Черговим посібником поповнилася серія біобібліографічних покажчиків "Історики та краєзнавці Чернігівщини", започаткована 2003 року Чернігівською ОУНБ імені В. Г. Короленка та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Побачив світ 28-й випуск серіалу, присвячений науковій діяльності археолога, педагога, історика, завідувача кафедри історії та археології України (1994–2011) Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних наук імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Володимира Петровича Коваленка.
Володимир Петрович Коваленко народився 10 квітня 1954 р. в м. Семенівка Чернігівської області в сім'ї військовослужбовців. Дитячі роки В. П. Коваленка минули в с. Дироватіха Пермської області, Новгороді-Сіверському, Семенівці та в Чернігові.
У 1972–1976 рр. В. П. Коваленко навчався на історичному факультеті Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка і брав активну участь в археологічних експедиціях Інституту археології АН УРСР, які проводили розкопки на Чернігівщині, Сумщині та Київщині. З 1976 р. працював науковим співробітником Чернігівського історичного музею. У 1981 р. створив та очолив сектор охорони та вивчення археологічних пам'яток, одночасно проводив заняття у міському клубі "Юний археолог" для школярів Чернігова. У 1981 р. закінчив аспірантуру Інституту археології АН України, а у грудні 1983 р. захистив кандидатську дисертацію з теми "Походження літописних міст Чернігово-Сіверської землі".
У лютому 1986 р. В. П. Коваленко розпочав науково-педагогічну діяльність у Чернігівському державному педагогічному інституті ім. Т. Г. Шевченка як старший викладач, потім доцент, завідувач кафедри історії СРСР і УРСР, з 1990 р. – доцент кафедри історії та археології України. Упродовж 1991–1993 рр. навчався в докторантурі Інституту археології НАН України. У 1994–1999 рр. В. П. Коваленко – завідувач кафедри археології та етнографії, а в 1999–2011 рр. – завідувач кафедри історії та археології України.
В. П. Коваленко проводив археологічні дослідження на території літописних міст Чернігово-Сіверщини, на давньоруських городищах та могильниках біля сіл Рогоща, Гущин, Шестовиця Чернігівського району, с. Клонів Ріпкинського району. Під його керівництвом досліджені церква Спаса у Новгороді-Сіверському, церкви Чернігова, кам'яна брама князівського двору кінця ХІІ – початку ХІІІ ст. на Чернігівському дитинці, відкрито монетний та коштовний скарби на Чернігівщині. У 1995 р. В. П. Коваленко започаткував археологічні дослідження на території колишньої гетьманської столиці у Батурині, брав безпосередню участь у розробці проєктів охоронних зон багатьох міст і містечок Чернігово-Сіверщини. Відкрив та обстежив понад 500 археологічних пам'яток на території Подесення.
В. П. Коваленко був одним із фундаторів Чернігівської федерації історичного фехтування. Започаткував на базі Шестовицької, а потім Батуринської археологічних експедицій проведення Міжнародної літньої польової школи молодих археологів. За його ініціативи було започатковано проведення міжнародної студентської археологічної конференції "Середньовічні та ранньомодерні старожитності Центрально-Східної Європи".
Загалом В. П. Коваленко значною мірою прислужився створенню в Національному університеті "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка регіональної наукової школи в галузі археології.
У 1992 р. В. П. Коваленко був удостоєний почесного звання "Заслужений працівник народної освіти України". У 2003 р. нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, у 2008 р. – орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.
Науковий доробок ученого налічує близько 600 наукових та науково-популярних публікацій з історії та археології Чернігово-Сіверської землі. В. П. Коваленко входив до редколегії багатьох наукових видань регіону, брав участь у наукових конференціях з історії та археології в Україні, Росії, Білорусі, Литві, Молдові, Польщі, Франції, Німеччині, Італії, Румунії.
Укладачі покажчика "Володимир Петрович Коваленко" – Ольга Гейда, Людмила Ясновська та Ірина Каганова, вступну статтю підготували Олександр Коваленко і Людмила Ясновська. Посібник супроводжується допоміжним довідковим апаратом, що складається з алфавітного покажчика праць В. П. Коваленка, іменного та географічного покажчиків.
Біобібліографічний покажчик "Володимир Петрович Коваленко" розрахований на науковців, викладачів, краєзнавців, музейних і бібліотечних працівників, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться історією та культурою України й Чернігівщини зокрема.
016:9
К 56
Володимир Петрович Коваленко [Текст] : (біобібліогр. покажч.) / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка, Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Черніг. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України ; [уклад.: О. С. Гейда, І. Я. Каганова, Л. В. Ясновська ; вступ. ст.: О. Б. Коваленко, Л. В. Ясновська]. - Чернігів : Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, 2020. - 127 с. - (Історики та краєзнавці Чернігівщини ; вип. 28).