До когорти знаних і талановитих людей, які популяризували українську пісню та прославляли нашу Україну у світі, належить народний артист України, почесний громадянин Прилук Володимир Бойко.
Народився Володимир Іванович 10 квітня 1928 року у Прилуках, на древній околиці під назвою Лапинці, у бідній робітничій сім'ї. Співати почав іще в ранньому дитинстві. Спів був його єдиною відрадою. Шкільні роки минули у віддаленій школі № 13, на Сорочинцях. Іще навчаючись у школі хлопець мріяв вступити до музичного закладу, здобути освіту і співати на професійній сцені. Але сталося інакше.
У 1943 році, після звільнення міста від німецьких військ, Володимир Бойко пішов працювати на місцеву тютюнову фабрику, захопився автосправою. Був трактористом, орав землю підсобного фабричного господарства і завжди за кермом співав. Фабричний люд став першою неофіційною аудиторією майбутнього артиста, який тут уперше повірив у талан свого голосу. Юнак брав участь у художній самодіяльності міського будинку культури.
Скрутне матеріальне становище змусило Володимира Бойка в 1949 році поїхати на Донбас. Тут Володимир працював прохідником нижнього штреку на шахті "Никитовка", та мрія стати професійним співаком не полишала його.
У вересні 1950 року Володимир Бойко взяв участь у конкурсі на заміщення вакантної посади артиста-співака Державного українського народного хору, керівником якого був Григорій Верьовка. На прослуховуванні на конкурсній комісії Володимир Іванович виконав знамениту українську пісню "Взяв би я бандуру" і з 18 грудня був зарахований до складу хору. Уже перший виступ молодого соліста на Декаді української літератури і мистецтва у Москві (1951) приніс йому золоту медаль та звання лауреата. Працюючи, Володимир Бойко закінчив Київське музичне училище ім. Глієра та Київський інститут культури.
У 1967 році за участь у днях України в Канаді (Монреаль) артист був нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. 1976 року за успішну участь у гастролях країнами Латинської Америки Володимиру Івановичу було присвоєно звання заслуженого артиста України. У 1987 році за видатні заслуги перед Батьківщиною співакові присвоєно почесне звання народного артиста України.
Володимир Бойко – лауреат всесвітніх фестивалів мистецтв у Брюсселі, Монреалі, Москві. У 1997 році він виборов "Золотий кубок" на фестивалі фольклорних колективів у Кореї.
Протягом піввікової роботи в Національному заслуженому академічному українському музичному хорі ім. Г. Верьовки Володимир Бойко побував із концертами у понад 50 країнах світу, був провідним солістом хору. Володимир Іванович мав унікальний голос бас-профундо – це унікальна здатність співати октавою нижче всіх басів. І де б він не виступав, на всіх континентах, коли співав Бойко – зал ревів!
Виступаючи з концертами у різних країнах світу, на запитання, звідки він, Володимир Бойко завжди відповідав: "Я козацького роду, із славних Прилук".
Співак часто виступав перед земляками. Адже у долі Володимира Івановича Прилуки посідали особливе місце. Найтепліше, найпотаємніше – те, що в серці кожної людини відведено рідній батьківській хаті, лагідній материнській колисковій. Уже ставши відомим співаком, він знову і знову повертався сюди – до рідних людей, знайомих з дитинства вулиць, приудайської природи, що надихала на творчість. А ще Володимир Бойко активно допомагав становленню молодих талантів Прилуччини і їхньому виходу на професійну сцену. У вересні 2001 року Володимиру Івановичу присвоєно звання почесного громадянина Прилук.
Помер Володимир Бойко 11 травня 2006 року на 79-му році життя.
Прилучани пишаються своїм талановитим земляком, який так любив свій рідний край, українську пісню, дарував її людям світу. У Прилуцькому краєзнавчому музеї зберігається понад 100 речей, пов'язаних з іменем Володимира Бойка.

ЛІТЕРАТУРА
1. Карпилянський Л. "Козацького роду, з славних Прилук" / Леонід Карпилянський // Град Прилуки. – 2003. – 9 квіт. (№ 15). – С. 2
2. Чепур-Удайський В. Він об'їхав із піснею увесь світ / Володимир Чепур-Удайський // Прилуччина. – 2006. – 19 лип. (№ 52). – С. 4.
3. Черніков П. І. Співучий син України : [кн. спогадів рідних, близьких, друзів,.. народного артиста України – В. І. Бойка] / Павло Черніков, Ольга Чернікова. – Прилуки : Прилуцька міська друкарня, 2015. – 102, [1] с. : іл., фотоіл.