Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

04.09.2024
72
Незламні (до Національного тижня читання нонфіку)

Дорогі читачі!
  2 вересня розпочався Національний тиждень читання нонфіку, який в Україні відбувається вперше.
  Нонфікшн, або прикладна література – це тексти, в яких автори діляться реальними фактами, кейсами, ідеями чи концепціями. Автори non-fiction – зазвичай експерти з певної галузі.

Докладніше
Поділитись:
28.08.2024
93
Слава героям – синам України! (до 10-ї річниці боїв за Іловайськ)

  29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Таку пам'ятну дату своїм указом установив Президент України Володимир Зеленський.

Докладніше
Поділитись:
23.08.2024
128
Від проголошення незалежності до нової України (до Дня Незалежності України)

  24 серпня 1991 року Верховна Рада тогочасної УРСР переважною більшістю голосів ухвалила Акт про проголошення незалежності України.
  "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом OOH та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави – України".

Докладніше
Поділитись:
22.08.2024
126
Під жовто-блакитним стягом (до Дня Прапора України)

  На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в нашій країні відзначається День Державного Прапора.
  "Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів" (зі ст. 20 Конституції України).
  У такому сполученні синій колір символізує честь, вірність, щирість, мир, безкрайність неба, безпеку, злагоду; жовтий – щедрість Божу, український лан пшениці, велич, шану.

Докладніше
Поділитись:
03.08.2024
137
Розмовний клуб "Мова чудова"

  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових 3 серпня вчергове зібралися учасниці розмовного клубу "Мова чудова" – для щирого спілкування й пізнання нового.

Докладніше
Поділитись:
01.08.2024
165
"Згасла свічка, але пам'ять не згасла…" (до Міжнародного дня голокосту ромів)

  2 серпня відзначається Міжнародний день голокосту ромів, присвячений ушануванню пам'яті жертв геноциду ромів, який стався під час Другої світової війни.
  Працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжкову викладку "Згасла свічка, але пам'ять не згасла…" з метою вшанування пам'яті жертв і просвіти суспільства.

Докладніше
Поділитись:
27.07.2024
134
Розмовний клуб "Мова чудова"

  27 липня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася чергова зустріч учасниць розмовного клубу "Мова чудова".
  На початку заняття всім було запропоновано дібрати прикметники до кожної літери алфавіту. Ця вправа не лише допомогла закріпити знання про прикметники, але й сприяла розвитку асоціативного мислення. Виявилося, що знайти прикметники до деяких літер – справжній виклик, але спільними зусиллями всі впоралися з цим завданням!

Докладніше
Поділитись:
15.07.2024
196
Через терени часу до незалежності

  Працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували особливу книжкову виставку, присвячену важливим загальнодержавним святам – Дню Української Державності, Дню хрещення Київської Русі та Дню проголошення Декларації про державний суверенітет України.
  Експозиція створена з метою відзначення і вшанування національних свят, які є символом самоідентифікації та національної гордості для українського народу.

Докладніше
Поділитись:
13.07.2024
129
Розмовний клуб "Мова чудова"

  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах розмовного клубу "Мова чудова" відбулося чергове захопливе заняття, присвячене вдосконаленню навичок володіння українською мовою. Учасниці клубу мали можливість поринути у світ сучасного правопису та граматики, а також обговорити важливі питання мовного спілкування.

Докладніше
Поділитись:
27.06.2024
179
Конституція України – оберіг нації

  Конституція України прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. Вона закріпила правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України містить норми прямої дії. Одним із ключових положень стала стаття 5 Конституції, згідно з якою "носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється