Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

18.05.2025
20
18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  18 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року радянська влада здійснила насильницьку депортацію кримських татар з території півострова Крим, що розпочалася близько 5-ї ранку. У більшості випадків кримським татарам не пояснювали, що відбувається, куди саме їх везуть, а на збори давали не більше 15 хвилин. Кримські татари покинули власні домівки не готовими до довгої та виснажливої дороги. З півострова було виселено понад 200 тисяч осіб. Іще 6 тис. кримських татар ув'язнили до ГУЛАГу безпосередньо під час депортації.

Докладніше
Поділитись:
17.05.2025
17
Розмовний клуб "Мова чудова": граємо, навчаємось та правильно говоримо

  17 травня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбулося чергове заняття розмовного клубу "Мова чудова".
  Цього разу ми продовжили вивчати оновлений український правопис. За допомогою тестових завдань учасники клубу закріпили нові правила, зокрема дізналися, що слова з частиною топ- (наприклад, топмодель, топменеджер) завжди пишуться разом.

Докладніше
Поділитись:
15.05.2025
63
Книжково-ілюстративна виставка "Код нації в хрестиках і словах" (до Дня вишиванки)

  Запрошуємо вас поринути у світ української культури і традицій через слово та образ на нашій книжково-ілюстративній виставці "Код нації в хрестиках і словах", підготовленій до Дня вишиванки.

Докладніше
Поділитись:
08.05.2025
63
"І живуть у пам'яті народу його вірні дочки і сини…" (до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 рр.)

  Напевне, жодна інша історична подія не залишила такої глибокої рани в пам'яті народній і душах людських, як Друга світова війна – трагедія небувалих масштабів, що не тільки розколола і перебудувала світ, а й змінила цілі епохи. Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід вона залишила в нашій рідній країні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не з власної волі, було покладено неосяжно велику кількість людських життів синів і дочок України.

Докладніше
Поділитись:
04.05.2025
71
Розмовний клуб "Мова чудова": як ми досліджували новий український правопис

  4 травня учасники розмовного клубу "Мова чудова" знову зустрілися, щоб зануритись у захопливий світ нового українського правопису. Ми не лише пригадали основні правила, а й перевірили себе за допомогою інтерактивних тестів. Упізнавали правильне написання слів, розбиралися з уживанням дефісів та писали варіанти, які часто викликають труднощі.
  Окрему увагу приділили боротьбі із суржиком – розпізнавали кальки, аналізували приклади з повсякденного мовлення і шукали природні українські відповідники.

Докладніше
Поділитись:
22.04.2025
101
Скажи, що ти читаєш, і я скажу, хто ти (до Всесвітнього дня книги та авторського права)

  23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права, і ми долучаємося до святкування дати, коли світова спільнота вшановує силу книги, її здатність відкривати нові горизонти, формувати свідомість і об'єднувати покоління.

Докладніше
Поділитись:
19.04.2025
107
Розмовний клуб "Мова чудова": граємо, спілкуємось, навчаємось!

  19 квітня, напередодні Великодня, в нашій бібліотеці відбулася ще одна тепла та цікава зустріч розмовного клубу "Мова чудова". Учасники зібралися разом, щоб удосконалити свої знання української мови в невимушеній, дружній атмосфері.

Докладніше
Поділитись:
12.04.2025
120
Бібліопростір "А+". "Поезія. Весна. Вербна неділя"

  Вербна неділя, Вербиця, Вхід Господній в Єрусалим – християнське свято, що відзначається у неділю, яка передує Великодню. Свято Входу Господнього в Єрусалим було встановлене християнською церквою в III столітті, а в Київській Русі його почали відзначати з X століття і мало назву Вербна неділя.
  12 квітня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбувся поетичний захід Бібліопростір "А+".

Докладніше
Поділитись:
10.04.2025
148
Книжкова виставка "Свідчення та спадщина в'язнів концтаборів" (до Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів)

  11 квітня – пам'ятна дата в історії людства, що 80 років тому докорінно змінила хід історії, – Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. Цього дня весь світ віддає данину скорботної пам'яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.
  До Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових підготували книжкову виставку "Свідчення та спадщина в'язнів концтаборів", адже цей день – нагадування про страшні злочини проти людяності, важливість об'єднання в боротьбі за гідність і свободу кожної людини, незалежно від її раси, релігії чи національності.

Докладніше
Поділитись:
06.04.2025
147
Презентація поетичної збірки Світлани Дрозд "Ти вчися танцювати під дощем"

  6 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація збірки віршів чернігівської поетеси Світлани Дрозд "Ти вчися танцювати під дощем". Це перша книга пані Світлани, видана в лютому 2025 року. За професією авторка – економіст, усе своє життя присвятила роботі з фінансами. Чотири роки тому у неї з'явилося стале хобі, що з часом переросло в захопливу справу – поезію.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється