Часопис, що завжди пам'ятає минуле: "Сіверянському літопису" – 30!

Часопис, що завжди пам'ятає минуле: "Сіверянському літопису" – 30!

23.04.2025
32
  23 квітня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося відзначення цікавої та визначної події – 30-річчя започаткування унікального регіонального часопису – історико-краєзнавчого і просвітницького журналу "Сіверянський літопис". Перший номер часопису побачив світ у лютому 1995 року і дуже швидко завоював увагу читачів, став відомим, солідним та цікавим для багатьох поціновувачів не тільки в Україні, а й далеко за її межами. З того часу популярність тепер уже всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис" тільки зростає…
  Директор бібліотеки Юрій Соболь привітав засновника і шеф-редактора журналу "Сіверянський літопис", історика-мазепознавця, заслуженого журналіста України Сергія Павленка та всіх присутніх з добрим ювілеєм і наголосив, що за три десятиліття свого існування часопис зробив великий внесок у написання й дослідження історії як Чернігово-Сіверщини, Гетьманщини, так і України. Він став беззаперечним лідером серед інших аналогічних видань у публікації джерел ХVІІ–ХVІІІ ст., зокрема висвітленні доби Івана Мазепи. Журнал завжди був і залишається цікавим для тих, хто вивчає і шанує історію нашого краю та всієї України.
  Про тернистий шлях становлення журналу розповів Сергій Павленко – людина, яка за покликом душі створила часопис "Сіверянський літопис" і багато років була (і досі залишається) в епіцентрі його життя. Пан Сергій зазначив, що 180 номерів "Сіверянського літопису", випущених у форматі 180–200 і навіть в окремих випадках 400 сторінок, демонструють досить пристойний потенціал-набуток, досягнутий завдяки творчій взаємодії чернігівської влади і редколегії та керівництва часопису.
  Як живе журнал сьогодні? Про досягнення колективу редакції, проблеми з фінансуванням і, звичайно, надії на майбутнє говорили головна редакторка видання, кандидатка філологічних наук Світлана Шуміло і відповідальний секретар та науковий редактор часопису, кандидат історичних наук Віталій Шуміло.
  Зі славним ювілеєм редколегію журналу, його редакційну раду та редакцію вітали заступник головного редактора журналу, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов; доктор філософських наук, професор кафедри філософії і культурології Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Андрій Царенок; директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського, кандидат історичних наук Андрій Католик; доктор історичних наук, професор Ігор Кондратьєв; представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області Сергій Бутко; директор Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидат історичних наук Максим Блакитний; генеральна директорка Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній", кандидатка історичних наук Наталія Реброва, молоді науковці Юрій Кахерський і Ярослав Трикашний та інші.
  Підбив підсумки урочистого засідання клубу "Краєзнавець" заступник головного редактора часопису "Сіверянський літопис", голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, президент клубу "Краєзнавець", професор Олександр Коваленко.
  Слід зазначити, що журнал загалом випустив у світ понад 4000 статей. У виступах було наголошено, що початкова концепція видання, відкритого для широкого кола дослідників, а не лише для вузького кола науковців одного навчального закладу-засновника, сприяла його життєвості, змістовній неодноманітній наповненості. Також було підкреслено, що унікальність і особливість видання в тому, що на сторінках часопису друкуються статті не тільки маститих дослідників, а й учених-початківців.
  Отже, "Сіверянський літопис" входить у своє нове десятиріччя з двома власними сайтами, оцифрованими всіма номерами, електронні версії яких підготували й розмістили на своєму сайті фахівці Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових. Він доступний усім потенційним читачам у будь-якому куточку світу.
  Редколегія журналу, його редакційна рада та редакція і далі продовжуватимуть нести свою посильну місію у висвітленні та осмисленні історії Чернігово-Сіверщини, України, публікації джерел, досліджень літературних духовних надбань.
  У читальному залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка "Часопис, що завжди пам'ятає минуле: "Сіверянському літопису" – 30!", яку презентувала модераторка заходу – завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова.

























 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється