Книжкові виставки 2017

Книжкові виставки

28.12.2017
530
ПАМ`ЯТІ ВІТАЛІЯ ЛЕУСА

11

ПАМ'ЯТІ ВІТАЛІЯ ЛЕУСА

Бо пам'ятайте, що на цій планеті,
  відколи сотворив її пан Бог,
  ще не було епохи для поетів,
  але були поети для епох!
  Ліна Костенко

  27 грудня 2017 року на 72-му році життя відійшов у вічність відомий український письменник, журналіст і краєзнавець, турботливий чоловік, тато і дідусь, хороша, чуйна і совісна людина – Віталій Миколайович Леус.

Докладніше
Поділитись:
12.12.2017
513
НАЙКРАЩІ КНИГИ 2017 РОКУ ВІД УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

НАЙКРАЩІ КНИГИ 2017 РОКУ ВІД УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ 

  Пропонуємо вам ознайомитись із найкращими книгами 2017 року в жанрі українська проза. Сподіваємося, кожен із вас зможе знайти в цій добірці цікаву книжку.

308-702x430

Докладніше
Поділитись:
10.12.2017
513
ПРАВА ЛЮДИНИ: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ

img_prava_1_1

ПРАВА ЛЮДИНИ: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ

(до Всесвітнього дня прав людини)

 

  10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше (10 грудня 1948 року) ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
  Цей день щорічно відзначається як Всесвітній день захисту прав людини.

Докладніше
Поділитись:
20.11.2017
497
ЗАДЛЯ ПАМ`ЯТІ ПРИЙДЕШНІХ ПОКОЛІНЬ

  ЗАДЛЯ ПАМ'ЯТІ ПРИЙДЕШНІХ ПОКОЛІНЬ
  (50 років тому виконком Чернігівської міської ради встановив звання "Почесний громадянин Чернігова")

  За часів Катерини ІІ почесне громадянство надавалося іменитим особам зі стану міських обивателів. Вони були вільні від тілесного покарання, мали право на власні сади, заміські двори тощо. Їм не заборонялося володіти фабриками і заводами, морськими і річковими суднами. Пізніше звання іменитих громадян було скасовано для купецтва і збережено лише для вчених і художників.
  Аби позбавитися такої несправедливості, міністр фінансів Є. Ф. Кранкін у 1827 р. розпочав клопотання про встановлення почесного громадянства. 10 квітня 1832 р. було ухвалено закон про введення звання Почесних громадян для купців, міщан і духовенства.
  За клопотанням місцевих органів влади цієї високої відзнаки могли удостоїтися купці першої та другої гільдій, особи, що мали класний чин або нагороджені орденом, а також випускники духовної семінарії або духовної академії, вчені і художники. Поступово звання Почесного громадянина стало спадковим для всіх цих станів, в тому числі і для дітей дворян.

599961c0aefe2

Докладніше
Поділитись:
26.10.2017
541
ВІЙСЬКОВІ ХРОНІКИ: 10 УКРАЇНСЬКИХ КНИГ ПРО АТО

69440

 ВІЙСЬКОВІ ХРОНІКИ: 10 УКРАЇНСЬКИХ КНИГ ПРО АТО

  Про події на сході країни можна дізнатися не тільки з новин, але і з книг. Найбільше інформації – у журналістів, тому в числі перших з'явилися видання "Війна очима ТСН" або "Я – свідок. Записки з окупованого Луганська" журналіста газети "День" Валентина Торби. Крім співробітників ЗМІ за опис і осмислення цієї війни беруться волонтери та письменники. Деякі з них побували на передовій, інші – пропустили події через власну уяву.

Докладніше
Поділитись:
25.10.2017
500
КНИГИ, ВИДАНІ В РАМКАХ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА ВИДАВНИЧОЇ СФЕР ЧЕРНІГІВЩИНИ НА 2016-2020 РОКИ

КНИГИ, ВИДАНІ В РАМКАХ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА ВИДАВНИЧОЇ СФЕР ЧЕРНІГІВЩИНИ НА 2016-2020 РОКИ

 "Учитесь, читайте,
  І чужому научайтесь,
  Й свого не цурайтесь"
 Т.Г. Шевченко

  Головною метою Програми є покращання стану інформування населення області про основні напрямки реалізації та стан впровадження реформ в Україні, зміцнення інформаційної безпеки Чернігівщини, забезпечення висвітлення засобами масової інформації області діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради, реалізація на території області державної інформаційної політики, утвердження в медіа-просторі європейських стандартів, забезпечення подальшого розвитку інформаційної інфраструктури Чернігівщини, зміцнення гуманітарної ролі книги і читання, стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності, видання суспільно важливих творів авторів області, підвищення престижності та визнання суспільної значимості праці журналістів, письменників, а також забезпечення права громадян з особливими потребами на отримання інформації.

300_190_592cff0f8e4ba

Докладніше
Поділитись:
29.07.2017
558
УКРАЇНСЬКІ АНТИУТОПІЇ

1

 УКРАЇНСЬКІ АНТИУТОПІЇ

Проблеми, які ми піднімаємо в фантастиці,
стають насущними проблемами всього людства ...
Письменник-фантаст, читач фантастики,
сама фантастика служать людству.
Айзек Азімов

  Антиутопія – міцно усталений жанр фантастичної літератури, що не втрачає своєї популярності з роками. Книги-антиутопії зустрічаються в самих різних напрямках фантастики, що підтверджує відсутність жорстких жанровий рамок: це може бути і кіберпанк, і постапокаліпсіс, і наукова фантастика, а також фентезі, соціальна і гостросюжетна фантастика, бойовики або навіть любовні історії. Антиутопії рідко бувають нудними.
  В основі будь-якої антиутопії лежить якийсь занепад суспільства, часто тоталітаризм і тиранія, де будь-який житель держави вкрай обмежений у своїх правах і свободах і де проявилися негативні тенденції розвитку суспільства. Основна маса населення або боїться, або – що гірше, – приймає своє становище як даність. Герої кращих антиутопій – молоді, харизматичні, життєздатні та життєрадісні борці проти режиму. На початку роману вони можуть бути нічим не видатними підлітками або молодими людьми, але вогонь в їх серці в результаті надихає на опір і оточуючих. Вони йдуть до своєї мети, зціпивши зуби, навіть якщо їх ворог набагато могутніше. Іноді справа доходить до справжніх революцій в світі майбутнього, а часом майбутнє так і залишається безпросвітним. Нерідко історію доповнює жаліслива любовна лінія, іноді вона встає в таких книгах мало не на перший план. І тут є місце справжньому драйву, екшену, спритним сюжетним поворотам, які змушують невідривно читати сторінку за сторінкою!
  Читати антиутопії – значить читати романи-попередження, що розглядають наше можливе майбутнє не в кращому світлі. Читати такі твори цікаво, оскільки багатьом піднімається проблем можна знайти стійке відображення в нашому світі і людському суспільстві. І задуматися.
  Вашій увазі представлений огляд книжок, які можна прочитати в нашій бібліотеці.

Докладніше
Поділитись:
24.07.2017
494
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

  У сучасних умовах розвитку економіки України оцінка конкурентоспроможності підприємств набуває вагомого значення для забезпечення їх ефективного функціонування та стратегічного розвитку. Це можливо за умови адаптації господарюючого суб’єкта до змін макро- та мікросередовища, визначенню своїх конкурентних переваг та їх підтримці тощо. І ефективність вирішення цих завдань залежить від адекватної сучасним реаліям оцінці конкурентоспроможності і формування за її результатами дієвих пропозицій. 

1

Докладніше
Поділитись:
26.06.2017
568
СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВНИЙ РОМАН

1

СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВНИЙ РОМАН

  Нині в Україні детективний жанр розвивається не надто стрімкими темпами. Поява нових книг – явище нечасте, а отже, доволі помітне в літературному житті країни.
  Якщо Людовик XIV велично стверджував, що "Франція – це я!", то сучасний український письменник Андрій Кокотюха має цілком заслужене право говорити: "Український детективний жанр – це я!" Отже уже впродовж 20 років автор упевнено тримає лідерство в цій літературній ніші, будучи найпрацьовитішим серед вітчизняних майстрів слова.
  Ірен Роздобудько, окрім проникливих, чуттєвих і надихаючих романів, уміло створює заплутані детективні сюжети, що не аби – як інтригують і не відпускають до останньої сторінки. Її книги "Мерці", "Екскорт у смерть", "Останній діамант міледі" та "Подвійна гра в чотири руки" точно сподобаються любителям хитромудрого чтива.
  Українські детективні олімпи вже давно підкорив і В'ячеслав Васильченко – лауреат конкурсу "Коронації слова" та володар спеціальної відзнаки "Золотий пістоль" за кращий гостросюжетний роман. Слід звернути увагу на його книги "Тattoo. Читання по очах" і "Притулок для прудкого біса".
  Молодий письменник Богдан Коломійчук працює поки винятково у сфері історичного та ретро-детективу. Створений ним персонаж – слідчий Адам Вістович – найближчим часом із паперових сторінок книг перекочує й на телеекрани.
  Тож для тих, хто справді шукає хороші, а головне – якісні вітчизняні детективи, знайдеться що почитати затишними вечорами.

Докладніше
Поділитись:
20.04.2017
1085
ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ (до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів)

ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

(до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів)

 

  Кожен рік, 11-го квітня відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме, 11-го квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору, який мав назву Бухенвальд. В'язні, які перебували в Бухенвальді підняли повстання, результатом якого стало ліквідування табору. Саме на території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, 5 мільйонів з них були громадяни Радянського Союзу. Щорічно, в Україні, під час проведення Міжнародного дня визволення в'язнів нацизму, проводиться низка заходів, в якій приймає участь Президент України. В цей день, Україна разом з усім світом, вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. В цей день, увесь світ віддає данину скорботній пам'яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори – "Сирецький", "Бабин Яр" та "Дарницький", в яких загинуло понад 12 мільйонів людей 30-ти країн світу за роки війни.

 

1

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється