесами та зубожінням значної частини населення епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Україні різко погіршилась. Нині це захворювання набуває характеру національного лиха і на деяких територіях поширюється стрімкими темпами. Умови праці та життя, характер харчування також впливають на поширення недуги. У країнах з жарким кліматом захворюваність на туберкульоз менша. Згідно з офіційними даними 1/3 частина населення планети інфікована туберкульозом.
Чернігівська область також має невтішну статистику. За захворюваністю на туберкульоз вона займає п'яте місце серед областей України.
На сучасному етапі розвитку медицини туберкульоз не є вироком: при проведенні всіх лікувальних заходів, виконанні рекомендацій лікарів, здоровому способі життя він успішно лікується.
Щоб привернути до проблеми туберкульозу увагу громадськості, працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка пропонують переглянути інформаційну виставку "Туберкульоз виліковний!".
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється